fbpx

AESCHER – UNIKATOWE MIEJSCE Z WIDOKIEM

AESCHER

Szwajcaria to miejsce pełne uroku, wciąż nieodkrytych miejsc otoczonych piękną przyrodą. Jednym z nich jest Aescher, pensjonat z pyszną kuchnią, o zapierającym dech położeniu, które odwiedza wielu turystów kochających górską wspinaczkę. Koniecznie tu zajrzyjcie. Warto!

Jak wiecie, nie lubię siedzieć na miejscu i dlatego sporo podróżuję. Teraz, kiedy jestem znów w moim domu w Szwajcarii, każdą wolną chwilę poświęcam na odkrywanie tego cudownego kraju. Tym razem wybraliśmy się z Rubenem do pensjonatu Aescher.

Ten przyklejony do góry budynek powstał w 1860 roku i jest jednym z najstarszych pensjonatów górskich w Szwajcarii. Atrakcją tej okolicy są jaskinie, w których od najdawniejszych czasów mieszkali ludzie. Miejsce natomiast rozsławił pustelnik – ksiądz Ulmann, który jedną z jaskiń przekształcił w swoją pustelnię w Wildkirchli. Od tego czasu miejsce to fascynuje wielu, którzy przybywają tutaj podziwiać nie tylko widoki, ale też historyczne znaleziska pierwszych ludzi zamieszkujących jaskinie.

AESCHER

Wspinaczka do pensjonatu jest ekscytująca, ale można się przy tym trochę zmęczyć. Nie ma co ukrywać. Spore podejścia rekompensują jednak cudowne widoki na szwajcarskie Alpy. Idąc z Wasserauen aż do Ebenalp możecie podziwiać spektakularne widoki na ten fascynujący obszar turystyczny. Po przebyciu pierwszego etapu wspinaczki dotrzecie do malowniczego jeziora Seealpsee z majestatycznym Säntis w tle.

AESCHER
AESCHER

Jak już wspomniałam wycieczkę rozpoczynamy na stacji kolejowej Wasserauen skąd prowadzi stroma ścieżką do jeziora Seealpsee. Wędrówka wokół jeziora daje mnóstwo czasu na podziwianie pięknej scenerii. Stąd już koniecznie należy przyspieszyć i udać się górska ścieżka wzdłuż stromego zbocza. Po kilku minutach marszu wyłania się pensjonat z cudowną restauracją Aescher. Stąd można znów skalistą ścieżką udać się do Ebenalp, skąd można podziwiać fantastyczne widoki. Dla zmęczonych spacerem mam dobrą wiadomość 🙂 Kolejka linowa zabierze was z powrotem do doliny do Wasserauen w ciągu zaledwie kilku minut.

AESCHER
AESCHER

Będąc w tym cudownym miejscu można zgłodnieć od nadmiaru wrażeń. Dlatego polecam wam usiądźcie, choć na chwilę w tutejszej restauracji, która serwuje pyszne lokalne i przede wszystkim nieoszukane posiłki. Co ciekawe kucharze używają tu zapomniane przez wielu składniki jak na przykład Ribelmais (specjalny rodzaj mielonej kukurydzy) z doliny Renu, z którego przygotowują słynną Bramatę. Pyssszności!

Love Ewa 🙂


Switzerland is a place full of charm, still undiscovered places surrounded by beautiful nature. One of them is Aescher, a guesthouse with delicious cuisine and a breathtaking location that is visited by many hikers who love mountain climbing. Be sure to check out here. It’s worth it!

As you know, I don’t like to sit still and that’s why I travel a lot. Now, when I am back at my home in Switzerland, I spend every free moment discovering this wonderful country. This time we went with Ruben to the Aescher guesthouse.

This building, glued to the top, was built in 1860 and is one of the oldest mountain guesthouses in Switzerland. The attractions of this area are the caves where people have lived since ancient times. The place was made famous by a hermit priest Ulmann, who transformed one of the caves into his hermitage in Wildkirchli. Since then, this place has fascinated many who come here to admire not only the views, but also the historical finds of the first people who lived in the caves.

The climb up to the guesthouse is exciting, but you can get a bit tired. There is nothing to hide. Much is compensated, however, by the wonderful views of the Swiss Alps. Walking from Wasserauen as far as the Ebenalp, shift the observational views over this fascinating tourist area. After completing the first stage of the climb, you will arrive at the lake Seealpsee painting with the majestic Säntis in the background.

Jak już wspomniałam wycieczkę rozpoczynamy na stacji kolejowej Wasserauen skąd prowadzi stroma ścieżką do jeziora Seealpsee. Wędrówka wokół jeziora daje mnóstwo czasu na podziwianie krajobrazów. Stąd już koniecznie przyspieszyć i udać się górska ścieżka wzdłuż stromego zbocza. Po kilku minutach marszu wyłania się pensjonat z cudowną restauracją Aescher. Stąd można znów skalistą ścieżką udać się do Ebenalp, skąd można podziwiać fantastyczne widoki. Dla zmęczonych spacerem mam dobrą wiadomość 🙂 Kolejka linowa zabierze był z powrotem do doliny do Wasserauen w ciągu zaledwie kilku minut.

Love Ewa 🙂