fbpx

ODZIEŻ NA STOK I NA SZLAK

odzież na stok

Zimowy urlop to nie tylko świetny sposób na podładowanie baterii, ale przede wszystkim szansa, aby się trochę poruszać. W górach można pojeździć na nartach, wybrać się na spacer po zasypanych szlakach, zjechać na saneczkach czy pójść na łyżwy. Możliwości jest wiele. Jednak to o czym powinniśmy pomyśleć to odpowiednia odzież na stok i na szlak. Jaki to zrobić? Przedstawiam kilka moich tipów!

Uwielbiam góry. Kiedy tylko mam szansę na to, aby wyrwać się z miasta zimą to wybieram góry! Zimą są one szczególnie piękne i dają mnóstwo możliwości, aby poszaleć. Jednak planując wypad w góry nie można zapomnieć o odpowiedniej odzieży na stok i na szlak. To bardzo ważne, aby zapewnić sobie komfort jazdy czy spaceru, ale przede wszystkim zadbać o to, aby było nam ciepło niezależnie od panujących warunków.

odzież na stok
odzież na stok
Jak wybrać strój na narty?

Niezależnie od planowanej aktywności w górach powinniśmy zadbać o odpowiednie ciuchy, które zapewnią komfort ciepła i poruszania się na stoku czy na szlaku. Dlatego bez względu na to, czy chcemy wybrać kurtkę, czy też spodnie, powinniśmy sprawdzić czy są one wytrzymałe, ciepłe i wodoodporne. Nierzadko spędzamy na stoku całe godziny, gdzie narażamy się na działanie niskich temperatur, wiatru, śniegu, a czasem nawet marznącego deszczu. Źle dobrana kurtka narciarska to niebezpieczeństwo wychłodzenia organizmu, a dalej nieprzyjemnego przeziębienia lub nawet zapalenia płuc. Dlatego przed wyjściem na stok czy na szlak koniecznie trzeba skompletować termoaktywną bieliznę, kurtkę i spodnie narciarskie.

odzież na stok
odzież na stok

Ja podczas swojego pobytu w górach starałam się maksymalnie wykorzystać czas i spróbowałam swoich sił na nartach. Jednak sporo też spacerowałam razem z mężem i dlatego skompletowałam odzież na stok i na szlak, czyli taki, który sprawdzi się praktycznie w każdych warunkach. Jak wiecie uwielbiam bawić się modą, a producenci kurtek narciarskich czy w ogóle akcesoriów dla narciarzy proponują naprawdę świetne rozwiązania. I tak w kwestii kurtki, spodni czy swetra typu golf zaufałam firmie S’portofino (kliknij TUTAJ). Mają oni w swojej ofercie odzież narciarską wielu świetnych producentów, którzy znają się na rzeczy. Ubrania, które wybrałam są nie tylko designerskie pod kątem wzorów, ale przede wszystkim ciepłe i funkcjonalne. Ja uwielbiam ciepło i dlatego wybierając się w góry szczególnie zadbałam o to, aby nawet w złej pogodzie kurtka (kliknij TUTAJ) i spodnie (kliknij TUTAJ) chroniły mnie przed zimnem. To się udało!

odzież na stok
odzież na stok

Zimą szczególnie należy zadbać o głowę i stopy. To przez nie ucieka najwięcej ciepła z ciała. Dlatego w mojej górskiej stylizacji nie mogło zabraknąć czapki – wybrałam świetnie pasującą do całości stroju czapkę od Jail Jam (kliknij TUTAJ). Na nogach nie mogło zabraknąć moich ukochanych butów Moon Boot (kliknij TUTAJ). Są one mega charakterystyczne i zna je chyba praktycznie każdy. Ich niecodzienny wygląd przyciąga i chyba o to w nich chodzi. Co więcej są to buty, które nadają się do właściwie wszystkich wyjść zimowych, a jednocześnie gwarantuje ciepło i wygodę. Ja wybrałam kolor srebrny, który świetnie pasuje do mojej zimowej stylizacji.

odzież na stok

Oczywiście jeśli narty to koniecznie gogle. Zapewniają one komfort jazdy i wpływają na bezpieczeństwo. Gogle chronią przed wiatrem, ostrymi promieniami słonecznymi, odpryskami lodu, a także wpływają na polepszenie widoczności w niesprzyjających warunkach pogodowych. Dlatego jeśli wybieracie się na stok koniecznie pamiętajcie o goglach. Ja wybrałam gogle od Marker Products (kliknij TUTAJ) i jestem z nich mega zadowolona!

Kochani jeśli planujecie górskie szaleństwo koniecznie zadbajcie o swój komfort. I niech to będzie zarówno komfort poruszania się jak i ciepła. Dobrze dobrane i stylowe ubrania sprawią, że poczujecie się naprawdę świetnie. Co więcej w wielu przypadkach odzież na stok i na szlak może być wykorzystywana zamiennie, szczególnie jeśli mówimy o kurtce, swetrze czy spodniach. Dlatego wybierajcie ciuchy z głową i pamiętajcie o tym, że ma być Wam przede wszystkim ciepło!

Love Ewa 🙂


Winter vacation is not only a great way to recharge your battery, but above all a chance to move a little. In the mountains you can go skiing, go for a walk along the buried trails, go sledging or go ice skating. There are many possibilities. However, what we should think about is the right clothing for the slope and for the trail. How to do it I present some of my tips!

I love mountains. Whenever I have a chance to get out of the city in winter, I choose mountains! In winter they are particularly beautiful and give you plenty of opportunities to go crazy. However, planning a trip to the mountains can not forget about the right clothing on the slopes and on the trail. It is very important to ensure the comfort of driving or walking, but first of all to ensure that we are warm regardless of the prevailing conditions.

How do you choose a ski outfit?

Regardless of planned activities in the mountains, we should take care of proper clothes that will ensure comfort of warmth and movement on the slopes or on the trail. Therefore, regardless of whether we want to choose a jacket or pants, we should check whether they are durable, warm and waterproof. We often spend hours on the slope, where we are exposed to low temperatures, wind, snow and sometimes even freezing rain. An incorrectly selected ski jacket is a danger of cooling down the body, and then an unpleasant cold or even pneumonia. Therefore, before going to the slopes or the trail, you must complete thermoactive underwear, a jacket and ski pants.

During my stay in the mountains I tried to make the most of my time and tried skiing. However, I also walked a lot with my husband and that’s why I completed clothes for the slope and for the trail, i.e. one that works in virtually any condition. As you know, I love playing with fashion, and manufacturers of ski jackets or accessories for skiers in general offer really great solutions. And so in terms of a jacket, pants or turtleneck sweater I trusted S’portofino (click HERE). They offer ski clothing from many great manufacturers who know their stuff. The clothes I chose are not only designer in terms of designs, but above all warm and functional. I love warmth and that’s why when choosing the mountains I made sure that even in bad weather the jacket (click HERE) and pants (click HERE) protect me from the cold. It worked!

In winter, head and feet should be taken care of in particular. It is through them that most heat escapes from the body. That is why my mountain styling could not miss a hat – I chose a hat from Jail Jam that perfectly fits the whole outfit (click HERE). My beloved Moon Boot shoes could not be missing on my legs (click HERE). They are very characteristic and probably everyone knows them. Their unusual appearance attracts and I think that’s what they are about. What’s more, they are shoes that are suitable for virtually all winter exits, while guaranteeing warmth and comfort. I chose the silver color that fits my winter styling perfectly.

Beloveds, if you are planning mountain madness be sure to take care of your comfort. And let it be both comfort of movement and warmth. Well-chosen and stylish clothes will make you feel really great. What’s more, in many cases, clothing for the slope and for the trail can be used interchangeably, especially if we are talking about a jacket, sweater or pants. Therefore, choose clothes with your head and remember that you must be warm above all!

Love Ewa 🙂