fbpx

MIŁOŚĆ NIEZALEŻNIE OD MIEJSCA

Miłość do drugiego człowieka to coś co nadaje sens życiu. Człowiek stworzony jest do miłości i dzięki niej jest naprawdę silny. Niezależnie od sytuacji, miejsca, w którym się znalazł. Dzięki miłości może przenosić góry. Jednak co jeśli w tych trudnych czasach przyjdzie nam żyć z dala od ukochanej osoby? Jak sobie z tym poradzić?

Wczoraj obchodziliśmy z moim mężem czwartą rocznicę ślubu. Ten dzień jest dla nas zawsze wyjątkowy. Staramy się go celebrować, podobnie jak każdy dzień, który możemy spędzić razem. Zazwyczaj w tym czasie jesteśmy w jakimś egzotycznym miejscu, gdzieś na końcu świata. Wczoraj jednak byliśmy razem, w Szwajcarii, w naszym nowym, wspólnym domu. W kapciach, w dresie, totalnie na luzie spędziliśmy wieczór pijąc szampana świętowaliśmy naszą miłość. Byliśmy razem pomimo nowej rzeczywistości.

miłość

Byłam i jestem mega szczęśliwa, że mam u boku ukochanego. Doceniam, że mam go teraz obok. Jednak wiecie co? Pomyślałam, że mogło być zupełnie inaczej. Że przez obostrzenia odnośnie niewychodzenia z domu, zakazu podróżowania ja mogłam być w Warszawie, a Ruben kilkaset kilometrów dalej. I tu w głowie pojawiło się pytanie, co by było gdyby? Jestem przekonana, że byłoby mi bardzo trudno, ale to miłość zawsze zwycięża i umacnia. Dlatego tak ważne jest, aby ją pielęgnować!

miłość

Jak pielęgnować związek na odległość w obecnych czasach?

Po pierwsze komunikacja. Ona jest mega ważna. Pozwala zachować i umocnić relację niezależnie od równoleżnika, w którym się obecnie znajdujecie. Nie ważne, czy jesteście zajęci, zmęczeni po całym dniu stukania w komputer na home office. Pamiętajcie o tym, aby rozmawiać, komunikować się. Jest obecnie dostępne tyle narzędzi jak Zoom, Messanger czy WhatsApp, że to nie jest problem. Wysyłajcie sobie rano smsa, aby życzyć miłego dnia, przypomnieć, że kochasz i poinformować, że będziesz tęsknić. Wieczór, to czas, gdy obydwoje możecie zadzwonić do siebie i porozmawiać o minionym dniu. Co najważniejsze zapewnić, że mimo wszystko myśleliście o sobie.

Wyznania miłości są równie ważne. Sprawią one, że będziesz się czuć kochana, i że Twój partner dba o Ciebie.

miłość

Po drugie szczerość i lojalność. Nawet, jeżeli znajdujecie się wiele kilometrów od siebie, bądźcie sobie lojalni i szczerzy. Mówcie otwarcie co was boli, co was cieszy. Dzielcie się pozytywnymi, ale też negatywnymi emocjami, wyrzućcie z siebie flustracje. To bardzo pomaga szczególnie traz będąc zamkniętymi, w swoich domach, gdzieś daleko. Niech nie przyjdzie wam do głowy, aby flirtować z innymi osobami przez czaty. To może zniszczyć każdą relację i stłumić miłość jaka jest w waszych sercach.

miłość

Po trzecie celebrujcie wspólne chwile nawet na odległość. Jest wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu nawet na odległość. Umówcie, się, że w tym samym momencie odpalicie zdjęcia z wakacji i przeglądajcie je wspólnie będąc na telefonie czy wideoczacie. To pomaga rozładować emocje, przypomnieć sobie cudowne chwile, kiedy byliście razem. Znajdzie serial, który będziecie oglądać w tym samym czasie. To pozwoli wam wymienić się spostrzeżeniami, porozmawiać o bohaterach. A może wspólne scrabble lub inna gra w sieci? Jest mega dużo możliwości, aby na odległość robić coś wspólnie. Trzeba tylko znaleźć przestrzeń dla siebie!

Miłość to uczucie mocne, ale jednocześnie bardzo kruche. Wymaga ciągłej pracy, której celem jest praca nad związkiem, pielęgnowanie tego co już mamy i tego co przed nami. Nie bójmy się podejmować tego wyzwania szczególnie teraz, kiedy czas nie sprzyja nikomu. Tylko wypracowanie własnej ścieżki działania pozwoli przetrwać. To możliwe. Trzeba tylko chcieć pracować i być razem gdziekolwiek się jest!

Love Ewa 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
4 lat temu

Dziękuję za fajny tekst. Przypomniałaś o oczywistych sprawach, które umykają w ciągu dnia powszedniego. Pozdrawiam serdecznie