fbpx

ŚMIECH TO ZDROWIE?

śmiech to zdrowie

Tak! Śmiech to zdrowie, ale też mnóstwo innych korzyści. Podczas szczerego śmiechu pracuje mnóstwo mięśni, wydzielają się endorfiny. To pozytywnie wpływa na nasz nastrój i pozwala świetnie rozładować stres. Dlatego śmiejcie się jak najwięcej!

Śmiech towarzyszy mi praktycznie każdego dnia. Jestem optymistką i to sprawia, że kroczę przez życie z uśmiechem na twarzy. Powiem wam szczerze, że to właśnie uśmiech w wielu przypadkach pozawala mi rozładować stres, rozluźnia, ale też daje ogromnego powera. Warto się uśmiechać, a w tych ciężkich dla nasz czasie to szczególnie ważne! Pamiętajcie, że śmiech to zdrowie!

śmiech to zdrowie

Śmiać można się praktycznie wszędzie. Nic na nie ogranicza. Ja sama śmieję się podczas rozmów z mężem, przyjaciółmi, czytania lekkiej książki czy oglądania komedii, które bardzo lubię. Pretekstów jest mnóstwo. Każdy nowy dzień to pretekst do tego, aby przejść przez niego z uśmiechem na twarzy! Jestem bardzo ciekawa co was rozśmiesza? Może znajdę inspirację dla siebie 🙂

Jakie korzyści daje szczery, niekontrolowany śmiech?

Śmiech to ćwiczenie, które aktywizuje wiele mięśni w naszym ciele. Ta turbo praca jest przyrównywana często do intensywnego treningu. Kiedy się śmiejemy pracują mięśnie brzucha, mięśnie twarzy kurczą się, a oddech staje się nieregularny. Ponadto obniża się ciśnienie krwi co jest mini treningiem kardio, który wykonać można bez wychodzenia z domu.

Śmiech wpływa na odporność. Już kilka minut śmiechu zwiększa ilość limfocytów T chroniących organizm przed wirusami, komórkami nowotworowymi i innymi komórkami powodującymi choroby. Namnożenie się limfocytów B pomaga zwalczać infekcje co potwierdza, że śmiech to zdrowie!

śmiech to zdrowie

Podczas głośnego śmiechu dotlenia się nasz organizm. Śmiejąc się dajemy mu sporą dawkę powietrza dzięki czemu zaczynamy funkcjonować znacznie lepiej. Poprawia się krążenie krwi, ale też lepsza jest praca płuc, serca oraz mózgu. Dzięki temu nasza koncentracja jest lepsza, a my po prostu sprawniej funkcjonujemy. Wspólny śmiech z partnerem czy koleżanką z pracy poprawia relacje i co ważne pozwala często znacznie szybciej rozwiązać pozornie trudne problemy.

Śmiech świetnie relaksuje. Po długim dniu przed komputerem czy wytężonej pracy koniecznie musimy odpocząć. Najlepiej jeśli chwycimy dobrą książkę, ale też warto obejrzeć jakąś fajną komedię. Kilka śmiesznych scen na pewno wywoła uśmiech na naszej twarzy, a to mega relaksuje.

Śmiech ma dobroczynny wpływ na całe nasze ciało i nastrój. Szczególnie teraz, kiedy przyszło się nam mierzyć z nową sytuacją jest on na potrzebny jak nigdy wcześniej. Inaczej zwariujemy! Już 10-15 minut szczerego śmiechu to mnóstwo korzyści. Dlatego oprócz ćwiczeń, diety zafundujmy sobie terapię śmiechem. To nic nie kosztuje, a daje mnóstwo powera do działania! Szczególnie teraz tego potrzebujemy! Więc do dzieła. Śmiech czas start!

Love Ewa 🙂