fbpx

AFIRMACJE NAS WZMACNIAJĄ

afirmacje

Rzuceni w wir codziennych sprawy często zapominamy o sobie, o tym by zadbać o zwoją kondycję psychiczną oraz zdrowie. To błąd, który można naprawić używając kilku prostych trików. Jednym z nich są afirmacje. Dzięki nim zadbamy nie tylko o zdrowie, ale także kondycję psychiczną i osiągniemy pełnię szczęścia.

Niektórzy uważają, że afrimacje to ściema. Ja się z tym absolutnie nie zgadzam. Za popularyzację afirmacji, czyli zdań, sentencji, które przypominają człowiekowi o tym, jakie są jego pragnienia i doprowadzają do przyspieszenia ich realizacji jest psycholog Claude Steele. Udowodnił on, że dzięki praktykowaniu afirmacji stajemy się w pełni świadomi tego, do czego dąży. Co ważne, dzięki wypowiadaniu swoich myśli i pragnień szybciej je realizujemy. Powiem Wam, że praktykuję afirmację od wielu już miesięcy i takie myślenie nie raz bardzo pozytywnie wpłynęło na mój organizm. Dziś w ramach naszego wyzwania #odpornośćszaby chcę Was zachęcić do krótkiej praktyki. Przekonajcie się sami, że to działa!

Jak stosować afirmacje?

Stworzenie afrimacji mogłoby się wydawać proste, ale wcale tak nie jest. To proces, który wymaga głębszej analizy i spojrzenia w głąb siebie poszukując odpowiedzi na pytanie – czego tak naprawdę chcę? Jeśli będziesz wiedzieć przede wszystkim najpierw trzeba poważnie zastanowić się nad tym, na czym nam zależy i jakie są nasze cele. Kiedy zostaną one dokładnie określone, pojawią się szanse na to, że regularne powtarzanie afirmacji doprowadzi do zmian w naszym życiu.

afirmacje

Kiedy już określisz swoje pragnienia można przejść do skonstruowania samej sentencji, która będzie naszą afirmacją. Jak ją stworzyć? Przede wszystkim nie może być w niej słów odnoszących się do przyszłości, jak „będę”, czy „zdobędę”. Nasza sentencja musi być osadzona w teraźniejszości, a więc „jestem” lub „zdobywam”. Pamiętajcie, że mając wiele marzeń lub pragnień warto zacząć najpierw od ogółu, a następnie przechodzić do szczegółu.

Przykładowe afirmacje na poprawę własnej wartości, obniżenie lęku

 1. Jestem silna i nigdy się nie poddam.
 2. Jestem wdzięczna za wyzwania w moim życiu.
 3. Mam wpływ na moje myśli i uczucia.
 4. Akceptuję siebie takim, jakim jestem.
 5. Mam wiele darów, którymi mogę podzielić się ze światem.
 6. Jestem potrzebna.
 7. Rzeczy zawsze idą na moją korzyść.
 8. Jestem gotowa na zmiany.
 9. Jestem gotowa zobaczyć i przeżyć nowe rzeczy.
 10. Otaczają mnie przyjaźni, zaufani ludzie.
 11. Moje życie jest wyjątkowe.
 12. Otaczają mnie dobrzy ludzie.
 13. Kocham siebie.
 14. Dziękuję za zdrowie i dobre samopoczucie.
 15. Moje ciało jest wypełnione harmonią.
 16. Jestem bezpieczna zawsze i wszędzie.
 17. Jestem w pełni sił i cieszę się dobrym zdrowiem.
 18. Otaczają mnie dobrzy ludzie, którym ufam.
 19. Jestem zadowolona ze swojej pracy, w której czuję się doceniona.
 20. Budzę się z energią i każdy dzień witam z uśmiechem.
afirmacje

Powodzenia!

Love Ewa 🙂