fbpx

CZERWONA SZMINKA JEST SEXY!

czerwona szminka

Czerwony to jeden z bardziej żywych oraz intensywnych kolorów. Kojarzy się z energią, miłością, odwagą, ale też siłą. Czerwona szminka na ustach kobiety wyzwala żądze i bucha seksapilem. Dlatego jeśli chcecie poczuć się wyjątkowo kobieco postawcie na kolor czerwony!

Otrzymuję od Was wiele pytań na temat makijażu. Pytacie często jakich kosmetyków używam, że moja cera wygląda tak zdrowo. Otóż stawiam na marki oraz produkty, które w swoim składzie mają naturalne składniki. Jednak oprócz kremów, peelingów stawiam na dobre kosmetyki do makijażu, a szczególnie na czerwoną szminkę.

Czerwona szminka to absolutny must have każdej kobiety. Co więcej to nieprzemijająca klasyka makijażu. Nie wiem czy zwróciłyście uwagę, ale wiele gwiazd światowego show biznesu już od ponad wieku stawiają na czerwone usta. Madonna, Marylin Monroe czy Vanesa Paradis. Tych pań chyba nie muszę Wam przedstawiać prawda?

czerwona szminka

Nie wiem czy wiecie, ale czerwona szminka pojawiła się już w starożytności. Oczywiście nie była to współcześnie znana nam forma. Jednak już Egipcjanki czy Greczynki malowały usta właśnie na czerwono. W XVI wieku bardzo modny był makijaż, w którym panie pudrowały twarz na bardzo blady, niemal biały kolor, ale usta uwidaczniały własnie czerwoną szminką. Jednak to dzięki niezastąpionej Coco Chanel zapanowała moda na czerwone usta. To właśnie ona zachęcała kobiety to odważnego podkreślania ust i zawsze posługiwała się mottem „Nigdy nie jesteś zupełnie naga, jeśli masz na sobie czerwoną szminkę”.  Powiem Wam szczerze, że coś w tym jest. Ja w makijażu, w którym używam właśnie czerwonej szminki czuję się prawdziwą kobietą, seksowną, ale też pewną siebie. Ten kolor dodaje niesamowitego powera!

www.instagram.com/madonna
fot. https://www.instagram.com/merylstreep/?hl=pl
fot. https://www.instagram.com/kate.winslet.official/?hl=pl

Czy każda kobieta może malować usta na czerwono?

Zdecydowanie tak, ale pamiętajcie, że nie każdy odcień szminki pasuje do każdego typu urody. I tak jeśli jesteście latem zrezygnujcie z mocnych, krwistych odcieni. Wybierzcie szminki w kolorze chłodnym jak burgund czy wiśnia. Jeśli jesteście jesienią to z powodzeniem możecie wybrać rdzawe odcienie, a nawet szminki wpadające w pomarańcz. Panie o urodzicie zimy mogą z kolei stosować różne odcienie od karminu, purpury po odcienie wpadające w brąz. Tutaj naprawdę możecie poszaleć!

Ja zdecydowanie wybieram szminki w kolorze hibiskusa. Moje ulubione marki to Bare Minerals – BarePro oraz Laura Mercier dostępna w Douglas. W tym przypadku sięgam po szminkę Velour Extreme Matte Lipstic w kolorze CLIQUE. Są to szminki bardzo trwałe. Nie utleniają się na skórze usta i co bardzo ważne usta nie tracą swojej wyrazistości nawet jeśli napiję się wody czy zjem przekąskę. Poza tym usta wyglądają dzięki nim pełniej. Po prostu zdrowo, a ja czuję się naprawdę świetnie we własnej skórze.

czerwona szminka
czerwona szminka

Jeśli wciąż zastanawiacie się czy czerwony kolor jest dla Was to jeszcze raz powtarzam – TAK. Jeśli nie potraficie się przemóc to zacznijcie małymi kroczkami. Najpierw wybierzcie czerwoną bluzeczkę, później pomalujcie paznokcie, a na końcu kupcie czerwoną szminkę. Zobaczycie, że jak tylko pomalujecie nią usta poczujecie się sexy i naprawdę kobieco. Pamiętajcie! Robicie to dla siebie, aby czuć się ze sobą dobrze!

Love Ewa 🙂


Red is one of the more vivid and intense colors. It is associated with energy, love, courage, but also strength. The red lipstick on the lips of a woman releases craving and sex appeal. Therefore, if you want to feel extremely feminine, put on red!

I receive many questions from you about not only your diet or activity in the form of exercises. Many of you have a question about my makeup. What cosmetics do I use to make my face look so healthy. Well, there is one answer – NATURAL. I focus on brands and products that have no chemistry and have natural ingredients in their composition. However, in addition to creams and peels, I focus on good makeup cosmetics, especially red lipstick.

Red lipstick is an absolute must have for every woman. What’s more, it’s a timeless makeup classic. I don’t know if you’ve noticed it, but many stars of world show business have been putting red lips for over a century. Madonna, Marylin Monroe or Vanesa Paradis. I don’t think I need to present these ladies to you, do I?

Can every woman use red lipstick?

Definitely yes, but remember that not every shade of lipstick suits every type of beauty. And so if you are in the summer, give up strong, bloody shades. Choose lipsticks in a cool color like burgundy or cherry. If you are in autumn then you can successfully choose rust shades and even lipsticks falling into orange. Ladies about the birth of winter, in turn, can use different shades from carmine, purple to shades falling into brown. Here you can really go crazy!

I definitely choose hibiscus lipsticks. My favorite brands are Bare Minerals – BarePro and Laura Mercier available at Douglas. In this case, I reach for the Velor Extreme Matte Lipstic lipstick in CLIQUE. They are very durable lipsticks. Lips do not oxidize on the skin and, what is very important, lips do not lose their expressiveness even if I drink water or eat a snack. In addition, the lips look fuller thanks to them. Just healthy and I feel really great in my own skin.

Love Ewa 🙂