fbpx

COFFEE & FASHION LOVER

Witajcie w jesiennym humorze! 
Nie wem jak Wy, ale ja mam coraz więcej energii i mimo, że pogoda jest coraz gorsza, czuję się wyśmienicie! Po pierwsze widzę, że podoba się Wam to co robię i dajecie mi mega dużą motywację do działania, po drugie moje doświadczenia związane z odpowiednim odżywianiem przekładają się na jakość mojej pracy oraz niewiarygodną energię, którą chcę się z Wami dzielić na codzień!

Jak wiecie już z poprzednich wpisów staram się połączyć pasję do mody z pasją do zdrowego stylu życia i przez jej pryzmat pokazywać Wam to co zdrowe! Moda i sport, a teraz też zdrowa dieta jest częścią mjego życia. Codziennie szukam nowych potraw, codziennie przeglądam portale, blogi i gazety modowe i prawie codziennie ćwiczę. FITFASHIONFREAK to 100% ja!
Dziś wpis bardziej modowy, ale przy pysznej i zdrowej kawie. 
Jak widzicie lubię eksperymentować i bawić się stylem. Lubię też się zmieniać. Zawsze wybieram kobiece stylizacje, ale z kroplą nowoczesności. Nie lubię nudy! Ostatnio odkrywam na nowo sieciówki, które oferują coraz więcej fajnych jakościowo rzeczy. Ponieważ sama zajmuje się modą to mam fioła na punkcie dobrych wykończeń i dobrych tkanin!
Dziś przedstawiam Wam moją sieciówkową stylizację, składającą się ze wspaniałej spódnicy z Mango z pięknymi ozdobami, swetrem Massimo Dutti oraz butami Uterque!  Do całości dodałam przeźroczyste skarpetki z Oysho i piękny wianek. Jedyną eksluzywną rzeczą w moim zestawie jest torebka YSL, którą dostałam od męża przed ślubem! 🙂
Ale jak widzicie by fajnie się ubrać wcale nie musimy szukać rzeczy u najlepszych światowych projektantów. Uwierzcie, że często można znaleźć coś fajnego w sklepach sieciowych! Jedyne na co powinniście zwrócić uwagę to jakość!
A teraz dwa słowa o kawie!
Kawa zakwasza, dlatego nie pijmy jej zbyt dużo w ciągu dnia. Sama czasami przekraczam moją dozwoloną ilość kawy, bo ją uwielbiam. Ale wiem, że najlepiej, gdy trzymam się 1-2 kawy dziennie. Kiedyś piłam latte, po której zawsze bolał mnie brzuch… Czułam się ciężko i miałam okropne wzdęcia. Myślałam, że to kawa. Nic mylnego! To mleko powodowało moje dolegliwości! Odkąd zrezygnowałam z mleka i piję tylko czarną kawę, czasem z cynamonem, czasem z olejem kokosowym, bóle zniknęły. Jeśli tak jak ja lubicie kawę to pamiętajcie o piciu wody oraz o magnezie. Kawa niestety go wypłukuje, dlatego dobrze dodać cynamon, bo zawiera dużo magnezu!
Kawa sama w sobie nie jest tak bardzo szkodliwa, ma wręcz dobre działanie na nasz organizm. Polifenole zawarte w kawie mają bardzo korzystne działanie: na serce i naczynia krwionośne, spowalniają proces starzenia, zapobiegają tworzeniu się wolnych rodników i odładaniu cholesterolu w naczyniach krwionośnych. Działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie!
Największą kontrowersją jest kofeina.
Filiżanka kawy poprawia samopoczucie, podnosi poziom adrenaliny i pobudza ośrodkowy układ nerwowy. Po wypiciu lepiej się nam pracuje i myśli, szkodliwy jednak może być nadmiar kofeiny, dlatego uważajcie z ilością!!!
Czekam na Wasze opinie na Instagramie. Piszcie czy Wam się podoba stylizacja i czy informacje o kawie są przydatne!
Buziaki wielkie,
Love, Ewa

Photo. Justyna Gieleta
Make up by meskirt MANGO, top Massimo Dutti, shoes Uterque, bag YSL, socks Oysho, bracelet Marc Jacobs

____________________________________

Welcome in autumn!


I do not know how you feel, but I have more and more energy and even though the weather is getting worse, I feel so good! First of all, I see that you like what I do and this give me a great motivation for action, and secondly, my experiences with proper nutrition translates into the quality of my work and the incredible energy that I want to share with you on a daily basis!


As you already know from previous posts I try to combine passion for fashion with a passion for healthy lifestyle and by its prism to show you what is healthy! Fashion and sports, and now a healthy diet is a part of my life. Every day I search for new dishes, every day I browse portals, blogs and fashion magazines and I do my workout also almost every day. FITFASHIONFREAK is 100% me!


Today’s post is more about fashion but with a delicious and healthy coffee.


As you can see, I like to experiment and play with style. I also like to change. I always choose female stylings but with a drop of modernity. I do not like to be boring! I recently rediscovered shopping in big cheaper stores that offers more and better quality stuff. Because I do fashion myself, I am a bit crazy about good fabrics and finishing!


Today I present to you my new styling, starting with a gorgeous skirt from Mango store with beautiful ornaments, Massimo Dutti sweater and Uterque shoes! I added to this look transparent socks from Oysho and a beautiful wreath. The only exclusive thing in my look is the YSL bag that I got from my husband before the wedding! 🙂
But as you can see, we do not have to look at the best designers in the world at all. Believe me that you can often find something cool in cheaper stores! All you need to pay attention to quality!


And now two words about coffee!
Coffee is acidifying, so do not drink too much during the day. Sometimes I pass my allowed amount of coffee, because I love it. But I know it’s best when I stick to 1-2 cups a day. I used to drink latte, after which my stomach always ached … I felt hard and had terrible bloating. I thought it was coffee. I was wrong! This milk caused my ailments! Since I have given up drinking milk and drinking only black coffee, sometimes with cinnamon, sometimes with coconut oil, the pains have disappeared. If you like coffee, then remember to drink lots of water and take magnesium. Coffee unfortunately rinses it off,  so it is good to add cinnamon, because it contains a lot of magnesium!
Coffee itself is not so harmful, it has a good effect on our body. Polyphenols contained in coffee have a very beneficial effect: on the heart and blood vessels, they slow down the aging process, prevent the formation of free radicals and cholesterol off the blood vessels. They are anti-inflammatory and antibacterial!


The biggest controversy is caffeine.
A cup of coffee improves mood, raises adrenaline levels and stimulates the central nervous system. After drinking, we work better and think better, but there may be excess caffeine, so be careful with the amount !!!


I’m waiting for your feedback on Instagram. Write if you like the styling and whether the coffee information is useful!
Big kisses,
Love, Eve