fbpx

BLENDING INTO THE NATURE

 

Jestem bardzo słabą blogerką, ponieważ publikuję wtedy jak mam ochotę i czas. 


Ze względu na ciągłą i intensywną pracę nad moją marką modową tego czasu jest bardzo mało. Wybaczcie mi proszę!!!
Postaram się jednak robić to częściej, by dawać Wam coś do poczytania i pooglądania. Często dostaję od Was miłe komentarze dotyczące mojego stylu oraz jak bardzo Was inspiruję. Jest mi bardzo miło, (nawet nie wiedziałam, że ktoś jest zainteresowany moją osobą) :), dlatego postanowiłam wrócić znów do bloga.

 

Oto jedna z moich ostatnich, spokojnych jak na mnie, stylizacji. Czasem wybieram delikatne kolory i nawet się z tym dobrze czuję. Moje wybory są często podyktowane humorem, w jakim momencie życia się znajduję, pogodą, stanem fizycznym i duchowym :)… itp.
Wiele rzeczy ma wpływ na mój styl. Tym razem wtapiam w się w tło, w naturę, która mnie otacza.
Mój najnowszy zakup to płaszcz w kolorze camel’owym złapany na przecenie w Peek and Cloppenburg’u oraz zamszowa torebka See by Chloe kupiona w Vitkac’u również na przecenie. Zawsze czekam na obniżki, bo szkoda mi często kasy na rzeczy w normalnej cenie. Inwestuję cały czas w markę, dlatego mój budżet zakupowy jest ograniczony. 🙂
Moje różowe dzwony Marc’a Jacobs’a to second hand – kupione od znajomej, a kozaki firmy Pinko zdobyłam w sklepie vintage w Warszawie! 🙂 Do tego założyłam beżowy prosty golf – och taaak GOLF!!! Ostatnio na nowo pokochałam golfy! Polecam Wam, ponieważ są teraz bardzo modne! Całość uzupełniłam dodatkami w postaci różowych okularów oraz szafirowych kolczyków i zegarka, by dodać tej pastelowej stylizacji o drobinę intensywnego koloru. I tak powstał ten delikatny, wtapiający się w kolory natury, kobiecy „LOOK”!
Jestem zmienna. Jak każda kobieta… Lubię eksperymentować ze strojem i zmieniać się. Czasem lubię być romantyczna, czasem sexy, czasem bardzo nowoczesna… Nie wiem czy da się tak po prostu określić mój styl.
Najważniejsze, że zawsze mam ochotę być JAKAŚ.
Mam nadzieję, że taka odsłona mojej duszy też przypadnie Wam do gustu.
Miłego poniedziałku!
Love,
Ewa

coat SET, trousers vintage Marc Jacobs, turtle neck Stefanel, bag See by Chloe, shoes vintage Pinko, sunglasses Chanel, watch Tous

__________________________________________
Pastel girl 🙂
 
I am very poor blogger, publishing when I feel like and when I have time. 🙂 🙂 🙂
Due to the continuous and intensive work on my brand I do have very little time to spare. Forgive me please!!! But I promise I will try to do it more often, to give you something to read and see. I often get from you very nice comments on my style and how I inspire you. It is very nice (I did not even know that someone is interested in me) :), so I decided to go back to blogging.
 
Here is one of my recent, quiet in my case, styling. Sometimes I choose soft colors and even with that feel good. My choices are often dictated by my humor, at what point of life I find myself, the weather, the physical state:) … etc. Many things have an impact on my style. This time it blends in with the background, the nature that surrounds me.
 
My latest purchase is the camel colour coat that I caught during sale season in Peek and Cloppenburg and suede See by Chloe bag that I bought in Vitkac store also on sale! I always look forward to the reductions, because I feel like it’s a shame to pay full price for some things. I invest all the time in the brand, which is why my purchasing budget is limited. 🙂
 
My pink wide leg trousers from Marc Jacobs is a second hand catch – I bought them from a friend of mine and my Pinko boots I bought in vintage shop in Warsaw! 🙂 To complete this look I chose a simple beige turtleneck – oh yeah TURTLENECK!!! Recently, I FALL BACK IN LOVE IN turtlenecks! I would recommend it to you, because they are now very fashionable! To finish the whole look I chose to wear pink sunglasses and sapphire earrings and a watch. This adds to my  pastel styling a bit of intense color. And this is how you can see my delicate, integrated with the colors of nature, feminine „LOOK!”
I like changes. As every woman … I like to experiment with the outfit and change it quite often. Sometimes I like to be romantic, sometimes sexy, sometimes very modern … I do not know if we can just define my style. The main thing is that I always want to be SOMETHING. 🙂
 
I hope that you will also like this colour of my soul.
Have a nice Monday!
 
Love,
Ewa