fbpx

ZRÓB TEST NUTRIGENETYCZNY

Test nutrigenetyczny to nowoczesna forma badania pozwalająca na opracowanie diety dostosowanej do materiału genetycznego osoby. Wskazuje jakie składniki będą idealne dla naszego ciała i zdrowia. Interesujące prawda?

Wiecie świetnie, że jestem freakiem zdrowego odżywiania, dlatego z uwagą śledzę to co dzieje się w dietetyce. Ostatnio trafiłam na test nutrigenetyczny. Przyznam, że nie wiedziałam, że możemy wykonać test, który pozwoli na precyzyjne określenie naszych predyspozycji co do jedzenie. Co więcej wskaże jakie składniki powinny znaleźć się w naszej diecie, aby cieszyć się zdrowiem.

Czym jest nutrigenetyka?

Nutrigenetyka to dziedzina nauki, która bada relacje zachodzące między składnikami żywności a naszymi indywidualnymi cechami genetycznymi. Naukowcy przeprowadzają analizy, które oceniają znaczenie dziedzicznych zmian w genach i ich wpływ na związek między funkcjonowaniem organizmu a żywieniem. Co więcej pozwala na dostosowanie sposobu odżywiania do indywidualnych genetycznych skłonności. Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze. Zależy to od naszych indywidualnych predyspozycji zakorzenionych właśnie w DNA.

test nutrigenetyczny

Badanie Genodiet iGenesis

Można wykonać w klice Dr Beaty Dethloff (kliknij TUTAJ). Obejmuje ono dziewięć wzajemnie uzupełniających się modułów: Slim, Micro, Sensor, Health, Detox, Fit Sport, Medline, Androgen, Neuro, które przedstawiają spójny obraz indywidualnych potrzeb naszego organizmu.

Genodiet iGenesis to bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które trwa zaledwie kilka minut. Materiał genetyczny pobierany jest patyczkiem wymazowym z nabłonka wewnętrznej strony policzków. Następnie zostaje poddany analizie laboratoryjnej. Wyniki testów genetycznych i zalecenia żywieniowe dostępne są do odbioru w ciągu 7-10 tygodni.

test nutrigenetyczny

Korzyści z przeprowadzenia testu iGenesis jest mnóstwo!

Po wykonaniu testu możliwe jest:

  • przygotowanie dedykowanej diety, a w niej ustalenie proporcji węglowodanów, tłuszczów i białek idealnych dla naszego organizmu;
  • dostosowaniu treningu ze wskazaniem ile i jak ćwiczyć, aby osiągnąć zamierzony efekt;
  • ustalenie, jak organizm radzi sobie z wchłanianiem i przetwarzaniem witamin i składników mineralnych;
  • wyeliminowanie produktów spożywczych, które negatywnie wpływają na organizm;
  • dobranie prawidłowej suplementacji i wskazanie, jakie parametry powinniśmy kontrolować w badaniach okresowych;
  • ocenia skuteczność organizmu w walce z wolnymi rodnikami i toksynami;
  • zmniejsza ryzyko rozwoju lub uniknięcia chorób takich, jak: cukrzyca typu II, insulinooporność, nadciśnienie tętnicze, zawał serca, udar, hipercholesterolemia, otyłość i jej powikłania, niektóre choroby nowotworowe.

Jak widzicie korzyści z przeprowadzenia testu jest mnóstwo. Ja choć bardzo zwracam uwagę na to co jem i kontroluję swoją wagę. Jednak przeprowadzę test nutrigenetyczny, aby sprawdzić czy to co robię jest dla mojego organizmu ok. Chcę być zdrowa i uniknąć chorób w przyszłości. Wam też to polecam!

Love Ewa 🙂


The nutrigenetic test is a modern form of testing that allows you to develop a diet adapted to the genetic material of a person. Indicates what ingredients will be perfect for our body and health. Interesting right?

You know very well that I’m a freak of healthy eating, that’s why I closely follow what is happening in dietetics. Recently I came across a nutrigenetic test. I admit that I did not know that we can do a test that will allow us to accurately determine our predisposition to food. What’s more, it will indicate what ingredients should be in our diet to enjoy health.

Genodiet iGenesis test

You can do it in the Dr Beata Dethloff clique (click HERE). It includes nine mutually complementary modules: Slim, Micro, Sensor, Health, Detox, Fit Sport, Medline, Androgen, Neuro, which present a coherent picture of the individual needs of our body.

Genodiet iGenesis is a painless and non-invasive test that lasts only a few minutes. Genetic material is taken from a swab from the epithelium on the inside of the cheeks. Then it is subjected to laboratory analysis. Genetic test results and nutritional recommendations are available for collection within 7-10 weeks.

Love Ewa 🙂