fbpx

ELEGANCJA NIE PRZEMIJA

elegancja

Każda z nas chce się czuć dobrze w swoich stylizacjach. Aby tak się stało powinniśmy wybierać te ubrania i dodatki, które pasują do naszej osobowości, wieku oraz urody. Elegancja może mieć różne oblicza, a jednym z nich są grochy!

Zastanawialiście się kiedyś czym jest elegancja? Co musiałybyśmy zrobić, aby być elegancką? Otóż elegancja to piękno, wdzięk, ale też szlachetność w zachowaniu i wyglądzie. To harmonia, spokój, stonowanie. Ja mawiał Christian Dior – „Tajemnica elegancji lży w prostocie”. I chyba coś w tym jest. To właśnie umiejętność zachowania umiaru, stawianie na jakość, a nie na bylejakość, ale przede wszystkim wyczucie smaku to moim zdaniem najlepsza definicja elegancji.

Elegancja = umiar

Dlaczego o tym pisze? Otóż obserwuje obecnie to w jaki sposób zmienia się dzisiejsza moda, jak pojawiają się nowe sposoby ekspresji również poprzez stylizacje. I powiem Wam, że z jednej strony jestem zachwycona, a z drugiej odrobinę przerażona. Dziś w modzie wszystko jest możliwe, ale do cholery pamiętajmy o umiarze! Nie każdemu przystoi wszystko. Po prostu pewne propozycje nie są dla nich. Po co narażać się na śmieszność, czy wytykanie palcem. To najgorsze co możemy dla siebie zrobić!

elegancja

Dlaczego grochy?

W modzie istnieją pewne wzory, które są nie tylko ponadczasowe, ale też stylowe. Jednym z nich są grochy. Małe, duże, ogromne. Nie ważne. One zawsze są w modzie i co więcej każda z nas niezależnie od wieku czy sylwetki będzie wyglądać w nich dobrze!

elegancja
Inspiracje od marki Zara – kliknij TUTAJ

Jak nosić groszki?

Ubrania w groszki nie wychodzą z mody. Dlatego niezależnie czy kupisz teraz sukienkę czy bluzeczkę w Zarze, czy założysz model sprzed kilku lat będziesz wyglądać w nich po prostu dobrze! Co więcej jest to wzór, który pasuje każdej kobiecie, tylko trzeba pamiętać o zachowaniu kilku zasad. Panie szczupłe, o drobnej budowie ciała mogą zakładać sukienki czy spódniczki w duże grochy. Te z nas, które są odrobinę pulchniejsze powinny wybrać mniejszy wzór, najlepiej na ciemnym kolorze. U pań oversize najlepiej sprawdzą się więc groszki na bordowym, czarnym czy granatowym tle. Grochy to klasyczna elegancja dla każdej z nas.

Ubrania w grochy pasują na każdą okazję. To jest naprawdę super. Sukienkę czy spódnicę, którą mamy w naszej szafie możemy ubrać zarówno na spotkanie biznesowe czy przyjęcie, ale też na spacer czy wyjście z przyjaciółmi. Wystarczy dobrać odpowiednie buty – szpilki, baletki czy sneakersy, dodatki jak elegancką torebkę czy sportowy plecak i tyle.

Bluzka w grochy również pasuje do wszystkiego. Można ją założyć do jeansów, sportowej spódniczki czy przeciwnie eleganckiej ołówkowej, biznesowej. Jeśli chcecie mieć naprawdę ponadczasowy ciuch to postawcie na bluzkę wiązaniem lub kołnierzykiem. One nigdy nie wychodzą z mody!

elegancja

Jeśli twierdziłyście, że grochy nie są dla was to mam nadzieję, że dziś udało się mnie wyprowadzić z błędu. Grochy to klasyk i elegancja w każdym calu. Każda z nas niezależnie od wieku może ubrać grochy, a gwarantuję, że poczuje się w nich świetnie. Ja sama mam już kilka sukienek w grochy, kilka bluzek i bardzo chętnie je zakładam. W zależności od okazji ubieram szpilki lub buty sportowe i biegnę dalej podbijać świat! Pamiętajcie, wy też możecie!

Love Ewa 🙂


Each of us wants to feel good in their stylizations. For this to happen, we should choose clothes and accessories that match our personality, age and beauty. Elegance can have different faces, and one of them is the peas!

Have you ever wondered what elegance is? What would we have to do to be elegant? Well, elegance is beauty, grace, but also nobility in behavior and appearance. It’s harmony, calmness, toning down. Christian Dior used to say – „The secret of elegance reigns in simplicity.” And there must be something to it. In my opinion, the ability to maintain moderation, focusing on quality, not mediocrity, but above all sense of taste is the best definition of elegance.

Why dots?

There are certain patterns in fashion that are not only timeless, but also stylish. One of them are dots. Small, big, huge. Doesn’t matter. They are always in fashion and what’s more each of us will look good in them, regardless of their age or figure!

How we should wear dots?

Clothes in dots don’t go out of fashion. Therefore, regardless of whether you buy a dress or blouse in Zara now, or put on a model from a few years ago, you will look just good in them! What’s more, it is a pattern that suits every woman, just remember to follow a few rules. Slim ladies with a slight body structure can wear dresses or skirts in large polka dots. Those of us who are a bit chubby should choose a smaller pattern, preferably a dark color. So ladies oversize are best at peas on a burgundy, black or navy blue background.

Dots clothing suits every occasion. This is really cool. The dress or skirt that we have in our closet can be worn both for a business meeting or a party, but also for a walk or going out with friends. Just choose the right shoes – high heels, ballet shoes or sneakers, accessories like an elegant handbag or sports backpack, and that’s it.

Dot blouse goes well with everything. You can wear it with jeans, a sports skirt or, on the contrary, an elegant pencil or business skirt. If you want to have a really timeless clothes then put on a blouse with a tie or a collar. They never go out of fashion!

If you claimed that peas are not for you, I hope that today I managed to get me out of error. Peas are a classic and elegance in every inch. Each of us, regardless of age, can wear peas, and I guarantee that they will feel great in them. I already have a few polka dot dresses, a few blouses and I wear them very willingly. Depending on the occasion, I wear high-heels or sports shoes and run to conquer the world! Remember, you can too!

Love Ewa 🙂