fbpx

PIELĘGNACJA NIE OD PARADY

pielęgnacja

Kąpiele słoneczne i morskie? Basen? Włączone kaloryfery lub klimatyzacja? Znacie to? Ja doskonale! Choć większość z wymienionych czynności należy do przyjemnych to niestety ma negatywne skutki. Jakie? Przesuszona i szorstka skóra. Aby temu zapobiec niezbędna jest codzienna pielęgnacja!

Cześć dziewczyny! Chciałam dziś przybliżyć wam bardzo aktualny obecnie temat jakim jest pielęgnacja skóry po lecie. Czy nie czujecie jakbyście nosiły maskę na twarzy, a skóra wydaje się wam szorstka jak tarka? Jeśli tak to oznacza, że potrzebujecie nawilżania. Sprawdźcie jak ja pielęgnuje swoje ciało i koniecznie też spróbujcie!

Skóra praktycznie przez cały rok narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Może to być promieniowanie słoneczne, wiatr, mróz, a nawet ciepło z kaloryfera. Wszystkie one są przyczyną suchej skóry, utraty jej witalności i po prostu świetnego wyglądu. Antidotum jest odpowiednia pielęgnacja, a konkretnie nawilżanie, które pozwoli utrzymać piękne ciało w świetnej kondycji! Wiem co mówię 🙂

Jak pewnie zauważyliście, wiele podróżuję. Jestem mega aktywna. I dlatego muszę, ale też chcę dbać o swoje ciało kompleksowo. Wprowadziłam do swojej diety wiele wartościowych i zdrowych składników, które działają na moje ciało też od środka. Oczywiście nie zapominam o tym co na zewnątrz, czyli pielęgnacji skóry. Używam wielu sprawdzonych kosmetyków, które są ze mną wszędzie. Oto kilka z nich, które na stałe zagościły w mojej kosmetyczce. Teraz czas na was!

pielęgnacja

Podstawą każdej pielęgnacji jest systematyczność, ale też używanie dobrych kosmetyków. Zapytacie pewnie co to znaczy, jakie to są kosmetyki? Otóż, już mówię. Są to kosmetyki pełne takich składników jak olejki eteryczne, oleje, masło shea, masło z awokado czy witamina C. Wszystkie one korzystnie wpływają na kondycję skóry, odbudowują ja i przywracają blask.

Kompleksowa pielęgnacja, czyli jaka?

W mojej kosmetyczce zawsze znajdziecie peelingi, maseczki, kremy nawilżające, serum czy krem pod oczy, tonik. Wszystkie te produkty są niezbędne do prawidłowej pielęgnacji skóry. Świetnie oczyszczają i usuwają wszystkie zanieczyszczenia, mają działanie nawilżające oraz ujędrniające. Ja zaufałam takim markom jak Annayake, Origins, Skin Ceuticals, Lancome czy Bali Balance.

Jesienna pielęgnacja powinna składać się z pięciu podstawowych kroków. Są to:

  • złuszczanie, czyli peeling – dzięki niemu pozbędziecie się martwego naskórka, nierówności na skórze, poprawicie koloryt skóry i ułatwcie późniejsze wchłanianie składników odżywczych. Ja do złuszczania używam peeling Exfoliant lumière od Annayake. Drobne cząsteczki usuwają zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, które uniemożliwiają oddychanie. Użycie tego kosmetyku sprawia, że skóra staje się naprawdę gładka i odżywiona.
  • oczyszczanie, czyli usunięcie wszystkich zanieczyszczeń.
  • regeneracja pomaga doprowadzić skórę do dobrego stanu, po złuszczeniu i oczyszczeniu. Należy zastosować silnie odbudowującą kurację, a do tego przydatne będą kosmetyki o mocnej koncentracji składników aktywnych jak olejki, ampułki czy koncentraty. Najlepiej jeśli zastosujecie je na noc, przed nałożeniem kremu. Mają wtedy czas porządnie się wchłonąć! Świetnie sprawdza się serum marki Lancôme Advanced Génifique. Dogłębnie odżywia skórę i zapewnia równowagę mikrobiomu, czyli powierzchni skóry.

Jakie są kolejne kroki?

  • wzmocnienie – skóra narażona jest na działanie szkodliwych czynników cały rok. Dlatego warto ją zabezpieczyć używając kremów z filtrem, ale też odpowiednia nawadniając organizm. 2 litry wody dziennie nie tylko świetnie zadziała na sylwetkę, ale też na skórę! Sprawdź mój challange (kliknij TUTAJ)! Ja używam krem pod oczy oraz krem do twarzy AGE Eye Complex od Skin Ceuticals. Krem pod oczy redukuje cienie i worki, a krem do twarzy też marki Skin Ceuticals stanowi świetną ochronę na cały dzień. Jego konsystencja jest tak lekka, że idealnie nadaje się pod makijaż.
  • nawilżanie dzięki kosmetykom o właściwościach nawilżających, które w przypadku jesieni czy zimy należy stosować na noc. Na dzień polecam kosmetyki tłuste, które będą stanowić świetną ochronę dla skóry. Ja na noc używam maskę Drink Up marki Origins. Zapewnia skoncentrowaną, rewitalizującą pielęgnację, która została wzbogacona o wodę ze szwajcarskiego lodowca, kwas hialuronowy oraz masło z awokado. Zapewnia też skórze 72-godzinne nawilżenie. Po całonocnej pielęgnacji skóra budzi się odprężona, głęboko nawodniona, jędrniejsza i pełna zdrowia! Do ciała używam z kolei olejek Bali Balance, który w swoim składzie ma obłędny, luksusowy surowy olej kokosowy. Ma on silne właściwości nawilżające i do tego pachnie cudownie!
pielęgnacja

Dziewczyny pamiętajcie, że musicie zadbać o siebie i swoje ciało. Jeśli tego same nie zrobicie to nikt wam w tym nie pomoże. Pamiętajcie, że dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóra będzie jędrna, nawilżona i wolna od wszelkich niedoskonałości. Jeśli ona będzie w świetnej kondycji to gwarantuję wam, że wy również poczujecie się świetnie. A o to chyba chodzi, aby czuć się świetnie we własnym ciele prawda?

Napiszcie jak dbacie o swoje ciało i bądźcie inspiracją dla innych!

Love Ewa 🙂


Sun and sea baths? Pool? Radiators or air conditioning on? Do you know it I am perfect! Although most of the activities listed are pleasant, it unfortunately has negative effects. What? Dry and rough skin. To prevent this, daily care is necessary!

Hello girls! Today I wanted to introduce you to the current topic of skin care after the summer. Don’t you feel like you are wearing a mask on your face and your skin feels rough as a grater? If so, then you need moisturizing. Check how I care for my body and try it!

The skin is exposed to harmful external factors virtually all year round. It can be solar radiation, wind, frost and even heat from a radiator. They all cause dry skin, loss of vitality and simply great looks. The antidote is proper care, specifically moisturizing, which will keep your beautiful body in great condition! I know what I’m saying 🙂

As you probably noticed, I travel a lot. I am very active. And that’s why I have to, but I also want to take care of my body comprehensively. I introduced into my diet many valuable and healthy ingredients that work on my body from the inside. Of course, I do not forget about the outside, i.e. skin care. I use many proven cosmetics that are with me everywhere. Here are a few of them that have permanently appeared in my beautician. Now it’s time for you!

The basis of every care is regularity, but also the use of good cosmetics. You will probably ask what it means, what are these cosmetics? Now, I’m talking. These are cosmetics full of such ingredients as essential oils, oils, shea butter, avocado butter or vitamin C. They all have a beneficial effect on the condition of the skin, restore it and restore shine.

Comprehensive care, or what?

In my beautician you’ll always find scrubs, masks, moisturizing creams, serum or eye cream, tonic. All these products are necessary for proper skin care. They cleanse and remove all impurities, have a moisturizing and firming effect. I trusted such brands as Annayake, Origins, Skin Ceuticals, Lancome and Bali Balance.

Girls, remember that you have to take care of yourself and your body. If you don’t do it yourself, nobody will help you. Remember that thanks to proper care the skin will be firm, moisturized and free from all imperfections. If she is in great shape, I guarantee you that you will also feel great. And that’s probably the point to feel great in your own body right?

Love Ewa 🙂