fbpx

OZDOBY DO WŁOSÓW

OZDOBY DO WŁOSÓW

Finezyjne lub proste ozdoby do włosów mogą świetnie podbić naszą stylizację. Ujarzmią włosy podczas wakacyjnego pobytu lub eleganckiego eventu. Można je stosować też na co dzień, bo to jak wyglądamy nadal ma ogromne znaczenie.

Każda z nas chce czuć się wyjątkowo. Wybieramy super stylizacje, wykonujemy profesjonalny makijaż, ale często zapominamy o włosach. To one są dopełnieniem każdego looku i dlatego powinniśmy zawsze pomyśleć również o nich. Ja uwielbiam wszelkiego rodzaju ozdoby do włosów, mam ich całkiem sporo i kiedy tylko mogę spinam je bandaną, finezyjną spinką czy opaską. A jak jest u Was?

OZDOBY DO WŁOSÓW

Styl boho, czyli jestem romantyczna

Każda z nas ma swój styl i stara się go trzymać. Ja na przykład uwielbiam styl boho i pewnie nie raz widziałyście mnie w zwiewnych, długich sukienkach z przewiązaną opaską wokół głowy. Taka ozdoba, która oplata moje czoło oraz tył głowy świetnie przytrzymuje włosy. Swoim stylem przypomina trochę romantyczne upięcia, ale też kojarzy się z hippisowskimi czasami beztroski. Coś w tym jest!

Poczuj się jak gwiazda

Wiele gwiazd szczególnie na eventy wybiera bardziej strojne paski do włosów. Przypominają one często diademy, ponieważ pełne są ozdób w kształcie koralików. Jednym z ulubionych motywów moich, ale też wielu blogerek czy gwiazd show biznesu są motywy naturalne. Liście, kwiaty to je można najczęściej spotkać na opaskach. Mi osobiście kojarzą się z czasami dawnymi, kiedy opaski wykonane z lauru były symbolem zwycięstwa i szacunku.

Szerokie opaski, czyli jak je nosić?

Super modne są teraz szerokie opaski. Są one bardzo twarzowe i idealnie dopełniają całość stylizacji. Dodają jej wyjątkowe, bardzo eleganckiego charakteru. Opaski tego typu wykonane są zazwyczaj z materiału typu aksamit lub innego, który bardzo podobnie wygląda. Tego typu opaski charakteryzują się tym, że są większe niż tradycyjne diademy, ale równie dobrze przytrzymują włosy. Ja polecam nosić je do eleganckich sukienek, żakietów i płaszczy.

OZDOBY DO WŁOSÓW

Turbany i chusty

Inną bardzo często spotykaną formą ujarzmienia naszych włosów są chusty i turbany. Moim zdaniem są one bardzo twarzowe i eleganckie! Taka ozdoba włosów sprawdzi się zarówno na bardziej eleganckim przyjęciu, ale też w casualowych stylizacjach czy wakacyjnych lookach. Szczególnie warto wybrać je jadąc do takich krajów jak Maroko, gdzie często zwraca się uwagę na to jak wygląda kobieta, a okrycie głowy jest często wymagana. Decydując się na takie ozdoby pamiętaj, aby wcześniej spiąć włosy wsuwkami. Wtedy turban czy chusta będą lepiej przylegać do głowy.

Wybierajcie opaski! One nie są tylko dla dziewczynek!

Jak widzicie jest mnóstwo sposobów, które pozwolą dodać nieprzeciętnego looku naszym włosom. To co wybierzemy zależy tylko od nas, naszego samopoczucia i stylizacji. Nie bójcie się ich. Pozwólcie wyglądać waszym włosom pięknie!

Love Ewa 🙂