fbpx

HISTORYCZNY HOTEL W BAZYLEI

historyczny hotel

Szwajcaria to miejsce, do którego chętnie wracam. To tutaj mieszka i pracuje mój mąż. To w Bazylei remontujemy nasze nowe, wspólne mieszkanie, które niebawem stanie się moim drugim domem. Dlatego staram się jak tylko to możliwe poznać Bazyleę i za każdym razem odkrywam nowe miejsca. Tym razem chciałam Wam przedstawić cudowny, historyczny hotel, który ma w sobie to coś. Klimat, cudowną atmosferę i oczywiście przepyszne jedzenie.

Krafft Basel Hotel (kliknij TUTAJ) bo o nim mowa to świetna baza wypadowa dla wszystkich tych, którzy chcą zagłębić się w pięknych uliczkach Bazylei lub tych, którzy przyjechali tutaj w interesach. Hotel umiejscowiony jest nieopodal rzeki Ren w cichej dzielnicy Kleinbasel. Połączenie historycznej architektury z najnowocześniejszym wyposażeniem i nowoczesnym designem sprawia, że ​​hotel jest jedyny w swoim rodzaju. Dzięki temu Krafft Basel otrzymał tytuł w 2017 toku tytuł historycznego hotelu roku. Nie ma się co dziwić. Ten historyczny hotel znajduje się w pięknej, odrestaurowanej kamienicy, która wita gości majestatycznym i eleganckim wejściem.

historyczny hotel
historyczny hotel

Po przekroczeniu drzwi wejściowych wkraczamy w piękny świat designu i historii. To połączenie tworzy wyjątkową atmosferę, której poddaje się każdy gość. Ja byłam zachwycona tym w jaki sposób można łączyć style, ale przede wszystkim kreować tak piękną przestrzeń użytkową. Co więcej maksymalnie wykorzystano położenie hotelu, czyli centrum miasta. Goście mogą się tutaj zatrzymać w pokojach, z których można podziwiać tętniące centrum lub spokojne brzegi Renu. Tutaj naprawdę każdy znajdzie swoje miejsce!

Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie zajrzała do restauracji 🙂 Hotel Krafft Basel (kliknij TUTAJ) oddaje do dyspozycji gości salę jadalną, z której okien rozpościera się piękny widok na stare miasto Grossbasel. Szef kuchni Pierre Wary tworzy pyszne dania, w których tradycja przeplata się z nowoczesnością. Kreatywne dania smakują wręcz idealnie choć powiem szczerze, że nie do końca przepadam za szwajcarską kuchnią. Tutaj jednak zjadła pyszne risotto z grzybami i poczułam świąteczne smaki. Dlatego jeśli „chodzi” za wami dobre danie na bazie świeżych grzybów koniecznie musicie zajrzeć do Krafft Basel!

Niedaleko hotelu znajdują się przystanki komunikacji publicznej, którą polecam przy poruszaniu po Bazylei. Z tego historycznego hotelu z łatwością dostaniecie się na Stare Miasto. Już po kilkuminutowy spacerze dotrzecie do katedry czy zabytkowego Mittlere  Brücke. Będąc w Bazylei koniecznie odwiedźcie jedno z wielu muzeów, w których zobaczycie intrygujące dzieła flamandzkich malarzy lub designerskie rzeźby.

Jeśli tylko macie taką możliwość to podróżujcie. Odkrywajcie nowe miejsca i dzielcie się swoimi doświadczeniami z innymi. A może już Byliście w Bazylei i możecie zainspirować nie tylko mnie do odwiedzenia intrygujących miejsc?

Love Ewa 🙂


Switzerland is a place where I am happy to come back. This is where my husband lives and works. It is in Basel that we are renovating our new, shared flat, which will soon become my second home. That is why I try to get to know Basel as much as possible and discover new places every time. This time I wanted to introduce you to a wonderful, historic hotel that has this something in it. Climate, wonderful atmosphere and of course delicious food.

Krafft Basel Hotel (click HERE) because we are talking about it is a great starting point for all those who want to delve into the beautiful streets of Basel or those who came here on business. The hotel is located near the River Rhine in the quiet Kleinbasel district. The combination of historical architecture with the latest equipment and modern design makes the hotel one of a kind. As a result, Krafft Basel was awarded the title of 2017 Hotel of the Year in 2017. It is not surprising. This historic hotel is located in a beautiful, restored tenement house that welcomes guests with a majestic and elegant entrance.

After crossing the entrance door we enter the beautiful world of design and history. This combination creates a unique atmosphere to which every guest submits. I was delighted in how you can combine styles, but above all create such a beautiful usable space. What’s more, the location of the hotel, i.e. the city center, was used to the maximum. Guests can stay in rooms where they can admire the lively center or the peaceful banks of the Rhine. Everyone can find their place here!

Love Ewa 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
analooka
analooka
4 lat temu

ja przez wiele lat regularnie odwiedzałam Zurich i muszę przyznać, że do dziś uwielbiam to miasto (zresztą jak i całą Szwajcarię, która niewątpliwie ma swój specyficzny klimat)
pozdrawiam 🙂