fbpx

PIĘKNE CIAŁO TO TEŻ PIĘKNY UMYSŁ

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym jak funkcjonuje nasz mózg i nasza podświadomość? Jak kondycja naszego ciała wpływa na postrzeganie nas samych i pracę naszej głowy? Ja ostatnio sporo na ten temat myślałam i wiem jedno – piękne ciało to też piękny umysł.

ciało

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Najwyższy czas pomyśleć o sobie. Moja rada na dziś – RUSZ SWÓJ TYLEK I DZIAŁAJ! Nawet nie wiesz jak bardzo zmieni się twoje życie i postrzeganie samej siebie. Wiem o tym doskonale. Sama przeszłam ogromną metamorfozę. Nie tylko stałam się zdrowsza, ale zmieniło się to jak patrzę na siebie i otaczający mnie świat. Ponownie POKOCHAŁAM SWOJE CIAŁO. Pokochałam na nowo ludzi i jestem MEGA SZCZĘŚLIWA!

ciało

Pracując nad własnym ciałem jednocześnie pracujemy nad kondycją umysłu i naszego mózgu. Serio! Jeśli jesteśmy zadowolone z tego jak wyglądamy, czujemy się sexy i przestajemy chować się za warstwami ubrań nasz umysł podpowiada nam – TAK JESTEŚ SUPER! Zmienia się postrzeganie nas samych. Kobiecość nie jest już jakimś pustym słowem bez żadnego znaczenie. Wręcz przeciwnie, akceptacja siebie wpływa na polepszenie naszego stanu umysłu. Wszystko odtąd staje się możliwe!

Dlatego rusz swoją pupę z kanapy i biegnij na siłownię. Jeśli nie czujesz się komfortowo na siłowni komfortowo wybierz zajęcia jak fitness, spinning czy pływanie. Ważne żeby się ruszać, tracić zbędne kilogramy i zaakceptować w końcu siebie! Jeśli z kolei wolisz ćwiczyć w domu to koniecznie skup się na pracy nad pupą, udami i brzuchem. To one są atutem każdej kobiety, a nic tak nie zwraca uwagi jak jędrne pośladki w pięknej, obcisłej spódnicy 🙂

ciało

Wypady

Stań prosto. Prawą nogą zrób wypad do przodu i zgnij prawe kolano pod kątem prostym. Zachowaj równowagę. Wróć i zmień nogę. Podczas zmiany nóg możesz wykonać przeskok co zwiększy intensywność wykonywanego ćwiczenia. Powtórz je 15 razy na każdą nogę. Jeśli to ćwiczenie jest dla ciebie za nudne to nałóż plecak z 4 butelkami wody dla obciążenia lub weź małe ciężarki.

Podnoszenie miednicy

To ćwiczenie wpływa na poprawę postawy ciała. Jednocześnie wzmacnia i kształtuje mięśnie brzucha i pleców. Połóż się na plecach z rękami luźno przy ciele. Zegnij nogi pod kątem prostym. Napnij brzuch i unieś miednicę z podłogi tak, aby kolano, udo i ramię tworzyły jedną linię. Opuść miednicę i zatrzymaj się tuż przed podłogą a następnie podnieś ją ponownie. Ćwiczenie powtórz 15 razy.

ciało

Pracujcie nad swoim ciałem. Nie tylko zyskacie piękną i zgrabną sylwetkę, ale też piękny umysł. Pamiętajcie, że jakakolwiek praca nad sobą to praca dla całego organizmu. Walczcie o siebie, rozwijajcie się. Jesteście mądre. Korzystajcie ze swojej mądrości i rozwijajcie ją kiedy tylko to możliwe!

Love Ewa 🙂

photos: Justyna Gieleta

Pij dużo wody, aby organizm mógł pracować sprawnie.