fbpx

EGZOTYCZNE WAKACJE SĄ DLA KAŻDEGO!

egzotyczne wakacje, Bali

Każdy z nas marzy o podróżach. Na szczęście te marzenia są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy dobry plan, wcale nie taki duży budżet, walizka i można wybrać się na egzotyczne wakacje!

Zawsze chciałam podróżować. Z resztą kto nie chciałby zmienić otoczenia choć na moment? No właśnie! Tak na prawdę podróżowanie nie musi być kosztowne, nawet w miejsca egzotyczne. Wystarczy dobry plan, wcześniejsza rezerwacja biletów lotniczych czy wymarzonego hotelu i możliwe będzie spędzenie niezapomnianych wakacji na Bali, w Meksyku czy w Omanie. To obecnie jedne z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Znudziły się nam już Włochy czy Chorwacja. Teraz stawiamy na egzotykę i to jest super!

Ja zakochałam się w Bali. Wróciłam w to miejsce już kolejny raz i wciąż odkrywam nowe miejsca, pyszną kuchnię, a przebywanie z tutejszymi mieszkańcami dodaje mi powera. Pewnie myślicie, że Bali jest tak daleko, że nigdy tam nie pojedziecie. To nie prawda! Marzenia trzeba spełniać. Jeśli tylko odpowiednio wcześnie zaplanujecie podróż – bilety lotnicze są tak na prawdę najdroższe (bilet na Kubę czy Zanzibar waha się między 1500-2500 złotych w dwie strony), to gwarantuje, że waszego wymarzone wakacje dojdą do skutku!

egzotyczne wakacje, Bali

Jadąc na egzotyczne wakacje koniecznie trzeba wcześniej zaznajomić się ze specyfiką miejsca. Powinniście wiedzieć, że na Bali, w Kenii, na Dominikanie, w Tajlandii czy Sri Lance w styczniu panuje lato. Temperatury są wysokie, podobnie jak wilgotność powietrza. Dlatego na początku może być nam Europejczykom przyzwyczaić się do panujących warunków, ale zapewniam, że aklimatyzacja trwa krótko. Wiem to po sobie 🙂

Jeśli jedziecie na egzotyczne wakacje koniecznie zabierzcie ze sobą:

  • lekkie i zwiewne stroje najlepiej lniane koszule, spodnie i sukienki w stylu boho, które nie będą ograniczać naszych ruchów podczas zwiedzania czy spacerów po plaży; moja wskazówka: nie zabierajcie dużo rzeczy – koniecznie zostawcie miejsce na ubrania, które kupicie na miejscu w bardzo dobrych cenach – ja z Bali znów przywiozłam piękne, jedwabne suknie,, które nie kosztowały mnie więcej niż 100 czy 200 złotych!
  • pieniądze najlepiej w gotówce – dolary lub euro, które wymienicie w każdym banku;
  • preparaty na owady – ja polecam na komary preparat Mugga, który skutecznie odstrasza komary;
  • kremy do opalania o wysokim filtrze, co pozwoli uniknąć oparzeń skóry i kremy nawilżające, które po kąpielach słonecznych szczególnie będą potrzebne naszej skórze;
  • jak najmniej kosmetyków do makijażu – makijaż w wysokich temperaturach i tak spłynie razem z potem; pozwólmy więc odpocząć naszej skórze – w końcu od tego są wakacje 🙂
  • wygodne obuwie w tym klapki i sandały, aby nasze stopy mogły czuć się komfortowo.

Będą na egzotycznych wakacjach nie zamykajcie się w hotelach. Taka podróż nie ma sensu. Jeśli chcecie się wygrzać to idźcie do sauny w Polsce, ale jeśli chcecie zwiedzać świat to wychodźcie poza hotelowe ściany. Nawet nie wyobrażacie sobie jaki świat jest ciekawy. Bierzcie świat garściami, dotykiem, smakiem i węchem. Tych doświadczeń nikt Wam nie odbierze i z pewnością nigdy nie będzie żałować!

egzotyczne wakacje, Bali

Podczas mojego pobytu na Bali odkryłam miejsca, których nie odwiedzają turyści i to jest super! Mogłam otaczać się dziką przyrodą, fantastycznymi ludźmi i przede wszystkim poznać ich kulturę, kuchnię (koniecznie wypróbujcie moją rajską dietę) i zwyczaje. Wielkie wrażenie zrobiła na mnie w szczególności manufaktura, gdzie produkowane są wyroby z kamienia i to zarówno do domu jak i biżuteria. Ścianą, którą możecie podziwiać na moich zdjęciach jest wykonana przez cudownych balijskich rzemieślników. Ta ręczna robota na żywo robi ogromne wrażenie. Oczywiście wykonują oni tez mniejsze prace, które postanowiłam, że pewnego razu zabiorę ze sobą do Polski w postaci małego, kamiennego obrazka. Idealnie wpisze się on w klimat mojego mieszkania i zawsze będzie przypominać mi cudowne egzotyczne wakacje.

Nie bójcie się podróżować, nawet w egzotyczne miejsca. Świat jest otwarty dla wszystkich, świat jest piękny i uważam, że naszym obowiązkiem jest go zwiedzać i poznawać. Jeśli macie obawy zacznijcie zwiedzać Europę, a w końcu przyjdzie czas na dalekie podróże, czego Wam z całego serca życzę!

Love Ewa 🙂

dress form Bali, earrings By Dziubeka, bag YSL, sandals Louboutin, watch Longines