fbpx

WALENTYNKOWE LOVE

love

Miłość, love, amore – w każdym języku możemy powiedzieć ukochanemu co do niego czujemy. To piękne uczucie, kiedy mamy u swojego boku bratnią duszę, która dzieli z nami troski i radości. Dlatego dziś z okazji Walentynek mówmy językiem miłości!

Miłość to uczucie wszechogarniające, które pochłania całkowicie. Każdy odczuwa ją indywidualnie, ponieważ każdy z nas jest inny i inaczej przeżywa bodźce. Dla mnie miłość to zaufanie, to relacja, to szczęście, ale też silna więź, która uskrzydla. Ja przy moim mężu czuję się wspaniale. Czuję, że żyję i niezależnie od tego czy odnoszę sukcesy, czy przeżywam chwile załamania czuję, że jest ze mną.

Mogę powiedzieć z całą pewnością, że jesteśmy połączeniem idealnym, w którym każdy z nas nie tylko daje, ale też bierze. Idąc razem przez życie cały czas się uczymy, budujemy wspólne doświadczenia, które mega umacniają.

Czy miłość należy pielęgnować?

Oczywiście, że TAK! Miłość ewoluuje. Nie jest taka sama jak na początku, dlatego tak ważne jest, aby pielęgnować to uczucie. Jeśli będziecie wkładać w waszą związek serca niestety może się okazać, że uczucie wygaśnie. To najgorsze co może się nam przytrafić. Co więc zrobić, aby wszystko było w porządku?

  • Oddziel życie zawodowe od prywatnego. Jak potwierdza dr. Gayle Carson – amerykańska life coach, uważa, że bardzo ważnym aspektem jest umiejętność rozdzielenia spraw służbowych od rodziny i związku. To pozwala cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami. W domu jesteście partnerami, rodziną. Nie powinniście więc rozmawiać o pracy ponieważ przekładanie zawodowych problemów na domowe sprawy nie działa dobrze na relacje.
  • Nie używaj złych słów. To jak wyrażamy emocje ma ogromne znaczenie. Wypowiedzenie słów w złości często sprawia, że są uderzają one w drugą osobę. Mogą sprawić, że podważycie pewność siebie drugiej. Dlatego, gdy targają wami silne emocje podczas zwykłej sprzeczki, zawsze starajcie się kontrolować.
  • Zaskakujcie się wzajemnie. Nawet najdrobniejsze niespodzianki mają magiczną moc. To idealny przepis na to, jak pielęgnować miłość. Niezapowiedziany wyjazd nad morze, wspólny masaż po ciężkim dniu w pracy to tylko jedne z miliona pomysłów, jakie możecie zaserwować partnerowi. Co więcej wzmacniają one relacje i budują wspólne doświadczenia, które są wierzcie mi, turbo ważne!
love
  • Traktuj sprzeczki jak chwilowy problem. Każdy się kłóci. Nie oszukujmy się. Jedak nawet w trakcie małej kłótni pamiętajcie o odpowiednim podejściu. Niech ona nie rani, ale oczyści złe relacje i sprawi, że znów zapanuje harmonia w waszym związku.
  • Stwórzcie silny duet. Pamiętajcie, że to wy budujecie związek i wy wiecie najlepiej jak powinien on wyglądać. Unikajcie dobrych rad szczególnie rodziców, którzy często po prostu się wtrącają. Jeśli będziecie często rozmawiać o waszych pragnieniach i troskach, potrzebach i doświadczeniach zbudujecie idealną parę, której nic nie jest w stanie zniszczyć. Bądźcie jednak przy tym zawsze sobą.
love

Kochajcie się. Bądźcie szczęśliwi. Niech love będzie z wami cały czas! Okazujcie uczucia swojemu partnerowi nie tylko w Walentynki. Miłość to uczucie, które towarzyszy nam codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajcie o tym, a zobaczycie jak bardzo zmieni się wasz związek!

ŻYCZĘ WAM SZCZĘŚLIWYCH WALENTYNEK!!!!

Love Ewa 🙂