fbpx

POTRZEBUJESZ ZMIAN W SWOIM MIESZKANIU? ZOBACZ JAKIE TO PROSTE

Każdy z nas marzy o pięknym i stylowym mieszkaniu. Jednak decyzja o remoncie bywa bardzo ciężka. Wiem z własnego doświadczenia, że nie taki diabeł straszny jak go malują! Wystarczy dobry plan, fajna ekipa remontowa i piękne dodatki, aby stworzyć w swoim mieszkaniu prawdziwą oazę stylu i spokoju!

Remont w mieszaniu to bardzo często jedna z najtrudniejszych decyzji. To moment, w którym musimy albo zdecydować się na to, aby mieszkać w remontowanych pomieszczeniach lub wyprowadzić się do przyjaciół i znajomych. Myślę, że ta ostatnia decyzja jest najlepsza. Remont w końcu nie trwa wiecznie, a ekipa remontowa ma możliwość pracy bez skrępowania. Ja podjęłam się mojej pierwszej inwestycji jakim jest mieszkanie na wynajem w centrum Warszawy. Wnętrze mieszkania powstało we współpracy z projektantką wnętrz Kingą Mostowik. Nasza współpraca układała się super, choć realizacji bardzo się bałam. Jednak efekt przerósł moje oczekiwania!

W przygotowaniach do remontu warto stworzyć plan, który będziemy skutecznie realizować. Dobrze przemyślane kolory ścian, wygląd mebli, to gdzie mają się one znajdować na prawdę pomaga. Organizacja jest najważniejsza! Ja w swoim mieszkaniu postawiłam na jasne kolory. Biel w połączeniu z szarością imitującą beton to obecnie hit jeśli chodzi o wykończenie kolorystyczne mieszkań. Szczególnie jeśli są to małe pomieszczenia, z kilkoma zaledwie oknami. Tutaj obowiązkowo należy postawić na jasne kolory ścian, sufitów i mebli, aby optycznie powiększały wnętrze, a nie je zmniejszały.

 

W mieszkaniu przede wszystkim należy postawić na funkcjonalność. Dotyczy to kuchni, w której lodówka, zlewozmywak czy płyta grzewcza i piekarnik były koło siebie, Gotując nie powinniśmy przemieszczać się zbyt daleko. Warto w jednym miejscu przygotowywać składniki do potraw, a zaraz obok je gotować. Świetnie w takim układzie sprawdza się wyspa kuchenna, która może pełnić funkcję blatu do krojenia i stołu do jedzenia. Ja postawiłam właśnie na te dwie funkcjonalności i sprawdzają się one moim zdaniem idealnie! Meble kuchenne kupiłam w Ikei i idealnie wpisała się ona we wnętrze. Jest jasna i miło swojego niewielkiego rozmiaru bardzo funkcjonalna. Co jednak ważne, nie była droga, a wygląda wręcz przeciwnie na bardzo kosztowną i taki też był mój cel 🙂
Podobnie jest z łazienką. To w niej powinno znaleźć się miejsce na designerskie lustro, prysznic, umywalkę i toaletę. Dobrze dobrane elementy armatury i szafek przede wszystkim sprawiają, że jesteśmy w stanie w nawet najmniejszej łazience zmieścić wszystko. Ja postawiłam na wiele ukrytych szafek, które idealnie komponują się z płytkami w kształcie heksagonu. Są one nie tylko designerskie, ale dodają stylu całej łazience.

 

 

 

 

Sypialnia to moim zdaniem najważniejsze pomieszczenie w całym domu. To tutaj śpimy, odpoczywamy po całym dniu pracy. Dlatego sypialnia powinna być nie tylko funkcjonalna (znajdować się w niej duża szafa z lustrem czy regał na książki), ale przede wszystkim powinna być jasna. Kolory nie mogą być krzykliwe, ale stonowane, które pozwolą nam się zrelaksować i po prostu odpocząć.

 

Jednak funkcjonalne mieszkanie nie może obejść się bez oświetlenia i stylowych dodatków. Ja w swoim mieszkaniu postawiłam na niezwykle proste i stylowe jednocześnie lampy marki Britop. Swoim kształtem i kolorem jak czarny czy biały, świetnie dopełniają wnętrze i tworzą w nim niepowtarzalny klimat. Świetnie moim zdaniem wyglądają lampy stojące na trzech nogach, które dodają uroku wnętrzu. Jednak jako kobieta najbardziej kocham dodatki. To one moim zdaniem dodają stylu i wiele mówią o właścicielach. Ja uwielbiam prostotę i design, ale też styl vintage. Dlatego zdecydowałam się na dodatki w kolorze złota, czerni, zieleni, które idealnie komponują się z wnętrzem. W mieszkaniu znalazła miejsce moja ukochana kanapa, która jest właśnie vintage. Odnowiona świetnie wygląda we wnętrzu i pokazuje, że warto do nowoczesnego wnętrza wprowadzać dodatki zakupione na pchlim targu czy w sklepie ze starociami. Zawsze jak podróżuję wyszukuję dodatki, nawet najmniejsze, które później dopełniają wnętrze mieszkania. Tak jest w przypadku wieszaka w kształcie ananasa, który przywiozłam z Bali. To moim zdaniem perełka, która obok zielonego pufu dodają mieszkaniu stylu.

 

 

 

Jeśli jesteście ciekawi jak urządziłam mieszkanie, które niedawno kupiła w centrum Warszawy, zapraszam Was na mój kanał na Youtube. Tam, w krótkim filmiku zobaczycie metamorfozę moim zdaniem bardzo udaną małego mieszkania, które stało się nie tylko super funkcjonalne, ale przede wszystkim stylowe. Do osiągnięcia tego celu nie potrzebowałam wcale wiele czasu czy musiałam długo biegać za dodatkami. Wystarczyło kilka smaczków jak lampy, które nadały wnętrzu wyjątkowości. Teraz czas na Was! Nie bójcie się remontu! Czasem wystarczy tak niewiele, aby uzyskać piękne i stylowe wnętrze.

 

Powodzenia!
Love Ewa :)blouse and pants Zara, shoes Isabel Marant

___________________________

Each of us dreams of a beautiful and stylish apartment. However, the decision to renovate it can be very hard. I know from my own experience that it’s not as difficult as it looks like! All you need is a good plan, a cool renovation team and beautiful accessories to create a real oasis of style and peace in your apartment!

To renovate an apartment is very often one of the most difficult decisions. This is the moment when we have to either decide to live in renovated rooms or move out to friends and acquaintances. I think that the last decision is the best. In the end the renovation doesn’t last forever, and the renovation team has the opportunity to work without restraint.I undertook my first investment, which is a flat for rent in the center of Warsaw. The interior of the apartment was created in cooperation with the interior designer Kinga Mostowik. Our cooperation was great, although I was very scared of realizing it. However, the effect exceeded my expectations!
In preparation for renovation, it is worth creating a plan that we will successfully implement. Well-thought-out colors of the walls, the appearance of the furniture, where they are to be found really helps. The organization is the most important! I put bright colors in my apartment. White in combination with gray imitating concrete is now a hit. Especially if they are small rooms, with just a few windows. Here, it’s obligatory to bet on the bright colors of walls, ceilings and furniture to visually enlarge the interior.
Apartment must be functional. This applies to the kitchen, in which the fridge, sink or hob and oven  should be next to each other. It’s good to prepare ingredients for dishes in one place and cook next to them. The kitchen island, which can serve as a cutting table and table for food, works great in such a system. I’ve just set these two functionalities and they work well! I bought kitchen furniture in Ikea and it fit perfectly into the interior. It is bright and nice of its small size very functional. What is important, however, was not expensive, and looks quite the opposite on a very expensive one and that was also my goal 🙂
Bathroom should be functional too. It should contain a place for a designer mirror, shower, sink and toilet. Well-chosen elements of fittings and cabinets primarily make us able to fit everything in even the smallest bathroom. I put a lot of hidden cabinets that blend in perfectly with hexagonal tiles. They are not only designer, but they add style to the whole bathroom.
In my opinion, the bedroom is the most important room in the whole house. We sleep and rest here. That’s why the bedroom should not only be functional (there should be a large wardrobe with a mirror or a bookcase), but it should be clear first of all. Colors can not be flashy but subdued, which will allow us to relax and simply relax.
However, a functional apartment can not do without lighting and stylish accessories. In my apartment I put on incredibly simple and stylish Britop lamps at the same time. With their shape and color like black or white, they perfectly complement the interior and create a unique atmosphere. In my opinion, in my opinion, there are lamps standing on three legs that add charm to the interior. However, as a woman I love additions the most. They, in my opinion, add style and tell a lot about the owners. I love simplicity and design, but also vintage style. That’s why I decided to add gold, black and green accessories that blend in perfectly with the interior. In the apartment, my beloved sofa, which is just vintage, found its place. The refurbished looks great in the interior and shows that it is worth introducing the accessories purchased at the flea market or the antiques store to the modern interior. Whenever I travel, I search for extras, even the smallest ones, which later complement the interior of the apartment. This is the case with a pineapple-shaped hanger that I brought from Bali. It is in my opinion a gem, which, next to a green pouf, adds style to the flat.
If you are interested in how I arranged a flat that I recently bought in the center of Warsaw, I invite you to my channel on Youtube. There, in a short video you will see a metamorphosis in my opinion a very successful small apartment, which has become not only super functional, but above all stylish. In order to achieve this goal, I did not need much time or I had to run long after the additions. It was enough to have a few touches like lamps, which gave the interior uniqueness. Now it’s time for you! Don’t be afraid of renovation! Sometimes it takes just a little to get a beautiful and stylish apartment.
Good luck!
Love Ewa 🙂