fbpx

LEN – MATERIAŁ NA LATO

Jeśli zastanawiacie się nad letnią garderobą to koniecznie postawcie na len. Ten naturalny materiał nie tylko świetnie układa się na każdej sylwetce, ale przede wszystkim idealnie sprawdza się podczas upalnych, letnich dni.

Pewnie nie raz widzieliście jak gwiazdy kina w letnie dni ubrane są w piękne bluzki czy garnitury z lnu. Materiał ten idealnie współgra z ludzkim ciałem i jak żaden inny nadaje się na upalne dni. Pewnie zaraz powiedziecie, ok, ale len strasznie się gniecie. To prawda. Jednak jego struktura jest na tyle specyficzna, że świetnie wygląda świeżo odprasowany jak i lekko pognieciony.

Jakie właściwości ma len?

Len to tkanina o wielu zaskakujących właściwościach, które korzystnie wpływają na nasze ciało. Sprawdź jakie cechy ma len, a na pewno się zdziwisz 🙂

 • Komórki lnu są bardzo zbliżone budową z komórką ludzką. Mają dobroczynny wpływ na ludzki organizm co jest spowodowane tym, że komórki człowieka są zdolne do całkowitego rozpuszczenia komórki lnianej. Dlatego przędze lniane są jedynym naturalnym materiałem  stosowanym w chirurgii do szwów wewnętrznych.
 • Lniane tkaniny to filtr chroniący przed średnio agresywną chemią, hałasem i pyłem.
 • Użycie lnu w sypialni jako prześcieradło czy pościel zmniejsza promieniowanie gamma prawie o połowę i chroni organizm przed promieniowaniem słonecznym.
 • Lniana bielizna lniana ma właściwości bakteriologiczne. Jest odporna na grzyby i bakterie przez co stanowi barierę dla niektórych chorób. Noszenie lnianych ubrań pomaga pozbyć się chorób skóry od wysypki po przewlekłe egzemy.
 • Len jest świetnym przewodnikiem ciepła. Jest ono pięć razy wyższe niż w przypadku wełny i aż 19 razy wyższa od jedwabiu. W czasie upałów człowiek ubrany w len człowiek ma temperaturę skóry niższą nawet o 3 ° do 4 ° C niż ubrany w jedwab lub bawełnę.
 • W lnianych ubraniach pocimy się półtora razy mniej niż w przypadku bawełny i dwa razy mniej niż jeśli mielibyśmy na sobie odzież wiskozową.
 • Częste pranie lnu go uszlachetnia i sprawia, że ubrania stają się bardziej miękkie.
 • Len nie powoduje reakcji alergicznych, a nawet może być pomocy w leczeniu lekkich alergii.

Już wiecie dlaczego warto nosić len. Choć jest to tkanina w Polsce nieco droższa niż tradycyjna bawełna czy wiskoza warto zaopatrzyć się w kilka lnianych ubrań. Przysadzą się one szczególnie na wakacjach, ale też idealnie sprawdzą się podczas upałów w biurze czy na popołudniowym spacerze.

Ja podczas moich portugalskich wakacji wybrałam cudowny lniany komplet w paski. Paski idealnie wysmuklają sylwetkę, a len idealnie sprawdził się w temperaturze ponad 25 stopni. Długie lniane spodnie pasują idealnie do szpilek, adidasów, ale też bosych stóp na plaży 🙂 Lniana góra bez rękawów, ale za to z ciekawym wiązaniem z przodu stworzyła stylizację przypominającą boho. W mojej wakacyjnej stylizacji nie mogło zabraknąć ukochanej biżuterii w postaci bransoletek, wisiorków oraz modnego dodatku w postaci czerwonego koszyka.

Noście len. Niech na stałe zagości on w waszych domach, nie tylko w postaci modnych ubrań, ale też pościeli czy zasłon. Jeśli martwicie się, że strasznie się gniecie moja rada jest jedna – NIE PRZEJMUJCIE SIĘ TYM. Len zawsze wygląda świetnie, więc na prawdę nikt nie będzie zwracać uwagi na małe zagniecenia na bluzce czy spodniach. Gwarantuję!

Love Ewa 🙂

Sprawdź moją wiosenną stylizację w kolorze lila.

linen set Pepe Jeans

__________________________________________________

If you are wondering about your summer wardrobe, put on linen. This natural material not only fits perfectly on every figure, but above all it works perfectly during hot summer days.

What properties does linen have?

Linen is a fabric with many surprising properties that favorably affect our body. Check what features have it and you’ll be surprised 🙂

 • Linen fabrics are a filter that protects against moderate aggressive chemistry, noise and dust.
 • Using linen in the bedroom as a sheet or bed reduces gamma radiation by almost half and protects the body against solar radiation.
 • In linen clothes, we sweat one and a half times less than in the case of cotton and twice less than if we were wearing viscose clothing.
 • Linen doesn’t cause allergic reactions and may even be of help in the treatment of light allergies.

During my Portuguese holidays, I choose a wonderful linen set with stripes. The stripes perfectly slim the silhouette, and linen perfectly suits to the temperature over 25 degrees. Long linen pants pit perfectly to high heels, sneakers, but also bare feet on the beach 🙂 A linen sleevelees top, bit with and interesting binding on the front created a boho-like styling. In my holiday stylong, I couldn’t miss my beloved jewelry like bracelets, pendants and a fashionable red basket.

Love Ewa 🙂