fbpx

STYLIZACJE INSPIROWANE NATURĄ

 

naturaNatura to kopalnia inspiracji dla świata mody, a nawet designu. Wiele patternów, które odnajdujemy na spodniach czy bluzkach jest zaczerpniętych właśnie ze świata roślin i zwierząt.

Uwielbiam bawić się modą. W swoich stylizacjach łączę nie tylko różne materiały, ale też wzory. Wiele podróżuję. Dzięki temu poznaję nowych ludzi, ale przede wszystkim mam możliwość obserwacji zmieniającej się przyrody. To wszystko sprawia, że mam możliwość czerpać z natury wiele inspiracji podobnie jak Alexander McQeen. Ten brytyjski projektant przez lata stworzył stylizacje inspirowane światem ptaków, owadów czy morskich żyjątek. Trzeba przyznać, że idealnie połączył naturę z wymagającym światem mody proponując nam stylizacje nie tylko na wybieg, ale i na co dzień.

natura

Pintrest

natura

Pintrest

natura

Pintrest

natura

Pintrest

natura

Wykorzystywanie motywów naturalnych związanych jest z modą na zdrowy tryb życia, powrót do natury i tradycji. Ziemiste i neutralne kolory zazwyczaj wykorzystujemy jako dodatki do stylizacji. Jednak beże, brązy czy zielenie mogą stworzyć wyjątkowe zestawy praktycznie dla każdej z nas. Muszę przyznać, że ja świetnie czuję się w kolorach ziemi. Na stałe zagościły one w mojej szafie.

W swojej ostatniej stylizacji postawiłam na długie spodnie w wężowy wzór, top oczywiście z motywem zaczerpniętym z natury, czyli z papugą. Jest ona symbolem gadulstwa i pewnie dlatego jest mi ona szczególnie bliska 🙂 Całość stylizacji dopełnił czarno-biały sweter w paski oraz brązowa torebka. Mój outfit idealnie wpasował się w portugalski klimat pełen słońca i unikatowej przyrody.

Inspirujcie się naturą. Jest ona kopalnią pomysłów, ale też może nas wiele nauczyć. Jesteśmy jej częścią więc ubierając się w motywy zwierzęce czy roślinne oddajemy jej hołd. Jeśli my będziemy ją szanować, ona też będzie nam przychylna.

Love Ewa 🙂

trousers Zara, top Roberto Cavalli Second Hand, sweater Femistories, earrings Uterque, bag Louis Vuitton