fbpx

#STOPFUTROM – PODPISUJĘ SIĘ!

#STOPFUTROM

#STOPFUTROM to nazwa nietypowego pokazu mody, który wspólnie zorganizowały fundacja Viva! oraz Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Akcja ma na celu rezygnację z futer i wykorzystywania ich w kolekcjach. Nie wiem czy wiecie, ale z noszenia futer zrezygnowała nawet brytyjska królowa Elżbieta!

Akcja #STOPFUTROM ma na celu ograniczenie zabijania zwierząt w celu wykorzystania ich futer do produkcji luksusowej odzieży. Przez lata noszenie futer było wyznacznikiem bogactwa oraz wysokiej pozycji społecznej. Dziś jest to już passe! Obecnie stawiamy na zrównoważoną modę, stroje przyjazne środowisku i wykonane z ekologicznych materiałów.

#STOPFUTROM

Jedną z gwiazd, które pierwsze rozpoczęły walkę o prawa zwierząt i uczestniczyła w kampaniach reklamowych przeciwko ich cierpieniu jest Joanna Krupa. Modelka jakiś czas temu wystąpiła w odważnej kampanii reklamowej. Miała ona na celu uświadomić społeczeństwo na temat barbarzyńskiego procederu zabijania zwierząt.

#STOPFUTROM

Ja podpisuję się pod akcją #STOPFUTROM dwoma rękoma! Jako eko freak stawiam na poszanowanie środowiska, ale przede wszystkim poszanowanie zwierząt. Z tego względu między innymi przeszłam na wegetarianizm, który muszę przyznać bardzo zmienił moje życie!

Cieszę się, że mogłam wziąć udział w cudownym pokazie mody z tak świetnymi osobami. Wśród nich byli Macademian Girl, Wiktoria Gąsiewska, Julia Kamińska, Gabi Drzewiecka, Karolina Pilarczyk, Natalia Janoszek, Daria Ładocha, Barbara Belt, Katarzyna Chorzępa czy Leszek Stanek.

#STOPFUTROM
#STOPFUTROM