fbpx

JAMA USTNA – JAK O NIĄ DBAĆ?

pielęgnacja jamy ustnej

Jama ustna podobnie jak cały nasz organizm wymaga pielęgnacji. Nic tak nie krępuje jak brzydki oddech wydobywający się z ust podczas rozmowy czy widoczne problemy z przyzębiem. Dlatego oprócz codziennego szczotkowania zębów powinniśmy stosować preparaty, które odświeżą oddech i usuną niepożądane bakterie z jamy ustnej.

Mam podejście holistyczne i wierzę, że gdy chcemy zawalczyć o swój wygląd oraz zdrowie musimy myśleć całościowo. Oznacza to, że łączymy ze sobą wiele aspektów naszego życia i nad każdym z nich równomiernie pracujemy. Oto najważniejsze z nich:

 • Dieta oparta o zdrowe lekkostrawne dania odkwaszające nasz organizm z przewagą warzyw, ziaren, super foods’ów, owoców, kiszonek. Dieta ta powinna ograniczać spożywanie glutenu i nabiału. Powinna też eliminować przetworzone jedzenie oraz cukier.
 • Kosmetyka – odpowiednia pielęgnacja skóry, włosów, paznokci ma ogromny wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale tez na nasze zdrowie.
 • Sport – to podstawa w utrzymaniu zdrowia fizycznego i psychicznego, pięknej sylwetki oraz pozytywnej energii w życiu.
 • Psychika – od głowy się wszystko zaczyna. Jeśli chcemy dbać o siebie całościowo musimy też zadbać o nasze wnętrze oraz naszą głowę. Polecam medytację, czytanie książek, pisanie pamiętników.
 • Suplementy – wierzę, że dobrze dobrane suplementy diety wspierają funkcjonowanie naszego organizmu
pielęgnacja jamy ustnej

Każdy z nas troszczy się o swoje ciało zarówno od wewnątrz jak od zewnątrz. Stosujemy zrównoważoną dietę, która pomaga zachować organizm w dobrej kondycji, poddajemy się zabiegom kosmetycznym czy używamy kremów i balsamów. Wszystko fajnie, ale czy pamiętamy o zębach, o naszej jamie ustnej? Chyba nie zawsze prawda? Wielu z nas traktuje ją po macoszemu. Ok, myjemy zęby przez zalecane 3-4 minuty i tyle. Tak naprawdę o jamę ustną trzeba zadbać bardziej. Świeży oddech jest wizytówką każdego z nas!

pielęgnacja jamy ustnej

Jama ustna może być źródłem chorób ogólnoustrojowych. Infekcje bakteryjne w jamie ustnej podnoszą ryzyko występowania chorób:

 • metabolicznych jak cukrzyca,
 • kardiologicznych,
 • nerek,
 • płuc,
 • reumatycznego zapalenia stawów

Według danych 90% dorosłych Polaków ma chore tkanki przyzębia. Statystyki nie wyglądają zbyt dobrze jak widzicie. Chciałam Wam powiedzieć, że dwa miesiące temu ze względu na popsutego zęba bliska osoba z mojej rodziny nabawiła się migotania przedsionków. Tak kochani, nawaliło serce! I było to ewidentnie powiązane zębami. Dlatego tak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej! Jako osoba świadoma tych wszystkich zagrożeń i freak zdrowego żywienia i ciała zaczęłam poszukiwania dobrego produktu, który zapewni dobre funkcjonowanie jamy ustnej.

pielęgnacja jamy ustnej
pielęgnacja jamy ustnej

Znalazłam rewelacyjny produkt, suplement diety o nazwie Salistat. Jest to zaawansowany technologicznie preparat stomatologiczny. Produkt dedykowany jest osobom, które przygotowują się do lub są po zabiegach: ortodontycznych, protetycznych, chirurgicznych, endodontycznych oraz skalingu. Są to też produkty przeznaczone dla osób ze zmianami zapalnymi przyzębia. Preparaty marki Salistat to doskonałe uzupełnienie wieczornej higieny jamy ustnej też dla całej rodziny. Zawiera aż sześć składników o działaniu potwierdzonym badaniami naukowowymi. Są to:

 • Lactobasilllus salivarius – dobra bakteria naturalnie występująca w jamie ustnej człowieka,
 • Laktoferyna – bioaktywne białko, które naturalnie występuje w ślinie człowieka,
 • Witamina D – pomaga w mineralizacji szkliwa,
 • Glukoligosacharydy – prebiotyk,
 • olejek cytrynowy i olejek rozmarynowy – odkażają i odświeżają oddech.

Produkty marki Salistat można kupić w Internecie na stronie www.salistat.pl

pielęgnacja jamy ustnej
pielęgnacja jamy ustnej
pielęgnacja jamy ustnej

Nie zapominajcie o pielęgnacji jamy ustnej i zębów. Tak na prawdę zmiany jakie zachodzą w naszej jamie ustnej mają wpływ na kondycję całego organizmu. Na pewno nie raz bolał was ząb, a ból promieniował na głowę co znacznie obniżało samopoczucie i komfort. Chyba to znacie prawda? Dlatego KONIECZNIE zacznijcie stosować preparaty do jamy ustnej bo pamiętajcie, jeśli nie zadbamy holistycznie o nasze ciało to nikt tego za nas nie zrobi! POLECAM OBEJRZEĆ MÓJ FILM NA YOUTUBE, w którym opowiadam o higienie jamy ustnej.

pielęgnacja jamy ustnej

Love Ewa 🙂

Zadbaj o ciało i postaraj się nie jeść cukru i węglowodanów przez 10 dni!

photos: Karolina Roszak