fbpx

HOTEL DLA DOROSŁYCH

hotel dla dorosłych

Coraz bardziej modne stały się hotele dla dorosłych, czyli miejsca, w których mogą zatrzymać się osoby, które ukończyły 16 lat. Jest to koncept, który zyskuje na popularności praktycznie na całym świecie. Wiele par decyduje się na pobyt w hotelu tylko we dwoje, z dala od dzieci i gwaru. Quadrille Hotel & SPA w Gdyni jest jednym z takich miejsc!

Często jest tak, że poszukujemy ciekawych i pięknych miejsc gdzieś daleko za granicą. Tymczasem w Polsce znaleźć można wyjątkowe perełki. Przykładem takiej jest Quadrille Hotel & SPA (kliknij TUTAJ). Jest to hotel dla dorosłych, który umiejscowiony jest w starym pałacu, w otoczeniu pięknego parku. Pałac w latach trzydziestych przeszedł w posiadanie Towarzystwa Nauczycieli Szkół Średnich i Wyższych w Warszawie. Po II Wojnie Światowej pałac przez ponad pół wieku pełnił funkcję Liceum Ogólnokształcące. Później stał się twórczą przestrzenią Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Dziś znajduje się tutaj luksusowy hotel, w którego wnętrzu znajdziemy pomieszczenia inspirowane postacią Alicji z Krainy Czarów. Ciekawe prawda?

www.instagram.com/hotelquadrille
hotel dla dorosłych
www.instagram.com/hotelquadrille

Nazwa hotelu Quadrille nawiązuje do nazwy tańca – kadryla, który to tańczyli goście restauracji „Biały Królik” właśnie z książki „Alicja w Krainie Czarów”. Wnętrza są zaprojektowane tak, aby goście mogli poczuć się jak w baśniowej krainie. Hol wejściowy ozdabia czarno-biała posadzka, która nawiązuje z kolei do partii szachów rozgrywanej przez głównych bohaterów opowieści. Natomiast wystrój całego pałacu tworzy bajkową iluzję, która pozwala się poczuć tutaj jak w prawdziwej bajce. Co ciekawe jeden z luksusowych pokojów nawiązuje do filmowej adaptacji powieści dokonanej przez Tima Burtona.

hotel dla dorosłych
www.instagram.com/hotelquadrille
www.instagram.com/hotelquadrille
hotel dla dorosłych
www.instagram.com/hotelquadrille

Warto podkreślić, że Quadrille (kliknij TUTAJ) to hotel dla dorosłych. Oznacza to, że wstęp mają tutaj osoby, które ukończyły 16 lat. Ten koncept wpisuje się w ogólnoświatowy trend. Nie wiem czy wiecie, ale coraz więcej osób poszukuje miejsc, gdzie można odpocząć z dala od dzieci i hałasu. I tak właśnie jest tutaj. Quadrille to hotel otoczony zielenią obszernego parku. Co więcej umiejscowiony jest się z dala od miejskiego zgiełku, ale jednocześnie niedaleko od centrum Gdyni czy Sopotu. To oznacza, że można wyskoczyć na zwiedzanie, czy spędzić kilka chwil na naszym pięknym morzem. Goście przybywający do hotelu na pewno docenią sztukę, designerskie wnętrza, ale też okazję cofnięcia się w czasie i znalezienia się w innej epoce.

hotel dla dorosłych
www.instagram.com/hotelquadrille

Nie byłabym sobą, gdybym nie chciała zatrzymać się w miejscu, które sprzyja aktywności oraz regeneracji. Tak jest właśnie tutaj. Goście mają do dyspozycji basen, saunę, szeroki dostęp do zabiegów kosmetycznych czy aktywności na świeżym powietrzu. Pałac otacza bowiem park, który jeszcze przed otwarciem hotelu został odrestaurowany. Jest to obecnie świetne miejsce do spacerów, porannego joggingu czy rozłożenia maty oraz medytacji w towarzystwie ćwierkających ptaków.

hotel dla dorosłych
www.instagram.com/hotelquadrille
hotel dla dorosłych
www.instagram.com/hotelquadrille
hotel dla dorosłych
www.instagram.com/hotelquadrille

Nie bójcie się szukać miejsc, w których będziecie czuć się dobrze. Wielu z nas należy się odpoczynek tylko we dwoje, z dala od zgiełku, obecności rodzin z dziećmi czy atrakcji turystycznych. Taki jest hotel Quadrille (kliknij TUTAJ), który gwarantuje świetną atmosferę, obsługę na najwyższym poziomie, ale przede wszystkim wyśmienitą kuchnię. Każdy gość może poczuć się tutaj jak w bajce, a przecież niejedna z nas chciałaby choć na moment zapomnieć o kłopotach i poczuć się jak księżniczka prawda?

Love Ewa 🙂


Hotels for adults have become increasingly fashionable. These are places where people aged 16 or over can stay. It is a concept that is gaining popularity practically all over the world. Many couples decide to stay in the hotel only together, away from children and the bustle. Quadrille Hotel & SPA in Gdynia is one such place!

It is often the case that we are looking for interesting and beautiful places somewhere far abroad. Meanwhile, unique pearls can be found in Poland. An example of this is Quadrille Hotel & SPA (click HERE), a hotel for adults, which is located in an old palace, surrounded by a beautiful park. In the 1930s, the palace came into the possession of the Society of High School and Higher Education Teachers in Warsaw. After World War II, the palace served as a general high school for over half a century, and later became the creative space of the Gdynia Film School. Today there is a luxury hotel in the interior of which we will find rooms inspired by the character of Alice from Wonderland. I wonder right?

The name of the Quadrille hotel refers to the name of the dance – the quadrille, which guests of the restaurant „White Rabbit” danced from the book „Alice in Wonderland”. The interiors are designed so that guests can feel like in a fairy-tale land. The entrance hall is decorated with a black and white floor, which in turn refers to the chess game played by the main characters of the story. However, the decor of the entire palace creates a fairytale illusion that allows you to feel like a real fairy tale here. Interestingly, one of the luxurious rooms refers to the film adaptation of the novel made by Tim Burton.

It is worth emphasizing that Quadrille (click HERE) is a hotel for adults. This means that people who are at least 16 years old are allowed here. This concept is part of the general trend in which more and more people are looking for places where they can relax away from children and noise. And that’s how it is here. Surrounded by greenery, this hotel is away from the hustle and bustle, but at the same time is not far from the center of Gdynia and Sopot. This means that you can go exploring or spend a few moments on our beautiful sea. Guests coming to Quadrille will definitely appreciate the art and designer interiors, but also have the opportunity to go back in time and find themselves in another era.

Do not be afraid to look for places where you will feel good. Many of us deserve to rest only together, away from the hustle and bustle, the presence of families with children or tourist attractions. This is the Quadrille hotel (click HERE), which guarantees a great atmosphere, service at the highest level, but above all excellent cuisine. Every guest can feel like in a fairy tale here, and yet many of us would like to forget about our troubles for a moment and feel like a princess, right?

Love Ewa 🙂