fbpx

POWER CIAŁO PO 40-TCE

W każdym wieku można wyglądać świetnie. Wszystko zależy od tego czy jesteśmy gotowi pracować z naszym ciałem czy też nie. Nawet po skończeniu 40 lat można mieć power ciało – trzeba tylko chcieć!

Dla wielu magiczna granica 40 lat oznacza, że od teraz będzie coraz gorzej. Mówimy, że jesteśmy już starzy, nic się już nie wydarzy, a nasze ciało będzie wyglądać coraz gorzej. NIE PRAWDA! ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO 40-TCE! To właśnie teraz czeka nas najlepszy czas. Trzeba tylko bardziej niż kiedyś zacząć dbać o zdrowie i kondycję fizyczną.

Po przekroczeniu magicznej graniczy czterdziestu lat nasze ciało przybiera około pół kilograma rocznie. Wynika to raczej z tego, że zaczynamy mniej się ruszać i zwracać uwagę na to co jemy. Nie jest to więc problem organizmu czy większej liczby lat, ale nasz samych. Wystarczy, że będziemy aktywni tak jak kiedyś, a nasze ciało będzie wyglądać pięknie. Nie traćmy powera tylko idźmy do przodu!

Co zmienić w naszym życiu po 40-tce, aby cieszyć się power ciałem przez długie lata?

Na to pytanie odpowiadam zawsze – dietę oraz sposób ćwiczeń. A oto kilka moich wskazówek, które pozwolą ci zachować piękne ciało na wiele lat:

  • Jedz ryby – są one bogate w wiele tłuszczów, które chronią nasze serce przed negatywnymi skutkami menopauzy, a nawet zapobiegają rozwojowi raka piersi.
  • Uzupełniaj wapń w organizmie – wapń jest budulcem kości, a jego zapotrzebowanie po 40-tce wrasta nawet do 1200 mg. Dlatego jeśli nie jesz nabiału wybieraj produkty o niskiej zawartości tłuszczu.
  • Jedz warzywa i owoce. Warzywa są ważnym elementem posiłków, które pozwalają zrównoważyć ich kwasowość i zmienić na zasadowy charakter. Dodane do każdego posiłku – szpinak, pomidory i brokuły zmieniają odczyn dania i dostarczają niezbędnych witamin oraz wartości odżywczych. Owoce z kolei świetnie nawilżają skórę i tkanki.
  • Postaw na soję – produkty sojowe jak tofu, orzechy sojowe i mleko sojowe łagodzą uderzenia gorąca i nie zwiększają ryzyka raka piersi. Kobiety w Japonii, które jedzą najwięcej soi mają najniższy współczynnik zachorowań na raka piersi.
  • Ruszaj się – staraj się jak najwięcej spacerować i wybieraj sporty, które najmniej obciążają stawy. Idealnie sprawdzi się tutaj joga czy pływanie.

Pamiętajcie, życie nie kończy się w wieku 40 lat. Wręcz przeciwnie to teraz się ono zaczyna. Dlatego nie zwalniajcie tempa, walczcie o siebie, o swoje zdrowie i piękne ciało. Postarajcie się tylko trochę zmienić nawyki, a wasze ciało wam za to podziękuje!

Love Ewa 🙂