fbpx

SWIM WITH PINEAPPLE

Będąc w Portugalii pomyślałam, że wszyscy już od zeszłego roku pływają i robią sobie zdjęcia na flamingach, a ja nie zdążyłam tego zrobić… 

Stwierdziłam, że też chcę być modna i chcę mieć takie fotki!!! Tylko, że chcę promować modę na zdrowie!
Dlatego zamiast flaminga wybrałam ananasa, zamiast trzymać w ręku prosecco, trzymam ananasa i zamiast gładkiego kostiumu mam kostium w ananasy!!!

Jak widzicie zwariowałam na punkcie ananasa! HAHA!

 

Tak naprawdę to nie chodzi o ten konkretny owoc, chodzi o zdrowie! Moje podejście do życia coraz bardziej się zmienia, moje priorytety są dziś zupełnie inne niż jeszcze parę lat temu… Sama się dziwię, że nie ciągnie mnie do alkoholu, że nie mam ochoty na wakacyjne imprezy do rana, że wolę wstać rano i iść pobiegać, zjeść mega zdrowe śniadanie i poczytać książkę na plaży. TO NIE JA!?!?
A jednak… I to nie chodzi wcale o wiek… (Tak wiem, jestem stara… 38 lat to już przecież masakra!!! I tak wiem, że mam cellulit i zmarszczki – widać na zdjęciach…)
Nie jestem taka perfekcyjna. 🙂
Ale tak na serio, to chodzi o zmianę, jaka we mnie nastąpiła. Jakość mojego życia jest dziś najważniejsza. A jakościowe życie dla mnie to życie mądre, zdrowe, pełne ruchu, dobrej energii, uśmiechu i piękna. Dlatego chcę Wam o tym opowiadać!!! Chcę zachęcać do zmiany, zachęcać do wprowadzania nowych zdrowych nawyków i do pokochania siebie oraz swojego ciała. Gdy oczyścimy ciało, oczyścimy też umysł. Gdy poćwiczymy, dostaniemy zastrzyk endorfin. Gdy zmienimy siebie, zmienimy swój świat! Nie wierzę, że się nie da… Nie wierzę, że już za późno… Wszystko i zawsze się DA! Nie musimy być perfekcyjni, możemy popełniać błędy, ale spróbujmy!
Oto mój przepis na szczęście:
– dużo warzyw
– dużo owoców w pierwszej części dnia (pół awokado dziennie)
– dużo czystej wody
-zielone koktaile
– kasze (jaglana, gryczana niepalona, komosa ryżowa, amarantus)
– olek kokosowy, rzepakowy, oliwa z oliwek
– orzechy
– sól morska, himalajska
– przyprawy (kolendra, pietruszka, bazylia, kurkuma, curry, kminek, majeranek itd.)
– cebula, czosnek
– czasem sery kozie
– czasem ryba
A teraz o naszym bohaterze:
Właściwości ananasa od dawna wykorzystuje się w medycynie niekonwencjonalnej. Ten owoc jest stosowany m.in. w leczeniu infekcji układu oddechowego, w celu poprawy trawienia czy pomocniczo w gojeniu się ran i złamań. Od lat 70. ananas jest wykorzystywany także przez lekarzy. Wszystko dzięki zawartości witamin, minerałów, kwasów owocowych i bromelainy – grupy enzymów o wielu właściwościach leczniczych. Ananas jest źródłem manganu, żelaza i miedzi – pierwiastków, które odpowiadają za kondycję kości.100 g ananasa zawiera 48 mg witaminy C, dzięki czemu zaspokaja 80% dziennego zapotrzebowania na kwas askorbinowy.
UWAGA: Bromelaina zwiększa przyswajalność białek, które są materiałem budulcowym mięśni i umożliwia ich pełniejsze trawienie, przez co pośrednio przyczynia się do zwiększenia masy mięśniowej!!!
Ananas swoje właściwości odchudzające zawdzięcza przede wszystkim bromelainie, która przyśpiesza przemianę materii. Bromelina ma także właściwości oczyszczające – poprawia mikrokrążenie i wspomaga usuwanie nadmiaru płynów z organizmu. Ananas jest także źródłem pektyn – błonnika pokarmowego, który pęcznieje i wypełnia żołądek, dając uczucie sytości na dłuższy czas.
Błonnik ten również wspomaga proces detoksykacji organizmu.
Kochani dbajcie o zdrowie i bądźcie mądrzy w swoich wyborach!
Życzę Wam pięknego wieczoru,
Love, Ewa

 

 

Photo. Ruben Rodrigues
Swim suit Calzedonia, sunglasses Chanel, Neckless HOS & me____________________

Being in Portugal, I thought that everyone has been swimming and taking photos on flamingos since last year, and I did not manage to do that. I also wanted to be trendy and I wanted to have those type of pictures!!! Only that I want to promote fashion for health!
So instead of a flamingo I chose pineapple, instead of holding a prosecco, I hold pineapple and instead of a one colour swim suit I have one with pineapples print!!!


As you can see, I’m crazy about pineapple! HAHA!
Actually it’s not about this particular fruit, it’s about health! My approach to life is changing, my priorities are different today than a couple of years ago… I’m surprised I’m not into alcohol, I do not feel like going to a holiday party till the morning, I prefer to get up in the morning and go jogging, eat a real healthy breakfast and read a book on the beach. IT’S NOT ME!?!?


And yet … And it’s not about the age … (I know, I’m old … 38 years is a massacre! I know that I have cellulite and wrinkles – you see in the pictures …) I’m not perfect. 🙂
 But seriously, it’s about the change that happened in me. The quality of my life today is the most important. And the quality life for me is to live my life wisely, healthy, have lot’s of movement, good energy, lot’s of smile and beauty. That’s why I want to tell you about it!!! I want to encourage the  change, encourage new healthy habits, and to love yourselves and your bodies. When we clean the body, we will also clear the mind. When we exercise, we get an injection of endorphins. When we change ourselves, we will change our world! I do not believe it is not be possible … I do not believe it’s too late … Everything and always possible!
We do not have to be perfect, we can make mistakes, but let’s try!


Here is my recipe for happiness:
– a lot of vegetables
– lots of fruit in the first part of the day (half avocado a day)
– lots of clean water
– green cocktails
– groats (millet, buckwheat not roasted, quinoa, amaranthus)
– coconut oil, rape oil, olive oil
– nuts
– sea salt, Himalayan salt
– spices (coriander, parsley, basil, turmeric, curry, cumin, marjoram, etc.)
– onion, garlic
– sometimes goat cheese
– sometimes fish


And now about our hero:
Properties of pineapple have long been used in unconventional medicine. This fruit is used treat respiratory infections, to improve digestion or to assist in healing wounds and fractures. Pineapple is also used by doctors since the 1970s. Everything thanks to the content of vitamins, minerals, fruit acids and bromelain – a group of enzymes with many medicinal properties. Pineapple is a source of magnesium, iron and copper – the elements responsible for the condition of the bone. 100 g of pineapple contains 48 mg of vitamin C, thus meeting 80% of the daily requirement for ascorbic acid.
ATTENTION: Bromelain enhances the absorption of proteins, which are the building blocks of muscles and allow them to be completely digested, thus indirectly contributing to the increase of muscle mass !!!
Pineapple owes its slimming properties primarily to bromelain, which accelerates the metabolism. Bromelin also has cleansing properties – it improves microcirculation and helps to remove excess fluid from the body. Pineapple is also a source of pectin – dietary fiber that swells and fills the stomach, giving you a feeling of satiety for a long time.
This fiber also supports the detoxification process of the body.


Love your health and be wise in your choices!
I wish you a beautiful evening,
Love, Eve


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Nie mogło być lepiej. Świetnie. Pozdrawiam

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Bardzo ciekawe ujęcie tematu. Niestety nie mogę zgodzić się ze wszystkimi stwierdzeniami.