fbpx

ZIMOWY WYPOCZYNEK W SZCZYRKU

zimowy wypoczynek

Zimowy wypoczynek ma w sobie mnóstwo uroku. Ja odnalazłam go w Szczyrku, cudownym polskim kurorcie, gdzie można nie tylko odpocząć, ale przede wszystkim pojeździć na nartach.

Kilka dni nowego roku i swój pierwszy zimowy wypoczynek spędziłam w Szczyrku. To niewielkie miasteczko w Beskidzie Śląskim położone niedaleko znanej Wisły i Ustronia. Kojarzy mi się z czasem dzieciństwa, kiedy z rodzicami spędzaliśmy tutaj ferie i łapaliśmy troszkę oddechu od szkoły, a w przypadku mamy i taty również pracy. Z tego powodu Szczyrk jest w mojej pamięci i przywołuje cudowne wspomnienia!

zimowy wypoczynek
zimowy wypoczynek

Szczyrk posiada świetnie rozwiniętą bazę noclegową. Amatorzy pieszych wycieczek mogą na moment zatrzymać się w działającym od 1924 schronisku górskim, a fani jazdy na nartach w licznych apartamentach, hotelach czy ośrodkach wypoczynkowych. My z Rubenem wybraliśmy piękne apartamenty Górska Legenda (kliknij TUTAJ), które jakiś czas temu odkryłam dzięki mojej przyjaciółce Rożenie Opalińskiej, za co bardzo jej dziękuję 🙂

zimowy wypoczynek

Górska Legenda Apartamenty & Domki (kliknij TUTAJ) to wymarzone miejsce na noclegi i wypoczynek w górach. Naprawdę jest tutaj pięknie! gospodarze stworzyli przytulne miejsce inspirując się stylem skandynawskim i Shabby Chic. Wykorzystali stonowane kolory ziemi w aranżacji przestrzeni przez co jest tutaj przytulnie i spędzić naprawdę miło swój zimowy wypoczynek.

Apartamenty położone są tylko 15 minut spacerem od centrum, w spokojnej okolicy, w drodze na Klimczok. Taka lokalizacja sprawia, że amatorzy spacerów będą zachwyceni i w kilka minut dotrą do licznych atrakcji jakie oferuje Szczyrk. Bo przecież będąc w górach nie siedzi się w swoim pokoju czy domku tylko aktywnie spędza czas prawda?

zimowy wypoczynek
zimowy wypoczynek

Oprócz noclegów w pięknie urządzonych pokojach lub domkach gospodarze zadbali też o coś dla ciała. Górska Legenda (kliknij TUTAJ) oferuje do dyspozycji gości ekskluzywny Basen BIODESIGN. Jest on filtrowany solą himalajską i co więcej jest przyjazny środowisku. Zminimalizowano w nim użycie chloru i zastosowano naturalne materiały jak piasek kwarcowy czy żywica. To sprawia, że można się tutaj naprawdę świetnie zrelaksować i zadbać o swoje ciało bo jak pamiętacie pływanie działa idealnie na kształtowanie sylwetki!

zimowy wypoczynek
zimowy wypoczynek
zimowy wypoczynek

Zimowy wypoczynek kojarzy się zazwyczaj z aktywnością na stokach narciarskich, ścieżkach górskich, ale też czasem z koniecznością regeneracji ciała po wysiłku. Jednak to o czym trzeba pamiętać do dieta. Szczególnie, jeśli spalamy mnóstwo kalorii podczas jazdy na nartach. W Górskiej Legendzie (kliknij TUTAJ) zadbano o dietę naprawdę świetnie! Ja byłam zachwycona!

zimowy wypoczynek

Kuchnia serwuje bardzo zróżnicowane śniadania. Każdy niezależnie od swojej diety znajdzie tutaj coś dla siebie, a wszystko podane jest mega elegancko. Będąc na urlopie w górach trzeba pamiętać o wysokoenergetycznych posiłkach. Dlatego nie powinno w nich zabraknąć jajek, warzyw, owoców, a i kromka chleba z miodem jest świetnym pomysłem na dostarczenie do organizmu zdrowych cukrów. Ja przyznam się, że podczas pobytu w Górskich apartamentach zajadałam się pysznymi sałatkami, carpaccio z buraka i jajecznicą. Wiecie co? Na wyjeździe wszystko smakuje inaczej 😉

zimowy wypoczynek
zimowy wypoczynek
zimowy wypoczynek

Kochani jeśli szukacie idealnego miejsca na krótki zimowy wypoczynek lub miejsce, gdzie można spędzić cudownie ferie z dziećmi to Górska Legenda będzie strzałem w dziesiątkę. Piękna okolica, bliskość najważniejszych atrakcji sprawi, że na pewno nie będziecie się tutaj nudzić. Gwarantuję, że przywieziecie mnóstwo wspomnień, które potem z radością będzie sobie przypominać!

Love Ewa 🙂


Winter holiday has a lot of charm. I found him in Szczyrk, a wonderful Polish resort, where you can not only relax, but most of all go skiing.

I spent a few days of the new year and my first winter holiday in Szczyrk. It is a small town in the Silesian Beskids located near the known Vistula and Ustroń. It reminds me of my childhood time, when my parents and I spent holidays here and caught a little breath from school, and in the case of mom and dad also work. For this reason Szczyrk is in my memory and brings back wonderful memories!

Szczyrk has a well-developed accommodation base. Hiking enthusiasts can stop for a moment in the mountain chalet operating since 1924, and fans of skiing in numerous apartments, hotels and resorts. Myself and Ruben chose the beautiful Górska Legenda apartments (click HERE), which I discovered some time ago thanks to my friend Rożana Opalińska, for which I thank her very much 🙂

Górska Legenda Apartamenty & Domki (click HERE) is the perfect place for accommodation and rest in the mountains. It’s really beautiful here! the hosts created a cozy place inspired by Scandinavian and Shabby Chic styles. They used subdued earth colors in arranging the space, which makes it cozy and spend a really nice winter vacation here.

The apartments are located only 15 minutes walk from the center, in a quiet area, on the way to Klimczok. This location makes lovers of walks delighted and in a few minutes reach the numerous attractions that Szczyrk offers. After all, being in the mountains, you don’t sit in your room or cottage, but spend time actively, right?

In addition to accommodation in beautifully decorated rooms or houses, the hosts also took care of something for the body. Mountain Legend (click HERE) offers the exclusive BIODESIGN Swimming Pool to guests. It is filtered with Himalayan salt and is also environmentally friendly. The use of chlorine has been minimized and natural materials such as quartz sand or resin have been used. This means that you can really relax here and take care of your body because swimming, as you remember, works perfectly for shaping your figure!

Winter recreation is usually associated with activity on ski slopes, mountain paths, but also sometimes with the need to regenerate the body after exercise. However, this is what you need to remember to diet. Especially if you burn a lot of calories while skiing. In Górska Legend the diet was taken care of really great! I was delighted!

Beloved, if you are looking for the perfect place for a short winter holiday or a place where you can spend a wonderful vacation with children, Górska Legenda will hit the spot. Beautiful surroundings, proximity to the most important attractions will make sure that you will not be bored here. I guarantee that you will bring lots of memories, which then will happily remember!

Love Ewa 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
4 lat temu

Wszystko się zgadza, tam jest super, Górska legenda na prawdę doskonałe miejsce. Tylko, że czasami goście się nie czują subtelnej granicy, co wypada a czego nie wypada. Otóż nie wypada niemal gołym tyłkiem siadać niemal gołym tyłkiem i stawiać gołą stopę na stole, do którego inni siadają do posiłku. W swoim domu może Pani robić takie rzeczy bez skrępowania i pytania innych co o tym sądzą, ale takie zachowanie, tym bardziej w miejscu którego targetem są rodziny z dziećmi po prostu nie jest w dobrym stylu.

Magda
Magda
4 lat temu
Reply to  Michał

Byłam i wszystko zgodne z opisem. Szkoda tylko że od jakiegoś czasu jest to miejsce dla zadufanych blogerek, które z wyższości patrzą na innych.

Bartek
Bartek
4 lat temu
Reply to  Michał

Chciałoby się napisać „byliśmy tam zanim to było modne” bo w 2016 roku. Górks Legenda to wspaniałe miejsce i jestem pewny ze samo obroni się w 100% bez blogerów, influencerów, insta etc. Ale z drugiej strony każdy ma prawo pisać recenzować i dzielić się miejscami które lubi, w których był i poleca. Ja podam przykład z Nałęczowa i wspaniałego miejsca jakim są ” W drzewach” Małgosia z mężem stworzyli doskonałe miejsce ale ludzie w/g nas je zadeptali dosłownie – trafiliśmy tam w drugim „sezonie” gdzieś okolice listopada 2014 roku (byli już po nominacji na „Bryłę roku” ale przed medialnym szumem) 🙂 mega miejsce do obcowania z przyrodą przy okazji wypoczynku w domku na drzewie wśród koron , ptaków kolorowych liści. Niestety teraz to jest mekka turystów byle cyknąć fotkę że byłam tam terminy rezerwacji odległe.. Oczywiście dla rozwoju to dobre ale.. Każde miejsce ma urok gdzie czas płynie inaczej a czy jest potrzebne mu promowanie? Nie sądzę – każdy kto dobrze się czuł, komu spodbała się atmosfera poleci to miejsce, podobnie z Górską Legendą która zachwalamy każdemu i każdemu polecamy. „Szeptany” marketing dla takich miejsc w/g mnie jest zdecydowanie lepszy bo tworzą go właściciele i goście – 100% pewność wiarygodność. Ale czasy się zmieniają każdy może publikować recenzować i nie mi to oceniać. Z opinią 😉 apropos stołu się zgodzę, zdjęcie na fotelu z książką było by bardziej gustowne (i podpowiem z swojej strony – mniej filtrów ) z resztą opinii podzielam w 100%. Pozdrawiam Autorkę jak i Pana Michała Miłego dnia 🙂