fbpx

ĆWICZENIA W DOMU

ćwiczenia

Choć siłownie czy sale fitness są zamknięte nic nie stoi na przeszkodzie, aby ćwiczyć w domu. Wykorzystajmy czas, w którym siedzimy z naszą rodziną, partnerem dobrze. Wspólne ćwiczenia mogą mega zbliżyć, ale też są świetną i pożyteczną rozrywką!

Długie godziny pracy przy komputerze i mniejsze możliwości ruchu spowodowane tym, że więcej siedzimy obecnie w domu nie są dobre dla naszego ciała. Dlatego koniecznie przynajmniej trzy razy w tygodniu ruszcie się z kanapy i wykonajcie proste ćwiczenia. Pozwolą one zachować piękną i zdrową sylwetkę i cieszyć się zdrowiem teraz, w tym trudnym dla nas czasie!

Ćwiczyć można razem!

Wicie pewnie, że zostałam na pewien czas w Szwajcarii, razem z Rubenem. Przebywamy w domu, stosujemy się do rządkowych sugestii, aby nie wychodzić z dom, jeśli nie jest to konieczne. Tak też robimy. Ten wspólny czas staramy się spożytkować na pracę, wspólne oglądanie filmów, ale też ćwiczenia. Teraz, kiedy nas dom stał się siłownią dbamy o sylwetkę. Ćwiczymy często razem. Koniecznie spróbujcie poćwiczyć z mężem, partnerem czy dzieciakami. To naprawdę fajna zabawa!

ćwiczenia

Wspólna rozgrzewka

Rozgrzewka to bardzo ważny element każdego treningu. Dlatego nie wolno niej zapominać! Co więcej może być świetną zabawą jeśli wykonacie ją wspólnie 🙂 Jak ja się rozgrzewam? Oto kilka moich ulubionych ćwiczeń:

  • Skręty bioder w siadzie. Połóż się na plecach. Zegnij w kolanach, a stopy trzymaj płasko na podłodze. Skręcaj nogi na boki, tak by kolana na przemian dotykały podłogi. Skręty wykonuj przez 2 minuty.
  • Wykroki z rozciąganiem. Stań z ramionami po bokach i zrób wykrok do przodu lewą nogą. Połóż prawą dłoń na podłodze i lewym łokciem staraj się dotknąć stopy nogi wykrocznej. Tylne kolano trzymaj nad podłogą. Następnie lewą dłoń połóż na zewnątrz lewej stopy i postaraj się dopchnąć biodra do przodu. Powtórz ćwiczenie na drugą nogę.
  • Wyskoki w tył z obrotem. Stań z ramionami po bokach i zrób wykrok do tyłu prawą nogą. Wygnij lekko plecy do tyłu, obracając jednocześnie tułów w lewo. Wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenia wykonuj przez 2 minuty.
ćwiczenia

A co po rozgrzewce?

Oczywiście przystępujemy do wykonania serii prostych ćwiczeń. Ruszamy tyłeczki z kanapy!

  • Przysiad z wyciskaniem hantli. Kto nie ma hantli bierze dwie butelki wody! Stań w lekkim rozkroku trzymając hantle lub wodę w zgiętych ramionach na wysokości głowy. Zrób przysiad do momentu, w którym uda będą równoległe do podłoża. Następnie wstań prostując ramiona nad głową i obracaj hantle lub wodę tak, by dłonie były skierowane do przodu. Wróć do pozycji startowej. Wykonaj serię 10 powtórzeń.
  • Plank, czyli deska. Klęknij na podłodze, Oprzyj się na przedramionach, zginając ręce w łokciach pod kątem prostym. Barki powinny znajdować się dokładnie nad łokciami. Opierając się na palcach stóp unieś tułów. Pamiętaj, aby napiąć mięśnie brzucha i nie unoś pośladków w górę. Nie wyginaj w dół odcinka lędźwiowego. Pięty, biodra i ramiona powinny pozostać w prostej linii. Niech twój partner sprawdzi czy wszystkie części ciała są napięte 🙂 Wytrzymaj kilka sekund i z każdym dniem wydłużaj czas, nawet do minuty. Wykonaj planka 5 razy.
  • Unoszenie nóg do góry leżąc. Połóż się na plecach na podłożu z lekko ugiętymi kolanami. Usztywnij mięśnie brzucha i unieś nogi, aż staną się prostopadłe do podłoża. Przyciśnij lędźwie do podłoża i opuść nogi jak najbliżej podłoża, zanim wykonasz ruch odwrotny, aby powrócić do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

Zadbajcie o siebie nawzajem. Ćwiczcie, postawcie na zdrową dietę. Jestem pewna, że razem wyjdziecie z tej domowej izolacji i niebawem może już wspólnie wyruszycie na siłownie. Tego życzę Wam z całego serca!

Love Ewa 🙂