fbpx

CZAS NA SPALANIE

ćwiczenia na spalanie tłuszczyku

Lato za pasem. Czas więc na spalanie zimowego tłuszczyku i rozpoczęcie pracy nad piękną i zgrabną sylwetką. Bo przecież na plaży trzeba wyglądać pięknie prawda?

Na pewno każdej z was w trakcie trwania tej długiej zimy przybyło kilka zbędnych kilogramów. A może się mylę? Nie martwcie się to normalne. Na szczęście dzięki systematycznym treningom i dobrze dobranej diecie szybko można go zrzucicie.

Trening na spalanie to najlepszy sposób na zrzucenie kilku centymetrów zbędnego tłuszczyku. Trzeba tylko wdrożyć kilka żelaznych zasad, które zadecydują o skuteczności naszego treningu. Ważne, aby ćwiczyć systematycznie przynajmniej 30 minut dziennie i zachować wysoki poziom tętna. To bardzo ważne!

ćwiczenia na spalanie tłuszczyku

Jak ćwiczyć aby schudnąć?

Ustal cel, czyli odpowiedz sobie na pytanie ile zbędnych centymetrów w biodrach chcesz zrzucić. Niezależnie czy to jest 1 centymetr czy 5 musisz wiedzieć jaki cel chcesz osiągnąć i systematycznie dążyć do jego realizacji. Zapisz go na kartce, a następnie powieś w widocznym miejscu na przykład na lodówce. Zawsze kiedy przyjdzie moment zmęczenie i zwątpienia spójrz na kartę i przypomnij sobie o co walczysz.

Zwizualizuj siebie i to jak będziesz wyglądać za miesiąc lub dwa. To pomaga w treningu. Serio. Jeśli wyobrazisz sobie siebie za kilka centymetrów mniej, w pięknej zwiewnej sukience na spacerze lub ukochanym bikini na plaży to bardzo ułatwia dążenie do celu. Każda z nas ma w szafie ukochany strój, który jest za ciasny. Teraz nie musisz go wyrzucać. Wystarczy kilka treningów, aby znów móc się w niego wcisnąć 🙂

ćwiczenia na spalanie tłuszczyku

Postaw na kardio. Ćwiczenia kardio gwarantują skuteczność treningu. Zwiększają zapotrzebowanie na energię, a to pozwala na szybsze spalanie zapasów tłuszczu. Pozbywamy się nadmiaru tkanki tłuszczowej i jednocześnie wzmacniamy układ krążenia. Najlepsze ćwiczenia kardio, które wymagają od nas trochę więcej wysiłku to pływanie, bieganie, jazda na rowerze też stacjonarnym lub ćwiczenia na stepperze. Dla tych, którzy na początek nie chcą tak ekstremalnie podejść do spalania tłuszczyku polecam nordic walking.

ćwiczenia na spalanie tłuszczyku

Ćwicz siłowo, czyli z obciążeniem. Mięśnie stają się silniejsze i odbudowują się dzięki spalaniu tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia siłowe pobudzają produkcję kolagenu dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna i gładka. Trening siłowy warto zacząć od serii ćwiczeń z małym obciążeniem, ale dużą ilością powtórzeń. Kiedy mięśnie przyzwyczają się do obciążenia możesz je zwiększyć. Dzięki temu podkręcisz metabolizm, a spalanie tłuszczyku będzie szybsze.

Utrzymuj tętno na odpowiednim poziomie, czyli w granicach 60-70%
HRmax, czyli tętna maksymalnego. Wtedy spalanie tłuszczyku jest największe. Kiedy tętno przekracza tą wartość energia czerpana jest z cukrów, a nie tłuszczy. Z kolei zbyt niskie tętno przynosi bardzo małe korzyści i jest po protu mało skuteczny.

Trenuj regularnie. Zawsze powtarzam, że tylko systematyczne i regularne trenowanie przynosi efekty. W innym przypadku, super że się ruszamy, ale na pewno nie osiągniemy naszego celu. A o to chyba nie chodzi prawda? Dlatego przygotuj sobie plan treningów i się go trzymaj. Najlepiej jeśli na początek będą to dwa dni w tygodniu, a trening będzie trwać 30 minut. Po tym jak organizm przyzwyczai się do wysiłku można zwiększyć częstotliwość i intensywność treningów nawet do 4 tygodniowo.

ćwiczenia na spalanie tłuszczyku

Pamiętajcie, jeśli chcecie schudnąć musicie stworzyć swój własny plan regularnych ćwiczeń i zacząć go realizować. Jeśli na początku będzie wam trudno nie poddawajcie się. Początki są zawsze trudne, ale na efekty patrzy się z ogromną przyjemnością.

Trzymam za was kciuki!

Love Ewa!

Sprawdź jak ćwiczyć w domu bez wymówek.

__________________________________________________________

Summer is comming. It’s time to think about training and start working on the figure. Each of us wants to look great in a bikini, or maybe I’m wrong?

Fat burning training is the best way to drop a few centimeters of unnecessary fat. You just need to implement a few rules that will determine the effectiveness of our training. It’s important to exercise regular at least 30 minutes a day and maintain a high level of heart rate. This is very important!

How to exercise to lose weigt?

There are few rules which you should follow to achieve your goal. Such as:

  • definie your goal and write it on a sheet of paper
  • visualize yourself a few kilos lighter
  • do cardio exercises
  • exercise with weight
  • train regularly

Remember, if you want to lose weight, you have to create your own plan of regular training and start to do it. If at the beginning it wille be difficult for you, don’t give up. The beginning are always difficult, but the effects are viewed with a great pleasure.

I keep my finger crossed!

Love Ewa 🙂