fbpx

ALCHEMIST – TU ODKRYJESZ SIEBIE!

Alchemist

Bali to magiczne miejsce, gdzie przyroda przenika się z cudowną kulturą. Ten duet idealny tworzy warunki nie tylko do wypoczynku, ale sprzyja medytacji i poszukiwaniu siebie. Najlepszym miejscem do relaksu będzie Alchemist – kameralny hotel, który ma coś w sobie!

Bali to miejsce, do którego uwielbiam wracać. Klimat wyspy sprzyja nie tylko możliwości naładowania baterii, ale przede wszystkim daje możliwość oczyszczenia, zresetowania się i spojrzenia w głąb siebie. Jeśli szukacie miejsca, w którym chcielibyście naprawdę odpocząć to polecam Wam hotel The Alchemist Lodge (kliknij TUTAJ). Moim zdaniem absolutne number one jeśli chodzi o noclegi na Bali!

Alchemist
Alchemist

Hotel Alchemist usytuowany jest w głuszy. To oznacza, że dojechać do niego można wyłącznie taksówką lub własnym samochodem. Pomimo, że hotel nie ma dostępu do plaży czy zatłoczonego miasta nieopodal ma on swój klimat. Jego wielką zaletą jest otoczenie. Cudowna balijska przyroda, przeplata się tutaj z tradycyjną zabudową, która świetne wtapia się w otoczenie. Można tutaj poczuć się naprawdę jak w balijskim domu. W architekturze przeważa kolor biały, który symbolizuje czystość i jasność. To z kolei korzystnie wpływa na psychikę. Nie atakuje nas feria barw, ale stonowane odcienie, które uspokajają i pomagają w wyciszeniu.

Alchemist

Jak wyglądają noclegi?

Goście mają do dyspozycji zaledwie kilka apartamentów i bungalowów. To powoduje, że nie ma tutaj tłoku i naprawdę można odpocząć. Wsłuchać się w przyrodę, spokojnie pomedytować czy uprawiać jogę. Dla mnie Alchemist (kliknij TUTAJ) to miejsce magiczne miejsce, które nie bez przyczyna nawiązuje nazwą do słynnej powieści Pablo Coehlo. Otoczenie zmusza nas do poszukiwania siebie, wsłuchania się w swoje potrzeby. Pomaga przygotować nowy plan na życie, lepsze życie z lepszym sobą.

Alchemist

Dieta i aktywność

W trakcie planowania podróży zawsze zwracam uwagę na dwa aspekty: kuchnię oraz sport. W hotelu dostępne jest wyśmienite jedzenie, wegańskie, pełne świeżych owoców i warzyw. Podczas mojego pobytu zajadałam się ananasami, smoczymi owocami, jabłkami, awokado i oczywiście mango. Z tych wszystkich składników kuchnia przyrządza bardzo smaczne i energetyczne koktajle. Sprawdzają się idealnie jako drugie śniadanie, przekąska lub podwieczorek! Jeśli chodzi o sport, to w hotelu dostępny jest basen. Przepłynięcie kilku długości świetnie działa na sylwetkę i troszkę męczy. Dlatego można później spokojnie dryfować na plecach, wsłuchując się w szum przyrody i po prostu odpocząć!

Bali to miejsce, które można pokochać od pierwszego wejrzenia. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Ja znalazłam takie miejsce jak Alchemist (kliknij TUTAJ), gdzie w otoczeniu przyrody mogę choć na moment wyłączyć myślenie o pracy i naprawdę się zrelaksować. Z całego serca polecam Wam ten hotel. Koszt noclegu nie jest tu wygórowany, a myślę, że doświadczenie siebie i wyciszenie jest warte każdych pieniędzy!

Jeśli chcecie poznać inne miejsca na Bali kliknijcie TUTAJ!

Love Ewa 🙂


Bali is a magical place where nature intertwines with wonderful culture. This perfect duo creates conditions not only for relaxation, but also conducive to meditation and self-seeking. The best place to relax will be Alchemist – an intimate hotel with something inside!

Bali is a place where I love to come back. The climate of the island is not only conducive to the possibility of recharging the battery, but above all it gives you the opportunity to clean, reset and look inside yourself. If you are looking for a place where you would like to really relax, I recommend The Alchemist Lodge hotel (click HERE). In my opinion, the absolute number one when it comes to accommodation in Bali!

Hotel Alchemist is located in the wilderness. This means that you can reach it only by taxi or by your own car. Although the hotel has no access to the beach or the crowded city nearby, it has its own atmosphere. Its great advantage is the surrounding wonderful Balinese nature, intertwined here with traditional buildings, which blends perfectly with the surroundings. Here you can feel really like a Balinese home. In architecture, white predominates, which symbolizes purity and brightness. This in turn has a positive effect on the psyche. We are not attacked by a feria of colors, but subdued shades that calm down and help to calm down.

When I plan a trip, I always pay attention to two aspects: cuisine and sport. The hotel has excellent food, vegan, full of fresh fruit and vegetables. During my stay I ate pineapples, dragon fruit, apples, avocados and of course mangoes. With all these ingredients, the kitchen prepares very tasty and energetic cocktails. They are perfect as a second breakfast, snack or afternoon tea! When it comes to sports, a swimming pool is available at the hotel. Swimming a few lengths is great for your figure and a bit tired. Therefore, you can later drift peacefully on your back, listening to the sound of nature and just relax!

Bali is a place that you can love at first sight. Everyone will find something for themselves. I found a place like Alchemist (click HERE), where surrounded by nature I can turn off thinking about work for a moment and really relax. I wholeheartedly recommend this hotel to you. The cost of accommodation here is not excessive, and I think that experiencing yourself and quieting is worth all the money!