fbpx

KSIĄŻKA DOBRA NA WSZYSTKO

książka

Coraz mniej osób na całym świecie sięga po książki. Powodów jest wiele. Mniejsza ilość czasu wolnego, gonitwa za pieniądzem czy inne ważniejsze obowiązki. To trzeba zmienić! Dziś spędzając czas w większości w domu pomyślmy o tym, aby powrócić do dobrego nawyku jakim jest czytanie. Dobra książka potrafi zdziałać cuda!

Nie wyobrażam sobie życia bez czytania. Na moich półkach w domu jest niejedna książka, czasopismo, po które sięgam zawsze, kiedy mam wolną chwilę. Książka stanowi dla mnie przestrzeń do relaksu. Mogę usiąść z nią w wannie czy na balkonie z kubkiem kawy i oddać się lekturze. Jednak książki to dla mnie przede wszystkim źródło wiedzy oraz droga do samorozwoju.

Zastanawiacie się pewnie po jakie książki sięgam najczęściej. Otóż naprawdę różne. Od lektury kobiecej, przez poradniki, ale też książki psychologiczne. Wszystko zależy od mojej wewnętrznej potrzeby na dany moment czy samopoczucia. Jestem ciekawa jakie wy najczęściej książki wybieracie? Nie wiem czy wiecie, ale obecnie EMPIK (kliknij TUTAJ) prowadzi świetną akcję, w ramach której możemy korzystać z półki ebooków i audiobooków za darmo!!! To świetna okazja, aby nadrobić zaległości. Ja już korzystam 🙂

książka

Ja dziś chciałam was zainspirować, abyście sięgnęli po książki, które są dla mnie inspiracją do działania. Świetnie pokazują jak ważny jest samorozwój, podnoszenie własnych kwalifikacji. Pokazują również jak zbawienny wpływ ma na na medytacja.

POTĘGA TERAŹNIEJSZOŚCI

To książka jedna z moich ulubionych książek o tematyce samorozwoju. Kasia Figura zrecenzowała w następujący sposób:

„Odkrywanie samego siebie i dochodzenie do źródła samopoznania to droga wiodąca przez całe nasze życie. Wypełnione jest ono doświadczeniem, które nas wzbogaca i pozwala poszerzać naszą świadomość. Książka Potęga teraźniejszości jest dla mnie mapą z drogowskazami, znakami, symbolami prowadzącymi do samopoznania i przeżywania życia tu i teraz, w danym momencie – jedynym i niepowtarzalnym. To książka, z którą jestem na co dzień, którą czytam i kontempluję, do niej wciąż powracam. Czytanie jej przypomina odgrywanie roli teatralnej na nowo; z inną publicznością, z odmiennym nastrojem, nieoczekiwanymi wydarzeniami oraz każdorazowo zmieniającą się energią. Jest wszak jeden stały element – ciekawość odkrywania! Jeśli chcesz pracować nad sobą, jeśli pragniesz stanąć przed lustrem i powiedzieć: „To ja kieruję własnym życiem, ja odpowiadam za swoje stany emocjonalne, ja dokonuję wyborów tu i teraz” – to przeczytanie tej książki będzie właściwym, pierwszym krokiem w tym kierunku!”

Myślę, że słowa Kasi świetnie oddają to jak ogromną wartość stanowi Potęga teraźniejszości. Ja dzięki niej odkrywam cały czas siebie. Tworzę mapę, która pozwala mi zajrzeć w głąb swojego ciała, myśli. To staje się przyczyną zmian i poszukiwania nowych rozwiązań co sprawia, że z każdym dniem staje się silniejsza!

FENOMEN PORANKA

Ta książka to drogowskaz pozwalający na przemianę samej siebie w powiązaniu ze zmianami nawyków. Szczególnie tych, które wykonujemy zaraz po przebudzeniu. Autor przedstawia w niej zalety wczesnego wstawania, jako tego czasu, w którym wiele możemy zrobić dla siebie. Czas, kiedy rodzina jeszcze śpi to moment, który poświęcić możemy na medytację, wizualizację czy poranne ćwiczenia. To wszystko wpływa pozytywnie na nasz umysł i ciało, ale daje też ogromnego kopa do działania. Ja sama zmieniłam swoje poranki i powiem wam szczerze, że naprawdę udało mi się rozwinąć skrzydła.

Czytanie książek ma ogromną wartość. Szczerze nakłaniam wam do tego, aby znaleźć czas na lekturę. Ona rozwija wyobraźnię, kształtuje naszą osobowość. Oczywiście niech to będą książki, które będziecie czytać z przyjemnością! Polecam wam również moje EBOOKI (kliknij TUTAJ), w których znajdziecie mnóstwo zdrowych przepisów. Dzięki nim na pewno przygotujecie pyszne dania dla siebie i całej rodziny!

Love Ewa:)