fbpx

RELAKS W CIENIU PALM

relaks

Każdy z nas goni za codziennymi sprawami. Wiele rzeczy zaprząta nam głowę. Jednak warto choć na moment się zatrzymać i zrobić coś dla siebie. Ja pojechałam na niespodziewane wakacje i powiem wam, że ten relaks był mi bardzo potrzebny. Tym bardziej, że spędziłam cudowny czas w pięknej Tunezji ze wspaniałymi ludźmi!

Mój wyjazd do Tunezji był zaskoczeniem. Nie spodziewałam się, że odwiedzę ten kraj ponieważ nie był on wcześniej na mojej liście – I must to be here. Jednak zaproszenie przez Discover Tunisia (kliknij TUTAJ) i polskiego organizatora wycieczek SUN & FUN HOLIDAYS (kliknij TUTAJ) było tak kuszące, że powiedziałam TAK! Nigdy wcześniej nie byłam w Tunezji, ale po przejrzeniu zdjęć w Internecie stwierdziłam, że jest to cudowny kraj. Kraj pełen super smacznej kuchni, cudownych widoków, wspaniałego morza, ale przede wszystkim przesympatycznych ludzi. Muszę powiedzieć, że warto było wybrać się na ten intensywny relaks! Dziękuję Discover Tunisia!

relaks

Tunezja to państwo pełne niezliczonych atrakcji. To oznacza, że mnóstwo czasu można tutaj spędzić na zwiedzaniu historycznych miejsc. Miejsc pełnych magii. A po długim zwiedzaniu co trzeba zrobić? Odpocząć. Ja z całego serca polecam wam Movenpick Resort & Marine Spa (kliknij TUTAJ) w miejscowości Sousse. Ten ekskluzywny hotel położony jest tylko 2 kilometry od trzeciego pod względem wielkości miasta w Tunezji – Sousse. Dlatego jeśli ktoś chciałby spędzić czas na zwiedzaniu miasta nie ma problemu, aby dostać się tam taksówką czy autobusem. Hotel otoczony jest egzotyczną, afrykańską przyrodą, a widok na morze po prostu zapiera dech w piersiach!

Ekskluzywny hotel Movenpick Resort & Marine Spa (kliknij TUTAJ) to obiekt, który może pochwalić się własną, prywatną plażą, dostępem do basenu z wodą morską, rozbudowanym centrum fitness oraz szerokim zapleczem odnowy biologicznej. Jest to więc idealne miejsce dla freaków sportu jak ja. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie! Ja uwielbiam spędzać czas na plaży i wiele czasu spędziłam tutaj łapiąc ciepłe promienie słońca. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym zapomniała na czas urlopu o relaksie. Absolutnie nie! Ruch jest wpisany w mój charakter i dla mnie pływanie (kliknij TUTAJ i dowiedz się jakie dobroczynne skutki ma pływanie), bieganie czy joga na plaży to sposób na relaks.

relaks

Relaks w tunezyjskim hotelu nie może obyć się bez obcowania z przyrodą. Co ciekawe wkracza ona również do wnętrz budynków. Sporym zaskoczeniem dla mnie były palmy w hotelowym lobby. Muszę przyznać, że stanowią one nie tylko świetny element wnętrza, ale dodają też specyficzny klimat. Co więcej, zawsze powtarzam, że otaczanie się przyrodą uspokaja. I to potwierdziło się też tutaj w Sousse. Drzewa w hotelowym wnętrzu dodają pozytywnej energii, ale przede wszystkim pozwalają odzyskać utraconą równowagę myśli oraz ciała.

Pamiętajcie, że z każdego miejsca można przywieźć nie tylko materialne pamiątki, ale przede wszystkim wspomnienia. Tych nikt nam nie odbierze. Dlatego starajcie się czerpać z miejsca, w którym jesteście garściami. Ja własnie tak zrobiłam w Tunezji i nie żałuję!

Love Ewa 🙂


Each of us chases everyday matters. A lot of things bother us. However, it is worth stopping for a moment and doing something for yourself. I went on an unexpected vacation and I will tell you that I needed this relax very much. The more that I spent a wonderful time in beautiful Tunisia with wonderful people!

My trip to Tunisia was a surprise. I didn’t expect to visit this country because it wasn’t on my list before – I must to be here. However, the invitation by Discover Tunisia (click HERE) and the Polish tour operator SUN & FUN HOLIDAYS (click HERE) was so tempting that I said YES! I have never been to Tunisia before, but after looking through the pictures on the Internet I found that it is a wonderful country. A country full of super tasty cuisine, wonderful views, wonderful sea, but above all very nice people. I must say that it was worth going to this intense relaxation! Thank you Discover Tunisia!

Tunisia is a country full of countless attractions. This means that you can spend a lot of time exploring historic places. Places full of magic. And after a long visit, what should you do? Rest. I wholeheartedly recommend the Movenpick Resort & Marine Spa (click HERE) in Sousse. This exclusive hotel is located only 2 kilometers from the third largest city in Tunisia – Sousse. Therefore, if someone would like to spend time exploring the city, there is no problem to get there by taxi or bus. The hotel is surrounded by exotic African nature and the sea view is simply breathtaking!

Movenpick Resort & Marine Spa (click HERE) is a facility that boasts its own private beach, access to a sea-water pool, an extensive fitness center and extensive wellness facilities. So it’s a perfect place for sports freaks like me. Everyone will find something for themselves! I love spending time on the beach and I spent a lot of time here catching the warm rays of the sun. Of course, I wouldn’t be myself if I forgot to relax during my vacation. Absolutely not! Movement is inscribed in my character and for me swimming (click HERE and find out the beneficial effects of swimming), running or yoga on the beach are a way to relax.

Relax in a Tunisian center can not do without communing with nature. Interestingly, it also enters the interior of buildings. Palm trees in the hotel lobby were a big surprise for me. I have to admit that they are not only a great element of the interior, but also add a specific atmosphere. What’s more, I always say that surrounding me with nature calms down. And this was also confirmed here in Sousse. Trees in the hotel interior add positive energy, but above all help regain the lost balance of thought and body.

Love Ewa 🙂