fbpx

ŁAP CHWILE! ŻYJ!

łap chwilę

Życie jest wspaniałe! Zaskakuje nas na każdym kroku. Czasem pozytywnie, czasem niestety negatywnie. Ważne, aby wyciągać z niego jak najwięcej dla siebie. Dlatego ja staram się żyć na maksa i moja rada dla wszystkich jest taka: żyj i łap chwile!

Życie bywa bardzo ulotne. Nigdy nie wiemy co się zaraz wydarzy. Możemy mieć wszystko zaplanowane, a tu nagle – bum! Przyjdzie rewolucja, coś nieoczekiwanego i po prostu wywróci nasze poukładane życie do góry nogami. Dlatego zawsze powtarzam i sama żyję w tym przeświadczeniu, że trzeba żyć tu i teraz. Gromadzić doświadczenia, cudowne wspomnienia. Łap chwile – to motto, którego należy się trzymać bo nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć….

łap chwile

Miałam okazję wcale nie tak dawno odwiedzić cudowną Tunezję. Zupełnie się tego nie spodziewałam. Tak na prawdę nie byłam super przygotowana do tej podróży. Po prostu się to wydarzyło. Zaskoczyło, ale dzięki mobilizacji i umiejętności zarządzania czasem spakowałam się i pojechałam. Wiecie co? Było cudownie!

Tunezja to kraj pięknych zabytków, gdzie praktycznie cały czas świeci słońce. Można zjeść pyszne jedzenie, a nawet skorzystać z wielu niecodziennych atrakcji. Jednak jest to też kraj kontrastów. Gdzie z jednej strony mamy bogactwo,a z drugiej strony biedę. Mimo to widać, że ludzie są szczęśliwi na swój własny sposób. Żyją prosto, nie narzekają. Po prostu łapią życie takim jakim jest i to dało mi bardzo do myślenia. Szczególnie pod kątem tego, że niezależnie od miejsca i sytuacji można być szczęśliwym i czerpać z życia garściami!

Łap życie! Czyli co?

To w jaki sposób żyjemy ma ogromne znaczenie dla naszych emocji, kondycji psychicznej czy fizycznej. Uważam, że aby osiągnąć pełnię szczęścia i spełnienia trzeba odpowiednio ułożyć swoje życie. Jak to zrobić? Oto kilka moich wskazówek:

Uprość pewne sprawy. Żyjemy w ciągłym biegu. Jesteśmy zalewani informacjami i w tym wszystkim chcemy być na czasie. Tak się nie da żyć. Przestań zajmować się tym co nie jest ci potrzebne. Zrezygnuj z zadań, które nie dają szczęścia i satysfakcji. Wtedy pojawi się przestrzeń, aby żyć. Czerpać z otoczenia to co dla ciebie samego jest ważne. Po prostu da możliwość rozwoju i osiągnięcia pełni zadowolenia!

Jak żyć?

Ustal plan działania. Tylko dobry plan i podążanie wytyczoną ścieżką przyniesie spełnienie. Bez tego będziesz wędrować bez celu i nigdy nie poczujesz pełnej radości i maksimum satysfakcji. Pomyśl co chcesz osiągnąć i dąż do tego celu. Marzenia można spełnić, tylko nie od razu tak się stanie. Trzeba dążyć do nich małymi kroczkami.

Nie martw się o dobra materialne. Pogoń za pieniądzem, czy po prostu luksusem nie powinna być priorytetem. Owszem pieniądze dają możliwość godnego życia, życia na poziomie. Jednak co z tego jeśli mamy kasę, a nie mamy wśród nas osoby, która szczerze nas kocha. Co z tego, jeśli nie czujemy się dobrze sami ze sobą? Ludzie wolą osoby szczere, naturalne, z którymi mogą dzielić troski i radości. Staraj się być przyjacielem, dobrym człowiekiem, ale nie przez pryzmat portfela.

Znajdź czas dla siebie. Rozwijaj swoje umiejętności. Żyj w harmonii ze swoim ciałem, ze swoimi myślami. Zwolnij i ciesz się życiem. Łap chwile! Bądź tu i teraz bo nigdy nie wiadomo co przyniesie nowy dzień. Doświadczeń, pięknych wspomnień nic nie jest w stanie ich odebrać. One zawsze pozostaną w twojej głowie.

Życie bywa przewrotne. Jak zapewnia nam maksimum szczęścia i powodzenia, innym razem daje mocno w kość. Niestety tak jest i nie jesteśmy w stanie tego przeskoczyć. Nawet jeśli będziemy mieć super plan. Dlatego uważam, że w każdym momencie życia trzeba łapać je garściami. Zdobywać nowe doświadczenia, znajomości, bo nigdy nie wiadomo co będzie dalej.

Love Ewa 🙂

photos: Krzysztof Adamek


Life is great! It surprises us at every step. Sometimes positive, sometimes unfortunately negative. It’s important to get the most out of it. That is why I try to live to the max and my advice for everyone is: live and catch the moments!

Life can be very fleeting. We never know what will happen next. We can have everything planned, and suddenly – boom! A revolution will come, something unexpected, and it will simply turn our structured life upside down. That is why I always say and live by myself with this conviction that you have to live here and now. Gather experiences, wonderful memories. Catch moments – this is the motto that you should stick to because you never know what can happen …

Not so long ago I visited wonderful Tunisia. I didn’t expect it at all. I wasn’t really prepared for this trip. It just happened. It surprised, but thanks to mobilization and time management skills, I packed up and went. You know what? It was wonderful!

Tunisia is a country of beautiful monuments, where the sun shines almost all the time. You can eat delicious food and even take advantage of many unusual attractions. However, it is also a country of contrasts. Where on the one hand we have wealth and on the other hand we have poverty. Still, you can see that people are happy in their own way. They live straight, they don’t complain. They just catch life as it is and it gave me very food for thought. Especially in view of the fact that regardless of the place and situation, you can be happy and get a handful of life!

Love Ewa 🙂