fbpx

ZDROWO W RESTAURACJI – CZYLI GDZIE JEŚĆ W WARSZAWIE?

Chcecie jeść zdrowo, ale brakuje Wam czasu na gotowanie? Nie macie pomysłu, gdzie zjeść lekko i smaczne? Znam kilka restauracji w Warszawie, które spełnią Wasze oczekiwania. Oto jedna z nich – Tel – Aviv.

Wiem, że nie każdy ma czas na przygotowanie sobie lunchu w domu. Wiele z nas biegnie z domu do pracy, z pracy do domu i ostatnią rzeczą o jakiej myśli jest gotowanie. W weekend chcemy odpocząć i nie stać cały dzień przy garach. Dlatego postanowiłam, że raz na jakiś czas będę podrzucać Wam pomysły na fajne miejsca ze zdrowym, wegańskim i pysznym jedzeniem. W Warszawie jest coraz więcej restauracji, które dbają o nasze zdrowie. Taką jest m.in. znajdujący się na ul. Poznańskiej Tel-Aviv, do którego wybrałam się w zimny, ale słoneczny dzień.

Hummus – zdrowa pasta z cieciorki

Knajpka serwuje wyśmienity i zdecydowanie najlepszy w mieście hummus. Jego odmian jest aż dziewięć. Moim faworytem jest Coco Curry Hummus. Połączenie pasty z cieciorki z ciepłym sosem z mleka kokosowego i curry, powoduję, że nawet teraz pisząc o tym, cieknie mi ślinka. 🙂 Wspaniały! Oprócz takiej wersji polecam wypróbować również Hummus Tricolor. Jedno danie, a aż trzy różne smaki i kolory. Do hummusu możecie tradycyjnie zamówić pitę, jest również bezglutenowy chleb, a dla bardzo dbających o linię paluszki warzywne.

Bezsernik dyniowy

Oprócz tego możecie tu zjeść wegańskie burgery, pity wypełnione pysznymi dodatkami na wynos (można też zjeść na miejscu), szakszukę, falafele. Ja tego dnai zamówiłam Mezze Deskę po to by wypróbować wszystkiego po trochu.
Restauracja proponuje również zdrowe wegańskie desery. Polecam bezsernik dyniowy z pomarańczą i kardamonem, pudding kawowo-waniliowy z tapioki czy truskawkowo-buraczany z chia oraz pyszną zimową herbatę.

Wystrój restauracji

Wybór dań jest bardzo duży, a miejsce klimatyczne. Ja oczywiście się wystylizowałam, bo jestem modowym freakiem :), ale do tej restauracji na pewno nie musicie się stroić, bo atmosfera tam panująca jest bardzo luźna i niezobowiązująca. Piękne fotografie zdobiące ściany, fajne oświetlenie, drewno dodające ciepła i industrialne wykończenie (rury i widoczne kable) powodują, że tam po prostu chce się wracać.
Co wyróżnia restaurację od wielu innych, to ich świadome i zrównoważone podejście do życia.
Piszą o sobie:
Kupujemy mniej, ale mądrzej. Moda, design, a nawet jedzenie to dla nas kwestia światopoglądu.
 
Podoba mi się! Takie podejście wpisuje się w mój styl życia. Gdy idę do knajpy chcę czuć, że właściciel o mnie dba, dba o mój żołądek, o moją skórę i moje samopoczucie. Także jeśli pytacie, gdzie zjeść smacznie i zdrowo w Warszawie? W Tel-Aviv’ie!
Żyjcie świadomie!
Love, Ewa

 Photo. Justyna Gieleta
Coat  Stefanel, Sweater Zara, Skirt vintage, Boots Badura, Bag Balenciaga, Ring Ostrowski Design, Sunglasses Uterque
______________________________________

Do you want to eat healthy, but you do not have enough time to cook? You have no idea where to eat lightly and tasty? I know several restaurants in Warsaw that will meet your expectations. Here is one of them – Tel-Aviv.

 

 
I know that not everyone has the time to prepare a lunch at home. Many of us run from home to work, from work to home and the last thing we think of is cooking. At the weekends we want to rest and not to stand in the kitchen all day. That’s why I decided that once in a while I will give you ideas for cool places with healthy and delicious food. There are more and more restaurants in Warsaw that care for our health. This is one of them. Located on Poznańska street place called Tel-Aviv, to which I went on a cold but sunny day. 
 

Hummus – healthy chickpea paste

 
This place serves excellent and definitely the best hummus in town. There are as many as nine of his varieties. My favorite is Coco Curry Hummus. The combination of chickpea paste with a warm sauce of coconut milk and curry, cause that even now writing about it, my mouth drops. 🙂 Magnificent! In addition to this version, I recommend you try Hummus Tricolor. One dish, and three different flavors and colors. For hummus you can traditionally order pitta, there is also gluten-free bread, and for very vegetables looking after the line.
 

Cheesecake without cheese

 
In addition, you can eat here vegan burgers, pita bread filled with delicious take-out supplements (you can also eat on the spot), szakszuka, falafels. I ordered the Mezze Board for this day to try a little bit of everything. The restaurant also offers healthy vegan desserts. I recommend the  pumpkin cheesecake – no cheese with orange and cardamom, pudding coffee and vanilla tapioca or strawberry beetroot with chia pudding and delicious winter tea.
 

Restaurant interior design 

 
The choice of dishes is very large and the place has nice atmosphere. I stylized myself because I’m a fashion freak :), but you definitely do not have to dress up to this restaurant, because the atmosphere there is very loose and unobtrusive. Beautiful photos decorating the walls, cool lighting, wood adding warmth and industrial finish (pipes and visible cables) makes you want to come back. What distinguishes the restaurant from many others is their conscious and balanced approach to life.
 
They write about themselves:
 
We buy less, but smarter. Fashion, design and even food are a matter of worldview for us.
 
I like! This approach fits into my lifestyle. When I go to a restaurant I want to feel that the owner cares about me, takes care of my stomach, my skin and my mood. So if you ask where to eat tasty and healthy in Warsaw? In Tel-Aviv!
 
Live consciously!
Love, Ewa