fbpx

ROZWIJAJ MÓZG, ROZWIJAJ SIEBIE

rozwijaj mózg

Mózg ma bardzo ważne znaczenie dla funkcjonowania organizmu. Każda nasz czynność to wynik jego ciężkiej pracy. Dlatego koniecznie trzeba pracować nad jego rozwojem co przyczyni się też do rozwoju samych siebie. Im prędzej zaczniemy pracę nad umysłem tym szybciej osiągniemy pierwsze efekty!

Cały czas jesteśmy bombardowani informacjami. Czasem dobrymi, czasami zupełnie bezsensownymi, a nawet ogłupiającymi. W takim świecie żyjemy. Jednak nie powinniśmy ich przyjmować bezkrytycznie, tak po prostu. Powinniśmy wyławiać tylko te, które będą dla nas przydatne szczególnie do tego żebyśmy mogli się rozwijać.

Rozwój osobisty jest najważniejszy. Jeśli chcemy coś osiągnąć, czerpać satysfakcję z tego co robimy i jacy jesteśmy musimy nad sobą pracować. Ja od wielu już miesięcy sporo czytam na temat rozwoju osobistego, czynników jakie mają wpływ na to jacy jesteśmy i staram się wdrażać je w życie. Muszę przyznać, że czasami nie jest łatwo, ale wiem, że robię to dla siebie i to motywuje podwójnie.

rozwijaj mózg

Oto moje cztery złote zasady, które rozwijają umysł, dzięki którym mózg pracuje lepiej, a ja czuję, że naprawdę się rozwijam i robię postępy.

Zmiana nawyków. Wiele czynności wykonujemy rutynowo. Zwróćcie na to uwagę. Czy nie ubieracie się w tym samym miejscu w domu? Czy do pracy nie jeździcie tą samą trasą, a samochód zostawianie zawsze na tym samym miejscu, a po przebudzeniu nie sięgacie po kubek kawy przygotowany zawsze w tym samym, ulubionym kubku? No właśnie. Jeśli tak jest to oznacza to, że złapała was rutyna, a to jest najgorsze dla naszego mózgu. Wyłączamy wtedy myślenie i działamy z automatu. Warto więc zwykłe, codzienne czynności wykonać po prostu inaczej. Zmienić drogę do pracy, wybrać się raz rowerem lub tramwajem. Zmusimy wtedy nasz mózg do pracy, do tego aby poradził sobie w nowej sytuacji.

Nowe działania. Ciągle te same czynności, te same ćwiczenia sprawiają, że łapie nas rutyna. Angażowanie się w nieznane dotąd aktywności doskonale rozwijają mózg. Może zamiast obejrzeć serial w telewizji rozwiążecie krzyżówkę, przeczytacie książkę? To naprawę rozwija nasz mózg, a my czujemy się po prostu lepiej.

Fitness dla mózgu. Neurobik jest formą ćwiczenia mózgu, którego celem jest powstrzymanie spadku psychicznego i stymulację mózgu. Ćwiczenia te obejmują zaangażowanie podczas wykonywanej czynności zmysłów, czyli na przykład podczas rozmowy z przyjaciółką wąchamy kwiaty lub ubieramy się z zamkniętymi oczami. To powoduje, że nasz mózg zaczyna pracować intensywniej.

Zwiedzanie. Podróżowanie to nie tylko przyjemność, ale też świetny sposób na stymulację mózgu. Doświadczanie zabytków wzrokiem, dzięków i zapachów nowych miejsc pobudza wyobraźnię, umysł pracuje intensywniej. Zaczynamy kojarzyć miejsca po ich zapachu czy wyglądzie. Zwiedzanie samo w sobie pobudza krążenie krwi, co zwiększa ilość tlenu i glukozy w mózgu przez co pracuje on lepiej.

Bardzo ważny wpływ na rozwój mózgu i jego pracę ma też dieta. Dostarczanie do organizmu właściwych składników pobudza jego pracę. Nie bez przyczyny studenci przed sesją sięgają po orzechy czy bakalie. Dzięki zawartym w orzechach olejom i składnikom odżywczym mózg pracuje sprawniej, lepiej zapamiętujemy wiadomości. Dlatego warto mieć w torebce małe opakowanie orzeszków i je podjadać kiedy jesteśmy głodni. To świetna, zdrowa przekąska i do tego mega wartościowa!

rozwijaj mózg

Jak widzicie to w jaki sposób żyjemy. Jak wygląda nasz dzień, co jemy i jakie mamy hobby ma wpływ na nasz rozwój. Im więcej będziemy wykorzystywać naszą wiedzę, zmuszać mózg do ciężkiej pracy tym lepiej będziemy się rozwijać. Pamiętajcie, wszystko co robimy, robimy dla siebie. Rozwój osobisty jest bardzo ważny, a my sami będziemy czuć się spełnieni i wartościowi.

Love Ewa 🙂

Pij wodę. Nawadniaj organizm.