fbpx

NASZ SALON

salon

To w jakiej przestrzeni mieszkamy wiele mówi o nas samych. O naszym charakterze czy upodobaniach. Jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu jest salon, który jak się okazuje może pełnić naprawdę różne funkcje. Dziś zabieram was w podroż po moim mieszkaniu i zaczynamy ją właśnie w salonie!

Dom to nasz azyl. To nasze schronienie przed światem zewnętrznym. To miejsce, w którym chcemy odpocząć i po prostu czuć się szczęśliwym. Aby tak się stało trzeba włożyć trochę wysiłku w aranżację i stworzyć przestrzeń, która odzwierciedli nasz charakter. Dla mnie i mojego męża jedną z najważniejszych przestrzeni w naszym domu jest salon. Miejsce, w którym wypoczywamy, jemy, ale też w ostatnim czasie sporo pracowaliśmy. Tutaj łapiemy oddech.

Dziś zapraszam was w podróż po salonie, który znajduje się w naszym apartamencie w Szwajcarii. Jestem bardzo ciekawa czy się wam spodoba!

salon

Urządzając salon musimy zastanowić się nad kilkoma rzeczami. Przede wszystkim nad tym jaką ma on spełniać funkcję. Czy ma to być miejsce odpoczynku, sypialnia dla gości, jadalnia? A może wszystko w jednym? Nie bez znaczenia jest rytm życia w jakim funkcjonujemy. To on wpływa na to jak wygląda nasze mieszkanie.

Aranżacja wnętrza ma znaczenie

W nowoczesnym trybie życia zwraca się nie tylko uwagę na to, czy wszystko ze sobą dobrze koresponduje. Bardzo ważna jest sama aranżacja wnętrza, która naprawdę potrafi bardzo ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Dlatego jeśli decydujecie się na zmianę w mieszkaniu to koniecznie dobierzcie wyposażenie i urządzajcie wnętrze zgodne z waszymi upodobaniami. Dom to miejsce, w którym macie poczuć się wyjątkowo!

salon
salon

My z mężem sporo podróżujemy. Podglądamy, inspirujemy się i szukamy najlepszych rozwiązań dla siebie. Dlatego też w naszym salonie pojawiło się wiele pamiątek z wakacyjnych podróży jak na przykład lampy nad stołem czy dodatki jak portugalskie płytki. To one przypominają nam o tym pochodzimy, co najbardziej kochamy, czyli o Bali i innych miejscach, do których na pewno jeszcze wrócimy. Są cząstką naszego rodzinnego domu w tak wspaniałym miejscu jak Szwajcaria.

Nasz salon utrzymany jest w stonowanej kolorystyce ziemi. Kochamy naturę, staramy się żyć w harmonii ze światem zewnętrznym. Dlatego nie mogło zabraknąć w naszym wnętrzu brązów, zieleni czy błękitów, które wzajemnie doskonale się harmonizują. Mamy szczęście, że przestrzeń naszego salonu jest otwarta i bardzo jasna. To dało nam ogromne możliwości aranżacyjne i pozwoliło ustawić sporo ciekawych, designerskich mebli.

salon

Stół – absolutny must have!

Kanapy, krzesła czy stolik. To elementy wystroju, które nie tylko idealnie się uzupełniają, ale pozwalają nam na relaks. Jeśli chcemy to w odosobnieniu lub po prostu przytulając się na wielkiej sofie i relaksując się przy ulubionym filmie. Jednak dla nas najważniejszym elementem salonu jest stół. Drewniany, duży stół, przy którym niezależnie od tego czy jesteśmy zmęczeni czy też nie siadamy i wspólnie jemy posiłek. To dla nas rytuał, który bardzo nas łączy, ale jestem przekonana, że łączy wiele rodzin. Dlatego jeśli nie macie stołu, lub zastanawiacie się czy w ogóle go kupić to odpowiadam TAK. To przy stole toczy się najwięcej rozmów. Możemy na moment usiąść, zapomnieć o codziennych troskach i po prostu być razem.

salon

Pamiętajcie, że nowoczesna aranżacja wnętrza sprawdza się zarówno w dużych pomieszczeniach, jak i w znacznie mniejszych. Szczególnie przyjemnie aranżuje się zwłaszcza te drugie, co sprawia, że przestrzeń jest znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza w użytkowaniu. Dlatego nie bójcie się spełniać swoje marzenia i aranżujcie przestrzeń tak jak czujecie. To jest wasz dom i to wy macie czuć się w nim dobrze!

salon

Oto lista rzeczy, które znajdują się w naszym salonie. Może będą one inspiracją również dla Was 🙂

 • Stół – kliknij TUTAJ 
 • Lampy nad stołem przywiezione z Bali
 • Krzesła drewniane – kliknij TUTAJ 
 • Krzesła plastikowe – kliknij TUTAJ
 • Kanapa – kliknij TUTAJ
 • Leżanka – kliknij TUTAJ
 • Szary fotel Chierowski – kliknij TUTAJ
 • Wazony – kliknij TUTAJ
 • Dywan – kliknij TUTAJ
 • Czarny żyrandol – kliknij TUTAJ
 • Stolik kawowy mosiężny – kliknij TUTAJ  
 • Stolik kawowy drewniany z Bali
 • Plakat – kliknij TUTAJ 

Love Ewa 🙂


What space we live in says a lot about ourselves. About our character or preferences. One of the most important rooms in our house is the living room, which, as it turns out, can perform really different functions. Today I am taking you on a journey around my apartment and we are starting it in the living room!

Home is our asylum. This is our shelter from the outside world. It is a place where we want to relax and just feel happy. For this to happen, you need to put some effort into the arrangement and create a space that will reflect our character. For me and my husband, one of the most important spaces in our home is the living room. A place where we relax, eat, but we have also worked a lot recently. Here we catch our breath.

Today I invite you on a journey through the living room, which is located in our apartment in Switzerland. I am very curious if you like it!

When we arrange a living room, we need to think about a few things. First of all, what function it has to perform. Is it supposed to be a place of rest, guest bedroom, dining room? Or maybe all in one? The rhythm of life in which we operate is not without significance. It affects how our apartment looks.

My husband and I travel a lot. We preview, inspire and look for the best solutions for ourselves. That is why in our salon there are many souvenirs from holiday travels such as lamps over the table or accessories like Portuguese tiles. They remind us about it, we come from, what we love the most, i.e. Bali and other places to which we will definitely come back. They are part of our family home in such a wonderful place as Switzerland.

Our salon is decorated in subdued earth colors. We love nature, we try to live in harmony with the outside world. That is why we could not miss browns, greens or blues that harmonize perfectly with each other. We are lucky that the space of our living room is open and very bright. This gave us great arrangement possibilities and allowed us to set up a lot of interesting designer furniture.

Here is the list of things that are in our salon. Maybe they will also be an inspiration for you 🙂

 • Stół/Table – kliknij TUTAJ 
 • Lampy nad stołem przywiezione z Bali/ Lamps from Bali
 • Krzesła drewniane/Wooden chairs – kliknij TUTAJ 
 • Krzesła plastikowe/Plastic chairs – kliknij TUTAJ
 • Kanapa/Sofa – kliknij TUTAJ
 • Leżanka/Couch – kliknij TUTAJ
 • Szary fotel Chierowski/Gray chair Chierowski – kliknij TUTAJ
 • Wazony/Vases – kliknij TUTAJ
 • Dywan/Carpet – kliknij TUTAJ
 • Czarny żyrandol/Black lamp – kliknij TUTAJ
 • Stolik kawowy mosiężny/Braas coffe table – kliknij TUTAJ  
 • Stolik kawowy drewniany z Bali/Wooden coffe table from Bali
 • Plakat/Poster – kliknij TUTAJ 

Love Ewa 🙂