fbpx

WIBRATOR? CZEMU NIE!

wibrator

Masturbacja to cały czas temat tabu w Polsce. W obecnych, dziwnych czasach chyba jeszcze bardziej, gdyż próbuje się nas zakneblować, zakazać wypowiadać się na tematy związane z seksem. Tymczasem masturbacja ma mnóstwo korzyści, które wpływają nie tylko na poprawę życia seksualnego. Pomaga odzyskać poczucie własnej wartości i na serio dodaje pewności siebie. Także wibrator w dłoń i do dzieła!

Jak wskazuje w swoich badaniach prof. Zbigniew Izdebski tylko 23% kobiet w Polsce się masturbuje. To niewiele w porównaniu do aż 78% Brytyjek czy 76% Amerykanek. Myślę, że wynika to z zasad, które zostały nam przekazane przez nasze mamy czy babcie. Że wibrator to coś nieprzyzwoitego, a przecież to nie jest prawda. Jedną rewolucję w kwestii seksualności kobiet przeprowadziła jeszcze w czasach PRL Michalina Wisłocka. Dziś czas na nas same. Jeśli się nie przełamiemy to wiele stracimy niestety.

masturbacja

Czym jest właściwie masturbacja?

W krótkich żołnierskich słowach to umiejętność zrobienia sobie dobrze. Samodzielnie, bez faceta. Może prowadzić do orgazmu, ale nie musi. To świetny sposób na zrelaksowanie się po stresującym dniu. Masturbacja poprawia nastrój, ale pozwala też lepiej poznać swoje ciało. Tylko dzięki wiedzy na temat tego, gdzie dotyk czy użycie zabawki – wibratora nas podnieca pozwoli nam czerpać jeszcze więcej z seksu.

Poza tym regularna masturbacja zwiększa ciśnienie krwi, zmniejsza bóle nawet wywołane miesiączkowaniem, ale też ułatwia zasypianie. Masturbacja wpływa też na koncentrację, zwiększa kreatywność oraz pobudza wyobraźnię.

wibrator

Jak zrobić sobie dobrze?

Jak podkreślają seksuolodzy technik masturbacji jest wiele. Można zacząć od głaskania i masowania okolic krocza, łechtaczki czy sromu. Dotykanie tych miejsce pozwoli poznać swoje miejsca intymne i ich reakcję na dotyk. Czasem do uzyskania orgazmu wystarczy dotykanie i miętolenie piersi lub penetracja przy pomocy wibratora lub innych zabawek. Wybór tych ostatnich jak zwraca uwagę seksuolożka Kasia Koczułap (kliknij tutaj) jest szczególnie ważna na początku przygody z masturbacją. Aby nie zrobić sobie krzywdy i co więcej zrobienia sobie krzywdy.

wibrator

Wstydzicie się? To normalne. Ja sama się wstydziłam, ale kiedy przełamiecie swój wstyd i opór to nie będziecie absolutnie zawiedzione. Masturbacja daje mnóstwo przyjemności, ale jest też mega podniecająca dla partnera, który się jej przygląda. Dlatego poznajcie swoje ciało i do roboty!

Love Ewa 🙂


Masturbation is still a taboo topic in Poland. In the present, strange times, probably even more so, because we are being gagged, forbidden to express ourselves on topics related to sex. Meanwhile, masturbation has tons of benefits that not only improve your sex life. It helps you regain your self-esteem and seriously adds confidence. Also a vibrator in your hand and let’s go!

As indicated in his research by prof. Zbigniew Izdebski only 23% of women in Poland masturbate. This is not much compared to 78% of British women or 76% of Americans. I think it results from the rules that were given to us by our mothers or grandmothers. That a vibrator is something indecent, and yet it is not true. One revolution in the matter of women’s sexuality was carried out by Michalina Wisłocka in the times of the People’s Republic of Poland. Today it’s time for us alone. If we don’t break through, we will lose a lot, unfortunately.

What exactly is masturbation?


In short military words, it’s the ability to do yourself well. Alone, without a guy. It can lead to orgasm, but it doesn’t have to be. It’s a great way to relax after a stressful day. Masturbation improves your mood, but it also allows you to get to know your body better. Only thanks to the knowledge of where touch or the use of a toy such as vibrato excites us, we can get even more from sex.

In addition, regular masturbation increases blood pressure, reduces pain, even caused by menstruation, but also makes it easier to fall asleep. Masturbation also affects concentration, increases creativity and stimulates the imagination.

How to make yourself good?

As sexologists emphasize, there are many masturbation techniques. You can start by stroking and massaging the perineum, clitoris or vulva. Touching these places will allow you to get to know your intimate places and their reaction to touch. Sometimes it is enough to stroke the breasts or penetrate them with a vibrator or other toys to achieve orgasm. The choice of the latter, as the sexologist Kasia Koczułap points out (click here), is particularly important at the beginning of the adventure with masturbation. In order not to hurt yourself and, what’s more, to hurt yourself.

Are you ashamed? This is normal. I was ashamed myself, but when you break your shame and resistance, you will not be absolutely disappointed. Masturbating is a lot of fun, but it’s also super exciting for your partner watching her. Therefore, get to know your body and go to work!

Love Ewa 🙂

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
3 lat temu

Hmmm myślę że jest nas więcej wśród Polek tylko milczymy i nie przyznajemy się… Taka kultura… Takie społeczeństwo… Ale to fajnie że o tym piszesz. Pozdrawiam serdecznie!!! Agnieszka

Ewa Szabatin
Ewa Szabatin
3 lat temu
Reply to  Agnieszka

To prawda. Jesteśmy tak wychowane, że po prostu o pewnych rzeczach nie wypada mówić. Spójrz jakie podniosło się zmieszanie, kiedy Ania Rubik ośmieliła się mówić o seksualności. Dziewczyna, która wiele lat spędziła za granicą i widziała jak do tych tematów podchodzi się chociażby w Stanach. My mamy jeszcze wiele do zrobienia, ale jeśli nie będziemy mówić to nic się nie zmieni!