fbpx

ĆWICZENIE W DOMU BEZ WYMÓWEK

Ćwiczyć można wszędzie, nawet w domu. Wystarczy kilka niedrogich sprzętów, odrobina motywacji i… możemy zacząć pracę nad piękną i zdrową sylwetką!

W tym roku koniecznie #pokochajswojeciało, zmień nawyki i zacznij ćwiczyć. Już po miesiącu intensywnych ćwiczeń poczujesz jak zmienia się twoje ciało. Dzięki temu będziesz cieszyć się wewnętrznym pięknem przez długie lata!

Dzięki wspaniałemu trenerowi gwiazd (link do profilu po kliknięciu na imię i nazwisko) Witkowi Szmandzie odkryłam niezwykłe przybory do ćwiczeń i to, że ćwiczenie w domu może być super! Są to gumy treningowe. Jest to sprzęt, dzięki któremu ćwiczyć można wszędzie, w domu, na świeżym powietrzu czy na siłowni. Dostępne jest wiele wersji gum, ale najbardziej znane są 3 ich rodzaje: żółta, zielona i niebieska. Kolory określają zakres oporów. I tak wyróżniamy gumy w kolorach:

  • czerwony 13mm
  • czarny 22mm
  • fioletowy – 32mm
  • zielony 45mm
  • niebieski 64mm
  • pomarańczowy 83mm

Przy użyciu gum możliwe jest wykonanie wielu interesujących i skutecznych ćwiczeń modelujących sylwetkę oraz wybrane partie ciała. Ja przedstawiam moje ulubione ćwiczenia, które staram się zawsze wykonać podczas wizyty na siłowni. Teraz mogę je wykonać w domu, czyli koniec z wymówkami!

Ćwiczenie na biceps

Stań na środku gumy jedną nogą. Pamiętaj, że musisz zachować odpowiednią długość gumy dla obu rąk. Dlatego tak ważne jest, aby stanąć na środku. Następnie przenieś ciężar na nogę stojącą na gumie. Druga noga powinna znajdować się z tyłu. Sylwetka musi być wyprostowana. z tej pozycji podnoś obie ręce zginając je w łokciach. Wydech podnieś ręce do góry i z wdechem ręce przenoś do dołu. W tym ćwiczeniu bardzo ważne jest, aby łokcie były z tyłu, a ramiona wyprostowane. Brzuch cały czas musi być wciągnięty, a pośladki napięte. Ćwiczenie powtórz 12 razy.

Ćwiczenie na triceps

Nogę, która była w poprzednim ćwiczeniu na gumie pozostaw w tym samym miejscu. Nogę która wcześniej była w tyłu teraz przełóż do przodu. Gumę chwyć od dołu i przełóż ręce do tyłu. Łokcie muszą znajdować się przy głowie. Ręce prostuj. Brzuch musi być wciągnięty, a pożladki napięte. Ćwiczenie wykonaj 12 razy.

Ćwiczenie na klatkę piersiową i plecy

Zieloną gumę zaczep o drzwi specjalną kulką. Odsuń się od drzwi i przyciągaj gumę do klatki piersiowej. Sylwetka musi być wyprostowana. Ćwiczenie powtórz 12 razy. Inne ćwiczenie na te partie ciała to stań tyłem do drzwi w lekkim wykroku do przodu. Następnie mając proste plecy prostuj ręce trzymając gumę. Pośladek musi być napięty dzięki czemu plecy będą odciążone. To ćwiczenie świetnie wzmacnia plecy. Powtórz je 12 razy.

Ćwiczenia na plecy i brzuch

Zieloną gumę do ćwiczeń zamontuj na drzwiach nieco niżej. Połóż się na macie. Dłonie przenieś za głowę, a następnie przyciągaj do podłogi wzdłuż ciała jednocześnie unosząc wyprostowane nogi za głowę. Jest to bardzo wymagające ćwiczenie, które angażuje prawie wszystkie partie mięśni, a szczególnie brzuch i ramiona.

Ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha

Zmień gumę na lżejszą żółtą. Zamontuj ją na drzwiach na wysokości bioder. Stań na wyprostowanych nogach bokiem do drzwi kilka kroków od nich. Chwyć gumę w obie ręce i przyciągaj ją bokiem unosząc nogę do góry za każdym razem jak przyciągasz ręce do tułowia.

Wszystkie ćwiczenia możecie zobaczyć na moim kanale – link do filmu po kliknięciu tutaj: YOUTUBE. Razem z Witkiem Szmandą pokazujemy jak wykonać je prawidłowo. Uwierzcie mi, wszystkie ćwiczenia są mega proste choć wymagają dużego wkładu pracy to można wykonać je praktycznie wszędzie. Wystarczą gumy, odrobina miejsca w domu czy na świeżym powietrzu i koniec z wymówkami! Czas zacząć dbać o siebie!

Love Ewa 🙂

personal trainer Witold Szmanda, photos Karolina Roszak