fbpx

PŁASKI BRZUCH CZAS START

płaski brzuch

Płaski brzuch to marzenie wielu z nas. Brzuch bez fałdek i zbędnego tłuszczu jest atrakcyjny, a kobieta która go ma staje się obiektem pożądania. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś TY cieszyła się zgrabną sylwetką i pięknym brzuszkiem!

Płaski brzuch to efekt ciężkiej pracy nad swoim ciałem. Niestety nic nie dzieje się samo, więc w przypadku brzuszka jest dokładnie tak samo. Aby cieszyć efektem zgrabnego i płaskiego brzucha niezbędne jest wdrożenie diety i specjalnego programu ćwiczeń. Wielkimi krokami zbliża się lato, czas kiedy wskakujemy w bikini. Warto więc już teraz zabrać się do pracy, aby za miesiąc lub dwa cieszyć się pięknym ciałem.

Każda z nas jest inna, a co za tym idzie każda ma inny brzuch. Taka jest prawda. Dziewczyny szczupłe mają mniejszą tkankę tłuszczową, a praca nad brzuchem będzie polegać na wyćwiczeniu mięśni i zbudowaniu charakterystycznego „kaloryfera”. U dziewczyn z lekką nawagą brzuch będzie pokryty pewną ilością tłuszczyku, który podczas diety i ćwiczeń trzeba będzie zrzucić.

Warto zwrócić też uwagę na to jak wygląda nasz brzuch w różnych częściach dnia i okresach. Podczas miesiączki staje się on bardziej opuchnięty i uwydatnia się. Podobnie jest zaraz po posiłku. Wtedy brzuszek staje się odrobinę krągły, ale z każdą minutą wraca do swojego pierwotnego wyglądu. Dlatego jeśli masz miesiączkę i dopiero co zjadłaś posiłek nie zwracaj uwagi na brzuch i jego krągłości. On szybko wróci do swojego pierwotnego wyglądu 🙂

Co zrobić, aby uzyskać płaski brzuch?

Przedstawiam wam moje niezawodne sposoby na płaski brzuch. Wprowadzenie tych kilku wskazówek sprawi, że już po kilku tygodniach zobaczycie pierwsze efekty i nie wykluczone, że niektóre z nich wejdą wam w nawyk.

  • Ćwicz mięśnie brzucha przynajmniej 2 razy w tygodniu. Jeśli chodzisz regularnie na siłownię lub zajęcia fitness to koniecznie włączcie do swojego treningu ćwiczenia na mięśnie górnych i dolnych partii brzucha. Wykonaj kilka powtórzeń skłonów z pozycji leżenia, scyzoryków, trening wznoszenia nóg. Nie zapominaj też o ćwiczeniach cardio i interwałach, które wpływają na szybsze spalanie kalorii.
  • Ogranicz jedzenie słodyczy, niezdrowych tłuszczów, śmieciowego jedzenia i ciężkiego alkoholu. Wszystko to wpływa negatywnie na kondycję brzuch, sprawia, że się wzdyma i przybywa niechciana oponka.
  • Staraj się jeść częściej, ale mniejsze posiłki. Organizm w ciągu dnia potrzebuje cały czas energii, a tą możemy pozyskać z pokarmu. Jeśli zaplanujemy sobie dobrze całodzienne menu, ze zdrowymi przekąskami i składnikami to na pewno nie będziemy podjadać niezdrowych rzeczy między posiłkami. A co za tym idzie nasze ciało będzie pracować na najwyższych obrotach spalając zbędne kalorie.
  • Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie. Pisałam już na moim blogu o dobroczynnym działaniu wody, o tym jaki ma dobroczynny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu i właśnie brzucha. Regularne picie wody pomaga w usuwaniu toksyn, przyspiesza przemianę materii dzięki czemu nie gromadzi się niechciany tłuszczyk.
  • Wprowadź do diety więcej warzyw i owoców oraz produktów zawierających błonnik. Błonnik znajdziesz w takich produktach jak płatki owsiane, otręby czy siemię lniane. Możesz przygotować sobie napar z siemienia lnianego, który świetnie gasi pragnienie, ale daje też uczucie sytości. Wystarczy nasiona siemienia zagotować w garnuszku z wodą. Postanie coś na kształt kleiku, który można rozcieńczyć dodatkową ilością wody. Napój jest super zdrowy i korzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu.
  • Pij na czczo wodę z cytryną. Pobudza ona metabolizm, pracę wątroby i świetnie oczyszcza. Dzięki niej nie ma uczucia wzdęcia, a nawet pomaga w odchudzaniu.

Każda z nas może mieć płaski brzuch. Wystarczy odrobina chęci, samodyscypliny i konsekwencji. Niestety praca nad ciałem to ciężka praca, ale efekty które zobaczymy po kilku tygodniach będą na prawdę zadowalające. Gwarantuję! Dlatego DO PRACY, CZAS START!

Powodzenia!

Love Ewa 🙂