fbpx

SEWILLA – UROK ANDALUZJI

Sewilla

Sewilla to cudowne hiszpańskie miasto, które przyciąga mnóstwo turystów z całego świata. Można tu zwiedzić cudowną starówkę, zjeść wyśmienite potrawy i napić się smacznego wina. Mnie Sewilla uwiodła i na pewno tutaj jeszcze wrócę!

Sewilla przez wiele osób uważane jest za najpiękniejsze miasto w Hiszpanii. Pełno w nim andaluzyjskiego klimatu, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Coś o tym wiem 😉

Symbolem Sewilli jest La Giralda – wieża, która jest pozostałością po meczecie z czasów panowania w Sewilli arabskiej dynastii Almohadów. Wtedy pełniła ona funkcję minaretu. Dziś to wieża widokowa, z której rozpościera się piękny widok na miasto. La Giralda jest integralną częścią gotyckiej katedry. Katedra jest największą na świecie budowlą gotycką. Kiedy się na nią spojrzy zapiera ona dech w piersiach. Wewnątrz katedry znajduje się grobowiec Krzysztofa Kolumba oraz dzieła wybitnych malarzy jak Goya, Murillo, Zurbarán. Integralną częścią katedry w Sewilli jest zewnętrzny dziedziniec z oranżerią Patio de los Naranjos.

Sewilla

Główną atrakcją Sewilli jest pochodzący z XI wieku zespół pałacowy nazywany alkazarem. W kompleksie znajdują się budynki, które pokazują kunszt artystów szczególnie w zakresie dekorowania. Są wśród nich piękne dziedzińce jak Patio de las Doncellas otoczony rzędami podwójnych kolumn wspierających bogato zdobione łuki, salony jak Salón de Embajadores z piękną kopułą, łaźnie Baños de Doña María, kaplice, kopuły, mozaiki, obrazy oraz gobeliny. Dodatkową atrakcją są wspaniałe ogrody, w których można odetchnąć podczas zwiedzania.

Jeśli chodzi o nocleg po długim spacerze po Sewilli polecam Corral Del Rey (kliknij TUTAJ). Hotel znajduje się w starej dzielnicy Barrio Alfalfa pięć minut od Katedry. XVII-wieczna casa Palacio, w której znajduje się hotel została odrestaurowana i przekształcona w niewielki prywatny luksusowy hotel butikowy. Goście mogą zatrzymać się w kilku świetnie urządzonych pokojach, a wieczorem zrelaksować się na dachu. Architektoniczne atrakcje hotelu obejmują patio atrium, kolumny z rzymskiego marmuru, kamienne podłogi Tarify i oryginalne drewniane rzeźbione detale.

fot. https://www.corraldelrey.com/
fot. https://www.corraldelrey.com/
fot. https://www.corraldelrey.com/

Taras na dachu ma mały basen, z którego można podziwiać spektakularne widoki na katedrę i wieżę Giralda. Bar i jadalnia na dole mają imponujący drewniany sufit i dzieła sztuki autorstwa Enrique Vara i Henry’ego Johna. Można tutaj zjeść pyszne tapas i spróbować wyśmienite hiszpańskie wina. Po wypoczynku w hotelu i naładowaniu baterii koniecznie trzeba wyruszyć na miasto, aby odwiedzić takie miejsca jak Barrio de Santa Cruz, czyli dzielnicę żydowską, Puente de Triana czy Plac Hiszpański wraz z Parque de Maria Luisa.

W Sewilli jest naprawdę wiele do zobaczenia. Znajdują się tutaj zabytki, parki, piękne kościoły, ale przede wszystkim kawiarnie oraz wyśmienite tapas. Jednak, aby poznać ducha Andaluzji warto spędzić tutaj przynajmniej kilka dni! Na pewno zakochacie się w tym miejscu!

Love Ewa 🙂