fbpx

SPORT TO ZDROWIE

Wszyscy chyba wiemy, że sport to zdrowie. To nie tylko korzyści dla ciała, ale przede wszystkim dla duszy. Ludzie, którzy uprawiają jakikolwiek sport nie tylko czują się lepiej, ale rośnie ich samoocena. Sport to świetna terapia, więc rusz się z kanapy i ćwicz!

Niektórzy mówią, że uprawianie sportu nie ma sensu. Ja uważam, że jest inaczej. Nawet najmniejsza aktywność fizyczna sprawia, że możemy poczuć się lepiej, a jeśli przy tym tracimy zbędne kilogramy to super! Sport to na prawdę zdrowie! Wystarczy wybrać tylko taką dyscyplinę, która będzie nam najbardziej odpowiadać, a na pewno ćwiczenia czy ruch wpłyną korzystnie na kondycję i ogólne samopoczucie.

Jakie dyscypliny sportowe lubię najbardziej?

Ja od dziecka byłam zakochana w tańcu i z nim związałam swoją karierę zawodową. Taniec to ogromna radość, ale też mega wysiłek. Aby być dobrym w tej dyscyplinie trzeba trenować codziennie, przez kilka godzin, chodzić na siłownię i cały czas dbać o kondycję i dietę. Jednak jeśli chcecie tańczyć tylko dla przyjemności i samych siebie to polecam. Taniec to dyscyplina, w której pracuje każda partia ciała. Nogi, ramiona, brzuch są zaangażowane zawsze, nawet w walcu.

Jakiś czas temu zaczęłam praktykować jogę. Powiem szczerze, że na początku myślałam, że to kompletnie nie dla mnie. Wydawało mi się, że co to za problem wykonać jedną czy drugą asanę. Pestka. Jak się jednak okazało wcale tak nie jest 🙁 Joga jest bardzo wymagająca. Podczas praktyki pracuje całe ciało, wszystkie mięśnie są aktywne. Joga wymaga precyzji, dlatego może nie jest nazbyt dynamiczna, ale zmusza całe ciało do pracy. Ręce, nogi, głowa, plecy ich prawidłowe ułożenie jednocześnie gwarantuje dobrze wykonane ćwiczenie. W innym przypadku przepływ energii przez nasze ciało nie będzie swobodne i ćwiczenie nie spełni swojego zadania. Joga przede wszystkim łagodzi stres, poprawia krążenie i uspokaja.

Inną dyscypliną, którą uwielbiam jest pływanie. Jest ono świetne jeśli mamy problemy z kręgosłupem i chcemy się zrelaksować. Swobodne ruchy w wodzie, przepływ wody korzystnie wpływa na kondycję ciała. Wykonywanie ćwiczeń w wodzie jak na przykład na aqua aerobiku jest mniej wymagające niż podczas ćwiczeń na sali, ale efekty są podwójne. Praca w wodzie wyszczupla, opływ wody dodatkowo masuje ciało, a my spalamy więcej kalorii.

Bieganie to sport dla każdego. Nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Wystarczą dobre buty, legginsy lub spodnie dresowe i oddychająca koszulka. Biegać można praktycznie wszędzie. Jogging rano w parku, na plaży czy w lesie to świetny sposób na naładowanie baterii. Lekka przewieszka po pracy odpręża po ciężkim dniu, odstresowuje i relaksuje jednocześnie.

Dyscyplin sportowych jest wiele. Dlatego uważam, że jeśli tylko chcemy każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Inni potrzebują większej aktywności i wybiorą dyscyplinę wymagającą większego wysiłku, jeszcze inni wolą spokojniejsze dyscypliny i też na pewno znajdą coś dla siebie. Najważniejsze, aby ruszyć się z kanapy i zadbać o swoje ciało bo sport to zdrowie!

Love Ewa 🙂

Sprawdź jak można ćwiczyć w domu.