fbpx

CHUDE CIAŁO NIE JEST ZDROWE

chude ciało

Cześć dziewczyny! Chciałam dziś zacząć nietypowo. Od tego, że nie jestem chudzielcem. Mam zaokrągloną pupę, biodra, a w niektórych miejscach cellulit. Ale wiecie co? Czuję się z tym dobrze! Pewnie zdziwione zapytacie, ale jak to? Przecież jem zdrowo, uprawiam sport. To wszystko prawa. Najważniejsze jest to, że robię to wszystko z głową, aby być zdrowa i wysportowana, ale nie chuda! Chude ciało po prostu nie jest zdrowe i powiedzmy to szczerze. Nie wygląda dobrze.

Otrzymuję od Was codziennie mnóstwo wiadomości. Chwalicie mnie za to co robię, jak wyglądam, a nawet dzielicie się ze mną swoją historią. To wspaniałe i za to bardzo Wam dziękuję. Czuję, że moja praca nie idzie na marne i faktycznie ma sens! Wiele z was zmieniło swoje życia i podąża wraz ze mną ścieżką zdrowia i bycia fit. Ale chciałam Wam powiedzieć jedno. Nie przesadźcie z ćwiczeniami i nie dążcie do tego, aby mieć chude ciało. Ono nie jest zdrowe. Może i wygląda z początku dobrze, ale w przyszłości odbije się to na Waszym zdrowiu. Jestem tego pewna i dlatego zadbajcie o siebie!

Chude ciało czy krągłości?

Wysportowane ciało może iść w parze z krągłościami. U mnie własnie tak jest! Nie wyglądam jak szkapa, a mimo to nie mam zbędnego tłuszczyku. Można? Oczywiście, że tak! Pod warunkiem, że będziecie żyć zdrowo, Wasza dieta będzie pełna wartościowych składników, a nie pustych kalorii no i oczywiście pokochacie ruch. To combo sprawi, że po niedługim czasie zauważycie u siebie pozytywne zmiany w wyglądzie, ale przede wszystkim będziecie zdrowsi. A jak mówią to zdrowie jest najważniejsze!

Jak ja to robię?

W moim codziennym życiu ogromną rolę odgrywa dieta i ruch. Zmieniłam całkowicie swoje podejście do jedzenia, a w moim menu zagościły wartościowe składniki oraz potrawy. Są one pełne witamin, minerałów, białka tak ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Codziennie jem sporo warzyw, owoców, piję wartościowe koktajle. Dostarczam do organizmu to co dla niego dobrze i ważne, a nie puste kalorie. Dzięki temu mam energię do życia, pracy i sportu. Uwielbiam jogę, a siłownia to mój drugi dom. To właśnie tam buduję swoje ciało i walczę o jego zdrowie. Myślę, że teraz czas na Was! A jak zacząć? Od pysznego śniadania oczywiście!

Mój przepis na wartościowe śniadanie

Składniki na hummus:

 • 400 g ugotowanej ciecierzycy
 • 1 łyżka oliwy z suszonych pomidorów
 • 1/2 szklanki suszonych pomidorów ze słoiczka
 • 1 łyżka pasty tahini lub masła migdałowego
 • 1 mały ząbek czosnku
 • 1/2 łyżeczki suszonego oregano i kminu rzymskiego

Ugotowaną i odcedzoną ciecierzycę włóż do pojemnika blendera, a następnie dodaj oliwę z suszonych pomidorów i zacznij miksować. Dodawaj stopniowo po 1 – 2 łyżki zalewy z ciecierzycy jeśli miksowanie idzie ci zbyt ciężko. Gdy masa będzie już rozdrobniona dodaj połowę posiekanych suszonych pomidorów, pastę tahini, czosnek, oregano i kmin rzymski. Oczywiście dopraw danie solą i pieprzem. Ponownie zmiksuj na gładką masę. Na koniec wymieszaj z resztą posiekanych suszonych pomidorów i przełóż hummus do miseczki.

Ja taki hummus wcinam z bezglutenowym tostami i lekką sałatką z ogórka, rukoli w towarzystwie przepiórczych jajek. Gwarantuję, że smakuje wszystko super! Koniecznie spróbujcie 🙂

chude ciało

Rozgrzewająca herbatka na jesień

Składniki:

 • 1/4 szklanki świeżo startego imbiru
 • 1 cm świeżej kurkumy lub 1/4 łyżeczki startej
 • 1/4 łyżeczki cynamonu
 • 2 łyżki ekologicznego miodu
 • sok z 1 cytryny
 • 4 szklanki wody
 • ćwiartka pomarańczy
 • 2 łyżeczki herbaty liściastej
 • 2-3 goździki

Zagotuj w garnuszku wodę. Do gotującej się wody dodaj kurkumę i imbir. Pozwól się im razem gotować przez 2-3 minuty. Następnie dodaj herbatę oraz pozostałe składniki. Pozwól się naciągnąć naparowi. Po kilku minutach herbata będzie gotowa do picia!

fot. Pinterest/rainbowdelicious

Zawalczcie o swoje piękne i zdrowe ciało. Raz na zawsze zapamiętajcie, że chude wcale nie oznacza atrakcyjne, a na pewnie zdrowe. Dlatego jeśli zależy Wam na zdrowiu postawcie na wartości, nie na puste kalorie!

Love Ewa 🙂


Hello girls! I wanted to start today unusually. As you can see I’m not thin. I have a rounded bottom, hips and cellulite in some places. But you know what? I feel good about it! You may be surprised, but how? I eat healthy, I practice sport. It’s all right. The main thing is that I do it all with my head to be healthy and athletic, but not skinny! A lean body just isn’t healthy and let’s be honest. It doesn’t look good.

I receive a lot of messages from you every day. You praise me for what I do, how I look, and even share your story with me. It’s wonderful and I thank you very much for that. I feel that my work is not in vain and that it actually makes sense! Many of you have changed your life and are following the path of health and being fit with me. But I just wanted to tell you one thing. Do not overdo the exercises and do not strive to have a lean body. It is not healthy. It may look good at first, but in the future it will affect your health. I am sure of it and therefore take care of yourself!

Lean body or curves?

An athletic body can go hand in hand with curves. That’s how it is with me! I do not look like a joke, and yet I do not have unnecessary fat. Can you? Yes of course! Provided that you live a healthy life, your diet will be full of valuable ingredients, not empty calories, and of course you’ll love movement. This combo will soon make you notice positive changes in appearance, but above all you will be healthier. And as they say, health is the most important thing!

How I do it?

Diet and exercise play a huge role in my everyday life. I completely changed my approach to food, and valuable ingredients and dishes appeared in my menu. They are full of vitamins, minerals, proteins so important for the proper functioning of the body. Every day I eat a lot of vegetables and fruits, I drink valuable cocktails. I deliver to the body what is good and important for him, not empty calories. Thanks to that I have energy for life, work and sport. I love yoga and the gym is my second home. This is where I build my body and fight for his health. I think it’s time for you now! How to start? From a delicious breakfast of course!

My recipe for a valuable breakfast

Ingredients for hummus:

 • 400 g cooked chickpeas
 • 1 tablespoon of dried tomato oil
 • 1/2 cup dried tomatoes from the jar
 • 1 tablespoon tahini paste or almond butter
 • 1 small clove of garlic
 • 1/2 teaspoon dried oregano and cumin

Put the cooked and drained chickpeas in a blender container, then add the oil from the dried tomatoes and start mixing. Add 1 to 2 tablespoons of chickpea pickle gradually if mixing is too difficult. When the mass is crumbled, add half the chopped dried tomatoes, tahini paste, garlic, oregano and cumin. Of course, season with salt and pepper. Mix again until smooth. Finally mix with the rest of the chopped dried tomatoes and put the hummus in a bowl.

I eat this hummus with gluten-free toast and a light salad of cucumber, arugula in the company of quail eggs. I guarantee everything tastes great! Be sure to try 🙂

Warming tea

Ingredients:

 • 1/4 cup freshly grated ginger
 • 1 cm fresh turmeric or 1/4 teaspoon grated
 • 1/4 teaspoon cinnamon
 • 2 tablespoons of organic honey
 • juice of 1 lemon  
 • 4 glasses of water
 • quarter of an orange
 • 2 teaspoons of leaf tea
 • 2-3 cloves

Boil water in a pot. Add turmeric and ginger to the boiling water. Let them cook together for 2-3 minutes. Then add tea and other ingredients. Let the brew stretch. After a few minutes the tea will be ready to drink!

Love Ewa 🙂